Zmiana czasu. Polacy wskazali, co myślą o przestawianiu zegarków
Już wkrótce po raz kolejny będziemy musieli przestawić zegarki. Zmiana czasu z zimowego na letni będzie jednak w tym roku wyjątkowa. O czym powinniśmy pamiętać podczas zmiany czasu w Niedzielę Wielkanocną? Czy to już ostatnia zmiana czasu?
Zmiana czasu już niedługo
Zwyczaj zmiany czasu utrzymuje się już od niemal pięćdziesięciu lat. Podział na czas letni i zimowy obowiązuje bowiem od 1977 roku. Niewiele osób wie jednak, dlaczego dwa razy w roku przestawiamy zegarki. Celem tego rozwiązania miało być zaoszczędzenie energii. Dzięki dłuższej pracy przy świetle dziennym zużycie rzeczywiście zmalało, jednak różnica była niewielka, a samo rozwiązanie kłopotliwe. W związku z tym Unia Europejska zaczęła pracować nad zniesieniem podziału . Czy to znaczy, że w tym roku po raz ostatni przestawimy zegarki?
Zmiana czasu na letni będzie wyjątkowa
Tegoroczna marcowa zmiana czasu ma być wyjątkowa — niestety, nie dlatego, że będzie ostatnia. W tym roku zegarki
przestawimy w Niedzielę Wielkanocną, 31 marca.
Może to spowodować szereg utrudnień, nie tylko związanych z krótszym snem, ale również udziałem w nabożeństwach czy zaplanowaniem spotkań rodzinnych.
W tym roku Wielkanoc powinniśmy zatem zaplanować wyjątkowo skrupulatnie.
Być może z tej okazji warto pamiętać,
czego nie robić
, by zmiana czasu nie była jeszcze bardziej kłopotliwa.
"Dość tego" Kiedy koniec ze zmianą czasu?
O ile zmiana czasu na zimowy niesie ze sobą przyjemny skutek dodatkowej godziny snu, tradycja przestawiania zegarków ma niewielu fanów . W zimie dzień wydaje się jeszcze krótszy, wiosną śpimy godzinę krócej, a ci, którzy gorzej znoszą takie zmiany, mogą zafundować sobie prawdziwy "jet lag".
W związku z tym niemal wszyscy Polacy niecierpliwie czekają, aż Komisja Europejska zdecyduje się znieść podział czasu na letni i zimowy . Swoją opinię na ten temat użytkownicy sieci jasno wyrazili pod jednym z naszych ostatnich postów.
A mnie zmiana czasu bardzo denerwuję. Dziwię się, że Unia potrzebuje tak dużo czasu na podjęcie decyzji o zaprzestaniu zmiany czasu. To trwa już kilka lat, a mówi się o 2026 roku, przecież to jest śmieszne;
Tak TAK TAK TAK przeszkadza;
Przecież w UE jest komisją do spraw czasu i kasę trzeba brać więc ten idiotyzm zmiany trwa. Dość tego - pisali wzburzeni Polacy.
Niestety, prace Komisji Europejskiej mają zostać wznowione nie wcześniej niż w 2026 roku .
źródło: dziendobry.tvn.pl