Zwrot ws. TVN. Pracownicy dostali specjalny komunikat. Takiego finału nie dało się przewidzieć
Grupa medialna TVN to jedna z największych i najważniejszych inwestycji amerykańskich po przemianach ustrojowych. W ostatnich miesiącach jej losy się ważyły – właściciel Warner Bros. Discovery miał poszukiwać kupców i zachodziło ryzyko, że spółka trafi w ręce, które będą realizować dzięki niej własne cele z obszaru soft power. Dziś w sprawie nastąpił przełom.
Zapadła ostateczna decyzja ws. przyszłości TVN
Jeszcze przed tygodniem jako głównego potencjalnego nabywcę TVN wskazywano Michała Sołowowa . Jak jednak informowaliśmy 9 kwietnia br. miliarder, który zbił majątek w branży deweloperskiej i chemicznej i handlowej, miał wycofać się z inwestycji.
Decydujący wpływ na porzucenie zakupu TVN przez Sołowowa miała rzekomo sytuacja wewnętrzna w Stanach Zjednoczonych. Po wszczęciu regularnej wojny celnej 2 kwietnia br. USA konsekwentnie traci status stabilnego i solidnego partnera biznesowego, handlowego.

Oprócz Michała Sołowowa wśród potencjalnych kupców Brzoska i Wirtualna Polska
Jako potencjalny nabywca wskazywany był także Rafał Brzoska . Ten nie zaprzeczał, jednak przynajmniej do czerwca deklarował pełną koncentrację na pracach swojego zespołu deregulacyjnego . TVN mogła także przejąć Wirtualna Polska, która w ostatnich latach regularnie dokonuje śmiałych akwizycji.
Na stole miała być także opcja, że Brzoska wespół z WP przejmie TVN, możliwościom przyglądać miała się także grupa Axel Springer, jednak dziś wiemy już, że i te warianty scenariusza nie zostaną zrealizowane. Świadczy o tym komunikat, który trafił już do pracowników grupy TVN.

Kierownictwo przekazało pracownikom komunikat z ostateczną decyzją: "zakończyliśmy ten etap"
Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, pracownicy otrzymali od szefowej Warner Bros. Discovery i CEO TVN oraz prezesa WBD International Gerharda Zeilera komunikat, z którego dowiedzieli się, że do sprzedaży grupy nie dojdzie. Choć wycena przekraczała 1 mld euro, Warner Bros. Discovery zmienia decyzję .
Wyciekły do mediów komunikat potwierdza, że TVN pozostanie w portfolio Warner Bros. Discovery i po przeglądzie możliwych opcji odrzucono plany strukturalnych zmian:
Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy przegląd opcji strategicznych dla TVN. Jedną z możliwości branych pod uwagę była sprzedaż spółki. [...] Dzisiaj chcielibyśmy Was poinformować, że zakończyliśmy ten etap. Podjęliśmy decyzję, że optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy.
Komunikat nie odnosi się bezpośrednio do żadnej z przeszłych ofert . Ze względu na czas jego przekazania nie sposób jednak nie łączyć decyzji z wycofaniem się z rozmów Michała Sołowowa.
Widać więc, że nawet jeśli nowa polityka celna Donalda Trumpa nie przyniosła jeszcze w Polsce bezpośredniego przełożenia na ceny produktów, to i tak wpływa na sytuację w kraju.