- Agenci CBA zatrzymali prezydenta Wrocławia. Chodzi o nieprawidłowości i podejrzenia w sprawie afery Collegium Humanum. Mężczyzna został zatrzymany dziś rano – poinformował rzecznik Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Koordynatora Służb Specjalnych Jacek Dobrzyński.
Funkcjonariusze CBA na zlecenie prokuratury weszli do siedziby Polsatu, gdzie poprosili o wydanie dokumentów – informuje Onet. „Gazeta Wyborcza” równolegle donosi, że CBA pojawiło się również w centrali Telewizji Polskiej. Przedmiotem zainteresowania śledczych mają być umowy zawarte pomiędzy Polsatem a TVP podczas rządów PiS. Sprawa ma związek z meczami reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Paweł Sz., założyciel marki odzieżowej Red is Bad i jeden z głównych antybohaterów afery związanej z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został zatrzymany. Mężczyznę ukrywającego się od wielu miesięcy za granicą ujęto na Dominikanie.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek (3 października) trzy osoby podejrzewane o oszustwa znacznej wartości. Według nieoficjalnych ustaleń wśród nich jest były poseł, a obecnie celebryta udzielający się w mediach społecznościowych biznesmen zajmujący się produkcją alkoholi Janusz P. - założyciel m.in. Beczek Palikota.
Rośnie prawdopodobieństwo, że za wysokimi cenami malin na rynku stoi zmowa cenowa. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi kontrole firm, zaś CBA została zawiadomiona o sprawie przez ministra rolnictwa Roberta Telusa.
Polski rząd przyznaje, że krajowe przepisy w zakresie retencji danych są niezgodne z prawem UE, ale jednocześnie zamierza poszerzyć obowiązek udostępniania danych Polaków. Takie zmiany zakłada projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej — informuje Dziennik Gazeta Prawna.
CBA w środę rano zatrzymało 17 osób, które postanowiły przywłaszczyć sobie bezprawnie 27 mln złotych ze środków unijnych. Mowa o programie "Innowacyjna gospodarka na lata 2009-2013", którego prowadziła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zatrzymane osoby namierzono w różnych miejscach kraju, dlatego też akcja objęła zasięgiem całą Polskę.Akcja Centralnego Biura Antykorupcyjnego zapoczątkowana została przez gdańską delegaturę tej formacji. Ci wciąż prowadzą przeszukania w 20 firmach. Jak się okazuje, w proceder zamieszani są przedstawiciele największych firm meblarskich w Polsce, a także producenci oraz dystrybutorzy maszyn stolarskich.
Centralne Biuro Antykorupcyjne poszukuje specjalistów z branży informatycznej, ekspertów ds. bezpieczeństwa, infobrokerów oraz analityków. Potencjalni kandydaci będą mogli spotkać się z przedstawicielami CBA na targach pracy w Warszawie, Krakowie i Katowicach.6 października na stadionie PGE Narodowy w Warszawie CBA po raz pierwszy weźmie udział w targach pracy i praktyk Absolvent Talent Days. Biuro podkreśliło, że jest coraz więcej kanałów docierania do kandydatów, dlatego postanowiło wziąć udział w targach.
Z tego artykułu dowiesz się:Na czym polega oszustwo "na CBA"Jak uchronić się przed tego rodzaju oszustwamiZa pracowników jakich instytucji często podają się przestępcy
Z tego artykułu dowiesz się:Do jakich miejsc wkroczyło CBACzego dotyczy afera melioracyjnaIle osób usłyszało zarzuty w tej sprawie
Z tego artykułu dowiesz się:Kto obecnie ma dostęp transakcji ponadprogowychJaki organ wejdzie w ich posiadanieCo będzie mógł zrobić ze zdobytą wiedzą
CBA zatrzymało 3 osoby podejrzewane o kierowanie piramidą finansową. Sąd wydał decyzję o aresztowaniu na 3 miesiące osób kierujących spółką, której działalność zbliżona była do piramidy finansowej. Serwis Bankier powołując się na Polską Agencję Prasową wskazuje, że są to: prezes zarządu, członek zarządu oraz były dyrektor działu prawnego. Agenci biura prócz samej akcji zatrzymania dokonali przeszukania kilkudziesięciu miejsc związanych z działalnością zatrzymanych.
Zaświadczenie o niekaralności to urzędowe poświadczenie, że nie widniejemy w rejestrze karnym. Jego uzyskanie jest niezbędne w przypadku powiązania swojej przyszłości z instytucjami zaufania społecznego lub z sektorem finansowym. Niewielu wie, że tak naprawdę każdy pracodawca może poprosić o przedstawienie takiego zaświadczenia. Choć zgodnie z prawem – jeżeli nasze stanowisko nie zostało wymienione w urzędowym spisie zawodów, które muszą być wykonywane przez osoby niekarane, to pracodawca może prosić o zaświadczenie wyłącznie w trakcie trwania procesu rekrutacyjnego.