Rachunki za wodę będą mniejsze. Wystarczy jeden tani gadżet
Rachunki za wodę można obniżyć w bardzo prosty sposób. Polacy, szukając oszczędności, zapominają o najprostszych rozwiązaniach. Jeden, drobny i niepozorny gadżet zainstalowany w łazience i kuchni sprawi, że faktura za wodę będzie znacząco niższa. Mowa o perlatorze.
Prosty sposób na zmniejszenie rachunków za wodę
Rachunki za wodę znalazły się na liście opłat, które wzrosły. Problem dotyczy całej Polski. Niewiele osób pamięta o niepozornym gadżecie pomagającym ograniczyć zużycie wody i sprawić, że pieniądze, jakie trzeba będzie przelewać w ramach tej opłaty, będą odczuwalnie mniejsze.
ZOBACZ : PKO BP wydał ważny komunikat. Każdy klient powinien to wiedzieć
Jak obniżyć rachunek za wodę? Prostym sposobem na osiągnięcie takiego efektu będzie zainstalowanie w kranach perlatorów. Nie jest to trudna czynność i nie trzeba opłacać specjalnego fachowca do wykonania usługi. Dodatkowo sam perlator również nie jest drogi. Wyjaśniamy, jak działa ten gadżet.
Niepozorny gadżet uratuje twój budżet
Perlator to banalny sposób na obniżenie rachunku za wodę. Czym jest to urządzenie? Perlator to specjalne sitko z drobnymi oczkami. Dzięki budowie napowietrza on strumień wody lecący z kranu. Oszczędności wynikają z faktu, że gadżet ten wywiera podciśnienie na wodę i ogranicza jej przepływ. Oznacza to, że zwyczajnie zużywamy mniej wody.
Montaż perlatora w kranach to nie tylko sposób na obniżenie rachunku za wodę. Po zainstalowaniu tego gadżetu mimo ograniczenia zużycia wody, użytkownicy zwracają uwagę na wyraźnie mocniejszy strumień wody. To efekt podniesienia ciśnienia.
Tani gadżet pozwoli na wielkie oszczędności
Ile kosztuje perlator? Pieniądze wydane na to urządzenie to niemal grosze. Niepozorne sitko przykręcane do końca wylewki w kranie to koszt od 5 zł do około 30 zł . Tani gadżet zwróci się już przy pierwszym rachunku za wodę.
ZOBACZ : Cyberatak na PAP. Donald Tusk postawił sprawę jasno
Warto jednak wiedzieć, w jaki inny sposób można zmniejszyć rachunki za wodę. Poza sięgnięciem po mały gadżet do baterii warto również zwyczajnie zmniejszyć strumień wody. Dodatkowo każdą usterkę i awarię warto naprawiać stosunkowo szybko, aby nie doszło do długotrwałych wycieków.
Źródło: tech.biznesinfo.pl, kb.pl