Dofinansowanie na dentystę. Można dostać nawet 500 zł, mało kto o tym wie
Polacy mogą skorzystać z dofinansowania do dentysty, które oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Leczenie zwykle wiąże się z dość sporymi kosztami, a w ramach tej dopłaty można otrzymać nawet 500 złotych. Lista refundowanych zabiegów jest naprawdę długa. Przedstawiamy szczegóły.
Dofinansowanie do dentysty. Dla kogo?
Regularne wizyty u dentysty to podstawa, by zachować właściwą profilaktykę jamy ustnej. Pacjenci bardzo często zapominają o tym, że mogą skorzystać z dofinansowania do dentysty. Warto to wiedzieć, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić. Aby móc skorzystać z tego udogodnienia, konieczne jest spełnienie kluczowego warunku.
Narodowy Fundusz Zdrowia przyznaje dofinansowania na podstawowe zabiegi medyczne. Z dopłaty można skorzystać w gabinetach, które podpisały kontrakt z NFZ . Warunek to posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, czyli opłacanie składek.
Dofinansowanie do dentysty. Do wzięcia nawet 500 zł
Najczęściej pacjenci w ramach dofinansowania korzystają z zabiegów, takich jak przegląd jamy ustnej (koszt tego zabiegu to 80 zł - 120 zł) i skaling (koszt: 200 - 250 zł). Z usługi przeglądu jamy ustnej można skorzystać nawet 3 razy w roku. Jeżeli więc ktoś zdecyduje się wykorzystać pełny pakiet podstawowych zabiegów, to zaoszczędzi około 500 złotych. Jak jednak zauważa portal Interia Biznes, jest to wyłącznie kwota orientacyjna . Warto mieć na uwadze, że dotyczy ona tylko podstawowych zabiegów stomatologicznych.
Z jakich zabiegów można skorzystać w ramach dofinansowania?
Co bardzo istotne, dofinansowanie na dentystę obejmuje nie tylko przegląd jamy ustnej i skaling, ale także wiele innych zabiegów. Jak informuje branżowy portal DentHelp.pl, dofinansowanie można wykorzystać na : raz w roku badanie stomatologiczne i 3 razy w roku przegląd jamy ustnej, 2 zdjęcia RTG zębów oraz pantomogram raz na 3 lata, leczenie próchnicy, leczenie kanałowe (od jedynek do trójek), leczenie protetyczne, usunięcie kamienia nazębnego z zębów w jednym łuku raz do roku, leczenie zmian na błonie śluzowej na każdej wizycie, chirurgiczne usunięcie zęba ,znieczulenie, leczenie i profilaktyki zębów mlecznych i stałych dzieci i młodzieży do 18. roku życia oraz na leczenie ortodontycznego dzieci do 12. roku życia.