Jesienią miała odbyć się druga waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Podwyżka weszłaby w życie pod jednym warunkiem, związanym z poziomem inflacji. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że polscy emeryci nie będą mogli liczyć na dodatkową waloryzację.
W pierwszym kwartale 2024 roku inflacja gwałtownie wyhamowała, zaskakując nie tylko ekspertów, ale również polityków. I chociaż to dobra wiadomość, wiele osób łączy z nią solidne obawy. Chodzi o jesienną waloryzację emerytur. Drugiej podwyżki nie będzie?
1 kwietnia wchodzą w życie nowe tablice długości życia, które mają wpływ na wysokość świadczeń Polaków. Ogromne znaczenie ma także data przejścia na emeryturę. Kiedy najkorzystniej zakończyć karierę zawodową? Podpowiadamy.
Dwie waloryzacje, trzynasta emerytura, czternasta emerytura… i nie tylko. Najbliższe miesiące to prawdziwa lawina zmian w świadczeniach dla seniorów. Które z nich pójdą w górę? Kiedy terminy wypłat?
ZUS przypomina: aby otrzymywać wyższą emeryturę, nie trzeba czekać na waloryzację. Na wysokość świadczenia wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych składa się bowiem kilka czynników. Jaki jest sekret wyższej emerytury? Nie wszyscy będą zadowoleni.
Terminy wypłat trzynastej emerytury coraz bliżej. Wiemy już nie tylko kiedy dokładnie zostanie wypłacona trzynastka, ale również ile wyniesie. Sprawdzamy szczegóły kwietniowych przelewów z ZUS.
Czy MRPiPS spełni obietnicę drugiej waloryzacji w 2024 roku? Co z podniesieniem zasiłku pogrzebowego i projektem emerytury honorowej? Wiceminister Rodziny, Sebastian Gajewski, odpowiada.
Od 1 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca zwaloryzowane świadczenia dla seniorów. Podczas kampanii wyborczej zapowiadano, że odbędzie się także druga podwyżka emerytur, ale tylko pod jednym warunkiem. Jak będzie wyglądała kolejna waloryzacja, jeśli faktycznie dojdzie do skutku?
Niestety, niskie emerytury w Polsce to raczej norma niż wyjątek. Jest jednak sposób, by otrzymywać wyższe świadczenie. Rekordzista otrzymuje z ZUS aż 43,3 tys. zł miesięcznie. Jak tego dokonał?
1 marca została przeprowadzona waloryzacja emerytur, a także rent i innych świadczeń wypłacanych przez ZUS. Część seniorów dalej nie otrzymała jednak świadczeń, a ci, którym już wypłacono pieniądze, zastanawiają się, czy kwota nie jest za niska. Jak upewnić się, ile powinna wynosić emerytura po waloryzacji?
Wspaniałe wieści dla emerytów przynosi “Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta informuje, że tegoroczna waloryzacja kont emerytalnych może być niemalże rekordowa. Zgodnie z nieoficjalnymi szacunkami, wskaźnik waloryzacji może sięgnąć prawie 15 proc. i być drugim wynikiem od 1999 r. W praktyce oznaczać to będzie wyższe świadczenia dla polskich seniorów.
Jak co roku, wraz z początkiem marca świadczenia emerytalno-rentowe zostały poddane waloryzacji. Tegoroczna podwyżka podwyższyła wypłaty dla seniorów o 12,12 procent. Wzrosły nie tylko emerytury i renty, ale także mnóstwo innych dodatków. Jak się okazuje, seniorzy już mogą sprawdzić, jak waloryzacja zmieni ich świadczenia.
1 marca odbyła się coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych. Najprawdopodobniej były to ostatnie tak wysokie podwyżki dla Polaków. Wynika to z najnowszych prognoz, które przedstawił Narodowy Bank Polski.
1 marca kwoty wielu świadczeń wzrosły. Wśród nich również wysokość renty dla osób niezdolnych do pracy. Komu przysługuje świadczenie? ZUS wypłaci je w dwóch stawkach.
”Od 1 marca wzrósł próg uprawniający do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”, poinformował Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS. Sprawdzamy szczegóły.
Polscy seniorzy w zdecydowanej większości otrzymują niewysokie świadczenia emerytalno-rentowe. W związku z tym każdy dodatek i podwyżka są dla nich niezwykle ważne. Kilka dni temu odbyła się waloryzacja, dzięki której comiesięczne wypłaty będą wyższe.
Wreszcie nadszedł marzec, a wraz z nim nie tylko więcej słońca, ale także nowe limity dorabiania do emerytur. Niektórzy seniorzy mogą w tym miesiącu dostać niższe świadczenie z ZUS. Inni — zupełnie je stracić. Dlaczego?
Już niedługo do seniorów trafi długo wyczekiwana 13. emerytura. Kiedy dokładnie pieniądze trafią na konta emerytów i rencistów? Kto nie dostanie trzynastki? Sprawdziliśmy, komu przysługuje dodatkowe świadczenie. Znamy też terminy wypłat.
Emerytury w marcu wiążą się z pewnymi zmianami. Najbardziej kluczową z nich jest waloryzacja świadczenia. To jednak nie wszystko — niektórzy seniorzy w tym miesiącu mogą liczyć aż na trzy przelewy. Wszystko ze względu na Wielkanoc.
Seniorzy co roku z niecierpliwością czekają na waloryzację emerytur i rent, która odbywa się zawsze w marcu. W górę poszły nie tylko świadczenia emerytalno-rentowe, ale także rozmaite dodatki wypłacane. Okazuje się, że to nie jedyne zmiany, które czekają Polaków tym miesiącu.
Wielkimi krokami zbliża się dzień, na który seniorzy czekali z niecierpliwością. Już wkrótce otrzymają oni swoje świadczenia w wyższych kwotach, które pozytywnie wpłyną na ich budżet domowy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał w związku z tym ważny komunikat.
Już na dniach Polacy otrzymają wypłaty zwaloryzowanych świadczeń. Wielu z nich z niecierpliwością czekało na podwyżki, które pozytywnie wpłyną na ich budżet domowy. Wiadomo już, na jakie kwoty będą mogli liczyć seniorzy.
Tegoroczna waloryzacja emerytur rozpocznie się za niecały tydzień. Już dziś wiemy jednak, kiedy ZUS wypłaci świadczenia w zwiększonej wysokości. Wiemy też, o ile wzrosną emerytury i ile wyniesie 13. emerytura. Zakład wyjaśnił, co z wnioskiem o zwiększenie świadczenia.
Emeryci i renciści powinni mieć się na baczności. Już 1 marca zaczną obowiązywać nowe limity dorabiania do emerytur. Z ich powodu kwota świadczenia może zostać zmniejszona lub nawet całkowicie wstrzymana. Kogo ZUS będzie miał na oku? Ile wyniosą nowe limity?
Już wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci seniorom podwyższone świadczenia. Poziom tegorocznej waloryzacji został ujawniony już jakiś czas temu, a teraz ZUS poinformował, kiedy dokładnie emeryci będą mogli liczyć na wyższe przelewy.
Świadczenie ”Mama 4 Plus” ma za zadanie wspierać finansowo rodziny wielodzietne. Część rodziców czuje się jednak wykluczona, ponieważ nie wszyscy otrzymują pieniądze w postaci dopłaty do emerytury. Posłanka PiS domaga się dla nich nowego dodatku. Odpowiedź Ministerstw Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie pozostawia wątpliwości. Pieniędzy nie będzie?
Do marcowej waloryzacji świadczeń pozostał nieco ponad tydzień. Wśród świadczeń, które otrzymają podwyżkę, standardowo znalazły się również emerytury. Na jaką konkretnie kwotę mogą liczyć emeryci otrzymujący najniższą emeryturę?
To, że 13. i 14. emerytura zostaną z nami na dłużej, to nie jedyne dobre wieści dla seniorów. Ministra polityki senioralnej, Marzena Okła-Drewnowicz, zapowiedziała już, że dotychczasowe programy będą kontynuowane. Pojawią się też zupełnie nowe. Czym jest bon senioralny?