Bank PKO BP poinformował klientów, że powinni spodziewać się przerwy w dostawie ważnych usług. Co ciekawe, nie będzie ona spowodowana działaniami samego banku. Jak się okazuje, winę za czasowe niedogodności ponosi inna duża firma i to właśnie osoby korzystające z jej usług będą przez pewien czas poszkodowani.
Orange Polska zwróci pieniądze swoim klientom. Jest to wynik porozumienia pomiędzy operatorem i Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który dopatrzył się naruszenia praw abonentów w naliczaniu opłat za utrzymanie numerów w sieci.
Nowoczesna firma jest dziś często zdecentralizowana, działa w wielu lokalizacjach i skupia specjalistów, którzy pracują hybrydowo lub zdalnie. Taki model działalności wymaga bezpiecznej, niezawodnej i przede wszystkim wydajnej sieci, która jednak nie będzie obciążeniem finansowym dla firmy i będzie w pełni dostosowana do jej potrzeb. Czy takie rozwiązanie istnieje? Tak, to SD-WAN.
Cyberprzestępcy wzięli na celownik klientów Orange korzystających z oferty prepaid. Podszywają się pod operatora, tworząc fałszywe strony internetowe, które wyłudzają dane do logowania oraz informacje o kartach płatniczych. CSIRT KNF ostrzega przed oszustwem, które może prowadzić do kradzieży pieniędzy.
Orange przygotowało wyjątkowe bonusy z okazji Dnia Dziecka. Klienci na kartę oraz abonamentowi mogą skorzystać z darmowych pakietów i usług. Jak odebrać swoje gratisy?
Trwa nowa kampania phishingowa, której ofiarami mogą paść przede wszystkim klienci sieci Orange. Otrzymują oni bowiem wiadomości tekstowe, według których powinni oni dokonać weryfikacji swojego numeru telefonu. Inaczej stracą dostęp do usług Orange.
Orange wprowadził do swojej oferty urządzenie, które może okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich osób, które wymagają opieki i ich opiekunów. Opaska SOS może informować o niebezpiecznych sytuacjach i dosłownie ratować zdrowie i życia.
Formy phishingu ewoluują, jednak wciąż często wykorzystywanym przez oszustów narzędziem są tradycyjne wiadomości tekstowe. Mechanizmy antyspamowe znane z komunikatorów działają w nich tylko w ograniczonym zakresie, co zachęca napastników. Orange Polska wydało zestaw zaleceń, jak radzić sobie z zagrożeniem.
Orange zaprezentował ważną nowość w aplikacji Mój Orange, z której będą mogli skorzystać wszyscy klienci sieci podczas korzystania z internetu od Orange za pośrednictwem Wi-Fi. Operator zapowiedział także, że w programie pojawią się kolejne usługi związane z siecią domową.
Wśród zimowych nowości zaprezentowanych przez Orange warto zwrócić uwagę na nową usługę Bezpieczny roaming. Dzięki niej, co może być szczególnie w cenie w okresie ferii, kiedy część Polaków wyjeżdża za granicę, można zabezpieczyć się przed wysokimi rachunkami, także poza UE.
Oferta Orange została uszczuplona o część kanałów. Osoby, które zechciałyby aktualnie rozpocząć korzystanie z oferty, nie mają możliwości skorzystania z oferty kanałów Canal+.
Po latach opóźnienia i wyczekiwania w końcu możemy być świadkami wdrożenia prawdziwego 5G w Polsce. Pierwsi operatorzy poinformowali już o wykorzystaniu nowych częstotliwości, dzięki czemu można już uczciwie powiedzieć o tym, że sieć (nie tak już) nowej generacji w końcu jest świadczona w Polsce zgodnie z jej specyfikacją. Nawet jeśli jej aktualny zasięg jest relatywnie niewielki.
Orange poinformował o dostarczeniu nowej możliwości przekazywania numerów. Według operatora jest to pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku, dzięki któremu przekazać numer można samodzielne i bez konieczności wizyty w salonie czy przekazywania woli takiej zmiany korespondencyjnie.
Wielkimi krokami nadchodzi okres ferii, podczas których niezwykle przydatna może się okazać możliwość zdalnego sprawdzania, gdzie konkretnie znajdują się członkowie rodziny. Tej potrzebie wyszedł naprzeciw Orange, który zdecydował się na darmowe udostępnienie jednej z usług geolokalizacyjnych.
Jeden z najpopularniejszych operatorów telefonicznych podpisał umowę ze związkami zawodowymi na lata 2024-2025. W jej ramach ponad tysiąc pracowników będzie mogło skorzystać z dobrowolnego odejścia. Kwota, która zostanie przeznaczona na ten cel jest gigantyczna.
Zespół CERT działający w ramach Orange przestrzega przed nowym atakiem narażającym na szwank bezpieczeństwo klientów tej sieci. Uwagę zwraca, że atakujący włożyli w jego dopracowanie sporo pracy, przez co całość wypada przekonująco i jest tym bardziej groźna.
W przypadku części użytkowników to nie koszt połączeń czy wiadomości tekstowych jest dziś istotny przy wyborze abonamentu, lecz cena bezprzewodowego dostępu do internetu oraz limity wykorzystania danych. W odpowiedzi na to Orange przygotowało dla swoich klientów prezent.
Przed tygodniem w ciągu 3 dni od rozpoczęcia aukcji na częstotliwości 5G informowaliśmy o jej rozstrzygnięciu i przyznaniu dostępu do częstotliwości czterem polskim operatorom. Po trzech lata przestoju prace nad prawdziwym 5G w Polsce w końcu nabierają tempa. Potwierdzają to wyniki testów.
Ruszyła nowa specjalna loteria, w puli są aż 123 nagrody. Wśród nich można znaleźć iPhone 14 Pro, Samsunga Galaxy S23 Ultra oraz nagrody pieniężne. Czas akcji jest ograniczony. Co trzeba zrobić, by zgarnąć upominek?
Ponad trzy lata – tyle musiało upłynąć od unieważnienia pierwszej aukcji na częstotliwości wykorzystywane w standardzie 5G do ogłoszenia zakończenia nowej licytacji. W końcu jednak doczekaliśmy się i wszystko wskazuje na to, że do Polski w końcu zawita sieć o parametrach, które faktycznie są zgodne z nowym standardem.
Zaskakujące informacje napływają od jednego ze znanych polskich operatorów telefonii komórkowej. Będzie on wypłacał pieniądze swoim klientom. Trzeba jednakże spełnić warunki, aby zostać zakwalifikowanym do otrzymania środków.
Choć modem obsługujący 5G znajdziemy w coraz większej liczbie smartfonów, to jednak w Polsce ich posiadacze muszą w dużej części obejść się smakiem nowego standardu. Dotychczas uruchomione częstotliwości niewiele mają wspólnego z „prawdziwym” 5G i należy je określać raczej jako 4,5G. Wkrótce się to jednak diametralnie zmieni za sprawą uruchomienia aukcji na nowe częstotliwości. Dzięki nim w Polsce wreszcie będzie można korzystać z pełni możliwości 5G.
Korzystanie z infolinii różnych instytucji i usługodawców to norma. Wielu z nich informuje, że za taką formę kontaktu naliczane są opłaty. Co jednak w przypadku, gdy okazuje się, że były one pobierane bezzasadnie? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podał niedawno informację, że tak właśnie robił znany operator telefonii komórkowej. Ponadto w grę wchodzą opłaty za diagnozę zgłaszanych usterek. Radca prawny Sylwia Werpachowska z Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy wyjaśnia, jak odzyskać pieniądze.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że Orange Polska ma zwrócić pieniądze swoim klientom. Chodzi o pobieranie dodatkowych opłat za połączenia z infoliniami i za diagnozę techniczną. - Zachęcam wszystkich, których niesłusznie obciążono opłatami, o ubieganie się o zwrot środków od Orange - mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Już tylko do jutra można skorzystać ze specjalnej oferty, która pozwala sporo zaoszczędzić. Znaczne zniżki obejmą zarówno nowych, jak i stałych klientów. Warto się pospieszyć i skorzystać, bo czas goni, a w portfelu może zostać nawet 425 zł.
Dzięki nowej ciekawej ofercie promocyjnej można sporo zaoszczędzić. Przygotowano znaczne zniżki zarówno dla nowych, jak i stałych klientów. Chodzi o nawet 5 miesięcy bez opłat za abonament w Orange. Czas jednak goni. Warto się pospieszyć i skorzystać, bo kwoty, które da się w ten sposób oszczędzić, są znaczące. Na czym dokładnie polega promocja?
Często dochodzi do sytuacji, w których musimy połączyć się z infolinią naszego operatora komórkowego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że Orange Polska ma zwrócić pieniądze klientom, którzy niesłusznie ponieśli koszty takich połączeń. Zwrócone zostaną również opłaty pobierane za diagnozę techniczną w ramach reklamacji zgłaszanej przez konsumenta. Wyjaśniamy, kto i w jaki sposób może odzyskać pieniądze.
Posiadacze starszych kart SIM już za kilka dni mogą mieć poważne problemy. Za tydzień Orange Polska rozpoczyna bowiem wygaszanie starej sieci. Wszystko z powodu niskiego udziału starszej technologii w łącznym ruchu.