Świadczenie 800 plus zostało wprowadzone po to, aby wesprzeć rodziny i wspomóc demografię. Po latach wyszło jednak na jaw, że program nie spełnił swoich założeń. Dodatkowo w ostatnich latach liczba beneficjentów znacznie wzrosła, co wywołało szerokie dyskusje na temat potencjalnych ograniczeń świadczenia. Wiadomo już, na jaki wariant zdecydował się resort.
Szef InPostu Rafał Brzoska od niedawna kieruje zespołem ds. deregulacji, który ma ułatwić życie polskich przedsiębiorców, ale też poprawić sytuację wszystkich Polaków pod względem gospodarczym. Biznesmen był gościem Tomasza Terlikowskiego na antenie RMF FM, gdzie został zapytany o to czy Polska powinna wycofać się z programu 800 plus. Wyjaśnił też, dlaczego sam nie pobiera tego świadczenia i co sądzi o propozycji zerowego PIT dla rodzin.
W marcu 2025 roku rodzice mogą spodziewać się zmian w harmonogramie wypłat świadczenia 800 plus. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) planuje przyspieszenie niektórych terminów ze względu na przypadające w weekendy daty standardowych przelewów. Co więcej, od lutego bieżącego roku, istnieje możliwość składania wniosków na nowy okres świadczeniowy.
Termin składania wniosków o popularne świadczenie wychowawcze nazywane 800 plus jest kluczowy dla otrzymania pełnej kwoty wsparcia. Nie każdy wie, że w niektórych przypadkach na koncie może pojawić się mniejsza suma, niż się spodziewano. Istnieje jeden istotny czynnik, który sprawia, że wypłata może wynosić jedynie połowę standardowej kwoty.
Rządowy program wsparcia rodzin może przejść ogromne zmiany. Jeden z polityków koalicji rządzącej wyszedł z propozycją, która może całkowicie zmienić zasady gry. “Stać nas na to” - ocenia.
Orlen znika z listy wstydu. Co to tak naprawdę znaczy i dlaczego tam się znalazł? Rząd gra w otwarte karty — reformy kwoty wolnej od podatku nie uda się zrealizować, mimo że była jedną z głównych obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Co dalej ze świadczeniem 800+ dla Ukraińców? Polacy zabrali głos w tej sprawie.
Prawo w Polsce obecnie pozwala na pobieranie świadczenia 800 plus również obcokrajowcom: Ukraińcom, Białorusinom, Wietnamczykom i Rosjanom, którzy legalnie mieszkają w naszym kraju. Chociaż ZUS na razie nie wymaga zatrudnienia, aby móc korzystać z dofinansowania, prawdopodobnie nastąpią zmiany w tym zakresie.
Podwójne świadczenie rodzinne? Wielu Polaków nie ma o tym pojęcia, ale w określonych sytuacjach rodzice mają do niego prawo. Pieniędzy jest więcej, ale powód ich wypłaty może zaskakiwać. Kto skorzysta z tego dodatku na dziecko? To możliwe tylko w dwóch przypadkach.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia harmonogram wypłat świadczenia 800 plus. W lutym ZUS wyśle podwójne przelewy. Wszyscy rodzice powinni dokładnie zapoznać się z tymi informacjami, by wiedzieć, kiedy pieniądze trafią na ich konta. Przedstawiamy szczegóły.
Po raz pierwszy w historii Polacy zarabiają ponad 2 tys. euro. A przynajmniej tak wynika z najnowszych danych GUS. Światło dzienne ujrzał tajny raport ZUS, który prognozuje, że większość małych przedsiębiorców będzie dostawała głodowe emerytury. Rozgorzała dyskusja na temat 800 + dla Ukraińców. Czy powinni je otrzymywać i na jakich zasadach?
„My udawaliśmy, że pracujemy, oni udawali, że płacą”. Henryka Bochniarz, założycielka Konfederacji Lewiatan, wyjaśnia, czy reforma systemu emerytalnego jest nieunikniona? Co powinno się zrobić z programem 800+, skoro demografia Polski wciąż pozostawia wiele do życzenia? W jaki sposób firmy powinny pomóc kobietom? Jak niewykorzystany jest potencjał naszego kraju? A także, co możemy zrobić, by stać się krajem wysokorozwiniętym?
Już za moment ruszy możliwość składania wniosków na 800 plus. Wiadomo, kiedy rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy programu. Co więcej, niektórzy mogą liczyć na wyrównanie. Kto i do kiedy będzie musiał złożyć taki wniosek?
Wiele wskazuje na to, że zmiany w programie 800 plus, które proponuje kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski mogą doczekać się realizacji. Konieczność korekt w zasadach regulujących przyznawanie świadczenia dostrzega zarówno rząd, jak i opozycja. Do tego pomysłu odniósł się już także premier Donald Tusk. Jakie zmiany mogą wkrótce czekać rodziców?
Program 800 plus to jedno z najbardziej rozpoznawalnych świadczeń socjalnych w Polsce. Teraz czekają go istotne zmiany, które mogą wpłynąć na sytuację tysięcy rodzin. Co zakłada nowy projekt, kto na nim zyska, a kto straci? Szczegóły wyjaśniamy w poniższym artykule.
Od lutego w programie Rodzina 800 plus pojawią się istotne zmiany, które mogą zaskoczyć wielu rodziców. Aby zagwarantować ciągłość świadczeń, trzeba będzie wykonać dodatkowe kroki. Sprawdź, co warto wiedzieć, by nie zostać bez wsparcia.
Rafał Trzaskowski zaproponował zmiany w sposobie świadczenia 800 plus. Jego pomysł poparł już Bronisław Komorowski. Podczas spotkania z mieszkańcami Kętrzyna, Trzaskowski podkreślał rolę „zdrowego rozsądku” w polityce. Apelował także o „racjonalną politykę, która buduje wzrost gospodarczy i dobrobyt”. Co zdaniem kandydata na prezydenta RP, należy zmienić?
Wyścig o fotel prezydencki rozpoczął się na dobre. Kandydaci spotykają się z potencjalnymi wyborcami i przedstawiają im swoje wizje przyszłości Polski. Rafał Trzaskowski udał się na Podlasie, podczas jednego z wystąpień zabrał głos w sprawie programu 800 plus. Przedstawił swoje postulaty dotyczące możliwości otrzymywania tego świadczenia przez obywateli Ukrainy, którzy obecnie przebywają w naszym kraju.
Wielu Polaków korzysta ze świadczenia “Rodzina 800 plus”. Aby otrzymać je w drugiej połowie 2025 roku i na początku kolejnego, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Szczegóły poniżej.
„800 plus” to program wsparcia finansowego w Polsce, który zapewnia comiesięczne świadczenie w wysokości 800 zł na każde dziecko. Od września 2024 roku otrzymanie tego benefitu zależy od jednego kluczowego warunku, przez co prawo do dodatku utraciło 20 tysięcy dzieci. Znane są również plany rządu dotyczące dalszego wypłacania tego świadczenia w przyszłości.
Początek nowego roku to czas, w którym w wielu miejscach można spotkać się z różnego rodzaju statystykami. Te dotyczące kwestii demograficznych w Polsce nie są zbyt optymistyczne. Tymczasem w Sejmie poruszono kwestię przyszłości programu 800 plus. Wśród debatujących pojawiły się sprzeczne opinie co do zasadności świadczeń wprowadzonych przez PiS.
Lada dzień ponownie będzie można złożyć wniosek o wypłatę popularnego świadczenia, przewidziano tylko drogę internetową. Chętni powinni się pospieszyć i zanotować daty w kalendarzu, spóźnienie może bowiem słono kosztować. Znane są widełki czasowe na dopełnienie formalności oraz konsekwencje ich przegapienia.
Świadczenia dla rodzin są dla wielu Polaków ważną częścią domowego budżetu. Jednym z nich jest 800 plus. Żeby otrzymywać ten dodatek w 2025 roku, należy ponownie złożyć wniosek o jego przyznanie do ZUS. Kiedy należy to zrobić, by pieniądze jak najszybciej trafiły na konto? Wyjaśniamy.
Grudzień dobiega końca, a już w styczniu rodzice będą czekać na kolejne wypłaty świadczenia 800 plus. W tej kwestii ZUS przygotował jednak sporo niespodzianek. O zmianach powinny pamiętać przede wszystkim osoby, które zamierzają przeznaczyć te pieniądze na sfinansowanie ferii zimowych. Zakład przypomina również, kiedy konieczne będzie złożenie nowych wniosków.
Większość grudniowych wypłat już trafiła do rodziców, ale część nadal czeka na pieniądze od ZUS. W miesiącu zwiększonych wydatków, wielu Polaków zastanawia się, czy dostanie je jeszcze przed świętami. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ujawnił kalendarz wypłat. Nieco różni się od pierwotnego planu. Kiedy pieniądze ze świadczeń trafią do rodziców?
Nawet najbardziej zaciekli przeciwnicy programu 800 plus przyznają, że zmienił on Polskę. Alarmujące dane przedstawiło jednak ministerstwo edukacji. Gwałtownie zmalała liczba pobieranych świadczeń. Decyzją rządu pieniądze przestały trafiać do nawet 20 tys. dzieci. Co się dzieje?
Program 800 plus miał być odpowiedzią na wyzwania inflacji, jednak nieustanne wzrosty cen podważają jego skuteczność. Czy polskie rodziny mogą liczyć na kolejną podwyżkę świadczenia? Oficjalne stanowisko szefowej Ministerstwa Rodziny nie pozostawia złudzeń, choć pojawiają się pewne nowe informacje.
Grudzień 2024 roku przyniesie dobrą wiadomość dla rodziców oczekujących na wypłaty świadczenia 800 plus. W związku z kalendarzem świątecznym ZUS zaplanował inne daty przelewów, z korzyścią dla rodzin, które myślą o przedświątecznych zakupach. Oto jak będą wyglądały grudniowe terminy wypłat.
Grudniowe wypłaty 800 plus zapowiadają się wyjątkowo. Choć program jest jednym z filarów wsparcia rodzin w Polsce, tym razem czeka nas kilka istotnych zmian. Czy harmonogram przelewów wpasuje się w plany beneficjentów? A może grudzień przyniesie nieoczekiwane komplikacje? Sprawdzamy, co szykuje ZUS i jak zmiany wpłyną na odbiorców świadczenia.