W 2024 roku będziemy odpoczywać więcej. Te wskazówki przedłużą twój urlop
Nowy, 2024 rok, jest o tyle wyjątkowy, że przestępny. W 2024 czeka nas 251 dni roboczych i 115 dni wolnych, a zatem tyle samo, co w ubiegłym roku. Kiedy najlepiej je wykorzystać, by odpoczywać jak najdłużej?
Pierwszy urlop już w styczniu
Święto Trzech Króli w tym roku wypadło w sobotę. Nie oznacza to jednak, że jeden dzień wolny od pracy przepadł bezpowrotnie. Osoby pracujące od poniedziałku do piątku mogą z tej okazji odebrać w styczniu dodatkowy dzień wolny .
Pamiętajmy, że dzień ten powinien zostać wykorzystany w tym samym okresie rozliczeniowym. Mieszkańcy województw, w których ferie zaczynają się w styczniu, będą mogły cieszyć się zimowym urlopem o jeden dzień dłużej.
Długie weekendy w maju, sierpniu i listopadzie
W tym roku 1 i 3 maja to środa i piątek. Dzięki temu wykorzystując zaledwie 3 dni urlopu, z okazji majówki możemy odpoczywać aż 9 dni — od 29 kwietnia do 5 maja. Podobna taktyka zadziała również w przypadku Bożego Ciała i sierpniowego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Oba te święta wypadają w czwartki, a zatem wzięcie urlopu 31 maja i 16 sierpnia zagwarantuje nam długie, czterodniowe weekendy.
Kolejne okazje do dłuższego wypoczynku będziemy mieć 1 listopada z okazji Wszystkich Świętych i 11 listopada, kiedy to wypada Narodowe Święto Niepodległości. Te ostatnie jednak nie skłaniają pracowników do urlopów, wypadają bowiem kolejno w piątek i poniedziałek.
Dziewięciodniowe Boże Narodzenie
Pierwszy i Drugi Dzień Świąt w tym roku przypadają w środku tygodnia — w środę i czwartek. Wigilia natomiast to rzecz jasna dzień pracujący. Jeśli jednak w świątecznym tygodniu pracownik wykorzysta 3 dni urlopu, tak samo jak w przypadku majówki, będzie mógł cieszyć się aż 9 dniami wolnego.
Przypominamy jednak, by w przypadku planowanych wyjazdów zarezerwować nie tylko urlop w pracy, ale również pokój w hotelu i życzymy udanego wypoczynku.