BiznesINFO.pl Energetyka Zamrożenie cen prądu w 2024 roku. Jest zapowiedź rządu
Pixabay

Zamrożenie cen prądu w 2024 roku. Jest zapowiedź rządu

20 listopada 2023
Autor tekstu: Zuzanna Kabot

W związku z nadchodzącym końcem roku, wiele osób zastanawia się, co będzie z cenami energii elektrycznej w 2024 r. W poniedziałek został opublikowany wpis w wykazie prac legislacyjnych rządu. Wynika z niego, że planowane jest przedłużenie zamrożonych cen prądu na nadchodzący rok.

Nowy wpis w wykazie prac legislacyjnych rządu

20 listopada w wykazie Prac Legislacyjnych i Programowych rady Ministrów pojawił się wpis dotyczący prac nad projektem ustawy dotyczącej ochrony przed wzrostem kosztów prądu, paliw gazowych i ciepła.

- Proponowane w zmianie ustawy przedłużenie funkcjonowania mechanizmów osłonowych oddziałuje na jedną z najbardziej podstawowych potrzeb współczesnych społeczeństw, jaką jest dostęp do nośników energii. Przygotowane w projekcie ustawy rozwiązania zapewnią w 2024 r. ochronę szerokiej grupy beneficjentów przed wzrostem kosztów energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy zdolnością finansową gospodarstw domowych, cenami nośników energii na rynkach a łącznymi kosztami systemu wsparcia obciążających budżet państwa - napisano w wykazie.

Znamy sobotnie wyniki Lotto. 52 osoby w Polsce wygrały duże sumy pieniędzy

Niewielkie zmiany w projekcie

Poinformowano, że w tej ustawie mogą zajść pewne zmiany . - Projekt przewiduje zmodyfikowaną kontynuację dotychczasowego wsparcia odbiorców w gospodarstwach domowych, w tym wsparcia zużycia energii na potrzeby zbliżone do zużycia w gospodarstw domowych - zaznaczono we wpisie opublikowanym w poniedziałek w Wykazie Prac Legislacyjnych i Programowych rady Ministrów.

Co z limitami zużycia prądu?

Z wpisu opublikowanego w wykazie wynika także, że limity zużycia prądu uprawniające do tańszej energii miałyby zostać utrzymane. Poinformowano, że maksymalna cena energii miałaby zastosowanie również wobec tzw. odbiorców wrażliwych, samorządów i sektora MSP.

- Cena maksymalna 693 zł/MWh będzie również miała zastosowanie do rozliczeń dla odbiorców w gospodarstwach domowych po przekroczeniu przez nich ustawowych limitów - przekazano.

PGG ostrzega Polaków, można stracić nie tylko pieniądze. Niepokojących sygnałów jest coraz więcej
Zobaczyli rachunek za prąd i zamarli. Mają zapłacić ponad 20 razy więcej
Obserwuj nas w
autor
Zuzanna Kabot

Redaktorka portalu BiznesINFO. Jestem studentką psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. W wolnym czasie lubię czytać książki i oglądać filmy związane z tematyką kryminalną.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat