Długa lista przerw technicznych w bankach w weekend (16-17.03). Nie tylko klienci PKO BP, ING Banku Śląskiego, czy Santander Bank muszą przygotować się na spore utrudnienia. Lepiej zaplanować przelewy pieniędzy i opłacenie rachunków oraz zakupów przed zawieszeniem części usług oferowanych przez banki. Znamy godziny przerw technicznych.
Gratisowe pieniądze od ING Banku Śląskiego. Rozpoczęła się nowa edycja specjalnej promocji. Klienci otrzymają 100 zł, jeśli spełnią tylko dwa warunki. Pieniądze otrzymasz najpóźniej do 10 lipca. Termin ten można jednak przyśpieszyć.
Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym, lepiej nie kpij sobie z przelewów, wysyłanych do przyjaciół czy rodziny. Choć niejednemu z nas zdarzyło się wpisywać w pole do tytułowania żartobliwe zwroty, ich konsekwencje mogą być całkiem poważne. Opowiedział o tym ostatnio popularny na TikToku broker Dariusz Karpowicz, który przestrzegł przed popularną praktyką. Dlaczego? Tylko w ten sposób unikniemy i wstydu, i ewentualnych nieprzyjemności w banku.
Aż pięć banków planuje w najbliższych dniach przerwy techniczne. Przyczyny są różne, a klienci nie będą mogli w tym czasie skorzystać z niektórych usług. Osoby korzystające z usług których banków i kiedy powinny być przygotowane na utrudnienia?
Jak się okazuje, Jacek Kurski zakończył swoją przygodę z Bankiem Światowym 19 stycznia 2024 roku. Teraz Ministerstwo Finansów poinformowało Wirtualną Polskę, jakie zarobki otrzymywał Kurski na tym stanowisku. Kwoty wynagrodzeń są naprawdę imponujące.
Klienci dużych polskich banków powinni przygotować się na utrudnienia. Na ten weekend zaplanowano bowiem prace modernizacyjne, które będą wiązały się z przerwami technicznymi. Podpowiadamy, kto konkretnie może spodziewać się kłopotów podczas korzystania z usług banków.
Bank Pekao ostrzega: Uważajcie! Oszuści rozsyłają SMS-y do klientów, podając się nie tylko za pracowników banku, ale również Biuro Inspekcji Kredytowej (BIK). Na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Największe polskie banki zaplanowały na ten weekend prace serwisowe. W związku z tym, wielu klientów musi przygotować się na spore utrudnienia. Polacy powinni wziąć to pod uwagę i zaplanować wcześniej wszelkie operacje, które muszą wykonać.
Bardzo często zdarza się tak, że banknoty, które posiadamy w portfelu są uszkodzone lub zniszczone. Kasjerzy przeważnie nie przyjmują takiej gotówki, więc z pewnością wiele osób zastanawia się, co zrobić z takimi pieniędzmi. Okazuje się, że przepisy w tej sprawie jasno to określają, a my nie musimy być stratni.
Jeden z większych banków w Polsce postanowił wdrożyć zmiany w swoim systemie bankowości. Klienci muszą się przygotować na ich wejście w życie; oznacza to bowiem nieco inne działanie, niż do tej pory.
Media obiegły wieści dotyczące byłego prezesa jednego z dużych polskich banków, Jak się okazuje, zostało mu postawione aż osiem zarzutów. Na jaw wyszły nieprawidłowości związane między innymi z wypłatami odpraw. Chodzi o naprawdę spore kwoty.
Klienci jednego ze znanych banków działających w Polsce mogą być mocno zaniepokojeni. Instytucja ogłosiła bowiem, że zamierza zakończyć działalność detaliczną w naszym kraju. Co czeka osoby posiadające w nim konto?
Ruszyły kolejne postępowania prowadzone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie banków, które nie wywiązywały się ze swoich zobowiązań wobec klientów. Tym razem prezes UOKIK wszczął postępowania wobec kolejnych sześciu banków: Alior Banku, Banku Handlowego, Banku Ochrony Środowiska, Pekao, PKO BP i Plus Banku. W sumie działania prowadzone są w sprawie piętnastu instytucji.
W najbliższych miesiącach dokonają się wielkie zmiany w zakresie przelewów pieniężnych. Wszystko za sprawą decyzji podjętej w tej sprawie przez Parlament Europejski. Rewolucja obejmie nie tylko opłaty, ale również i zabezpieczenia bankowe.
System STIR cieszy się coraz większą popularnością wśród urzędników kontroli skarbowej. Zablokowano już 5 tysięcy kont bankowych. Eksperci nie mają wątpliwości, że ta liczba będzie wzrastać.
Klienci wielu banków w ubiegłym roku musieli zmierzyć się z podwyżkami. Te okazały się jednymi z najwyższych w całej Unii Europejskiej. W tym roku ceny również wzrosną — podwyżki zapowiedziały już dwa kolejne banki.
Efekty grudniowej zmiany władzy zaczynają dosięgać spółek Skarbu Państwa. Teraz przyszła kolej na jeden z większych polskich banków, PKO BP. Na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy doszło do odwołania ośmiu członków rady nadzorczej instytucji.
Oficjalne dane przekazane przez BIG InfoMonitor jasno wskazują, że banki zaczęły znacznie częściej sprawdzać swoich klientów . Okazuje się, że pod lupę wzięto o niemal milion osób więcej, a niektórych prześwietlono nawet kilkukrotnie. O co dokładnie chodzi? Przedstawiamy szczegóły.
Rządowy projekt ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Większym niż banki były w stanie udźwignąć. Połowa osób, których wnioski zostały przyjęte, wciąż nie dostało pieniędzy. Wkrótce mogą stracić swoje pieniądze, a w skrajnych sytuacjach nawet mieszkania.
Jeden z internautów ostrzega przed nową metodą oszustw. Jak działa sposób na rachunek rezerwowy? Oszuści są bardzo przekonujący.
Na najbliższy weekend 20-21 stycznia, część polskich banków zaplanowała prace serwisowe. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, część funkcji nie będzie wówczas dostępna. Jednak w odróżnieniu od innych przypadków, wystąpią również problemy z profilem zaufanym.
Klienci PKO Banku Polskiego dostali ważny komunikat. Od 1 lutego nadchodzą zmiany w regulaminie świadczenia usług identyfikacji. Sprawdzamy szczegóły.
Ważna wiadomość dla prawie 3 mln Polaków, których dowody stracą ważność w tym roku. Jeśli na czas nie zaktualizują oni swoich danych w banku, dostęp do niektórych funkcji ich konta zostanie zablokowany. W konsekwencji, napotkają oni na uciążliwe ograniczenia np. w zlecaniu przelewów. Taką politykę stosują wszystkie tego typu instytucje, w tym te najpopularniejsze. Na liście są m.in. Bank PKO BP, ING Bank Śląski czy Alior Bank.
PKO BP przypomina o tym już od zeszłego roku, ale sprawa dotyczy wszystkich banków i 2,7 miliona Polaków. Ich konta zostaną zablokowane. Na reakcję mają tylko 30 dni.
Obecnie w obiegu krążą pieniądze wprowadzone w 1996 i 2014 roku. Obie edycje wciąż są akceptowane. Niektórych klientów może jednak czekać zaskoczenie, gdy sprzedawca odmówi przyjęcia gotówki przy kasie.
Krajowa Izba Rozliczeniowa wydała pilny komunikat dotyczący zlecania przelewów. Jak się okazuje, to już ostatni moment, żeby to zrobić. Należy się pospieszyć, bo potem środki mogą nie dotrzeć do odbiorcy na czas.
Najbliższy weekend przyniesie szereg utrudnień w korzystaniu z produktów wielu banków. Niektóre instytucje poinformowały o pracach serwisowych, które skutkować będą niedogodnościami. Poważne przeszkody czekają m.in. klientów Santander Banku. Jego klienci nie skorzystają m.in. ani z bankowości internetowej, ani z aplikacji mobilnej.
W najbliższym czasie klienci kilku dużych polskich banków będą musieli zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami. Poinformowano o przerwach technicznych, które spowodują rozmaite problemy związane z korzystaniem z bankowości.