Co jakiś czas media informują o tym, że kolejne zagraniczne przedsiębiorstwa inwestują w Polsce. Międzynarodowe firmy doceniają Polskę m.in. za wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą i atrakcyjność inwestycyjną dużych miast. Jedną z takich firm jest niemiecki gigant, który planuje otworzyć w Polsce centrum magazynowo-logistyczne. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 2 tys. osób.
Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych miał wejść w życie w czerwcu, ale na razie wciąż czeka na akceptację ze strony Rady Ministrów. Zawarte w nim zmiany miały stanowić istny "przewrót kopernikański" dla polskiej branży funeralnej. Nie wiadomo jednak, jakie będą losy planowanej nowelizacji, bo układ przyszłego rządu wciąż jest pod znakiem zapytania.
Jeszcze nie tak dawno temu w zarządzaniu dokumentami dominowały szafki i szuflady. Jednak cyfryzacja dynamicznie postępuje i rolę mebli zastępuje obecnie komputer, rozwiązania chmurowe czy systemy elektronicznego obiegu dokumentów. Nadal wiele firm korzysta z papieru i tradycyjnych metod, niemniej w większości gromadzonych danych oraz obsługiwanych procesów wykorzystują technologię. Współczesne przedsiębiorstwa chcąc odnaleźć się w takiej sytuacji, muszą wiedzieć, jak przekształcić swój biznes w cyfrowego nomadę, by móc konkurować na rynku.
Bardzo złe wieści płyną z jednej z polskich fabryk na Pomorzu Zachodnim. Właściciel ogłosił, że przeprowadzi grupowe zwolnienia swoich pracowników. Jako przyczynę podano m.in. niższą liczbę zamówień.
Galyna Fedoriwna Gerega złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przejęcie firmy Plast-Box ze Słupska. Media podają, że w sierpniu kobieta zawnioskowała o zgodę na przejęcie kontroli nad Instersport Polska.
Wysokie ceny prądu i gazu uderzają w polskich przedsiębiorców. W ciągu kilkunastu miesięcy wiele firm musiało podjąć decyzję o zakończeniu działalności. Jednym z takich zakładów była dolnośląska fabryka porcelany Krzysztof, która po niemal 200 latach działalności znika z rynku.
Ostatnio w mediach było bardzo głośno o Sebastianie Kulczyku - polskim przedsiębiorcy i międzynarodowym inwestorze, który sprzedał udziały w autostradowych spółkach. Gazeta.pl donosi, że Kulczyk ma już nowy biznes.
Fundusze Europejskie stanowią niezwykle istotny element wsparcia dla polskich przedsiębiorstw, umożliwiając im dynamiczny rozwój oraz skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej. Coraz większą uwagę zwraca się na innowacyjność projektów, badania naukowe oraz rozwój technologiczny. W kontekście tych dążeń przyjrzyjmy się możliwościom wynikającym ze znanego już przedsiębiorcom Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój 2014-2020 (w skrócie: POIR), w którym obecne są jeszcze wolne środki. Przybliżymy również usługi uruchomione w ramach programu Fundusze Europejskie na rzecz Nowoczesnej Gospodarki (FENG), z których już teraz mogą korzystać polskie firmy dążące do wzrostu i wdrażania innowacji.
W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie zaatakowali zachodnią Ukrainę, w wyniku czego spłonęła hala produkcyjna polskiego przedsiębiorstwa Fakro. Straty opiewają na miliony złotych. O sprawie pierwszy poinformował serwis sadeczanin.info.
Transport ponadgabarytowy jest ważnym ogniwem dzisiejszej globalnej gospodarki. Wraz z rozwojem przemysłu, rośnie zapotrzebowanie na przerzut coraz większych, cięższych i bardziej skomplikowanych towarów. Transport ogromnych elementów, takich jak turbiny wiatrowe, stal, rurociągi, maszyny przemysłowe czy konstrukcje offshore, to duże wyzwania logistyczne, które wymaga specjalistycznego podejścia.
Brytyjska sieć sklepów oferująca artykuły gospodarstwa domowego po niemal 100 latach obecności na rynku zwija żagle. Pracę straci kilkanaście tysięcy osób, a zamkniętych zostanie ponad 400 lokalizacji, informuje Interia Biznes. Co się stało?
Sebastian Kulczyk – polski przedsiębiorca i międzynarodowy inwestor – nie ma już udziałów w autostradowych spółkach. “Rzeczpospolita” nieoficjalnie donosi, że w ostatnich dniach sprzedał je za ok. 3 mld zł. Nowym nabywcą aktywów miał zostać francuski fundusz inwestycyjny Meridiam.
Jak donosi Onet, działający na Podkarpaciu Browar Leżajsk lada dzień zakończy działalność. Mieszkańcy boją się utraty pracy, a nadziei na ratunek upatrują w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
Polska sieć odzieżowa rusza na podbój zagranicznych rynków. Nowe sklepy pojawią się w Londynie i Mediolanie, informuje serwis Wirtualne Media.
Jakie działania są konieczne do tego, by witryna twojej firmy znalazła się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania? Czy da się to zrobić szybko, tanio i dobrze? Poznaj najważniejsze informacje o pozycjonowaniu stron WWW.
Statystyki nie pozostawiają wątpliwości – obrót bezgotówkowy wyprzedził w naszym kraju transakcje z użyciem gotówki* i wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach trend ten będzie się utrzymywał. Z punktu widzenia przedsiębiorców ważne jest to, żeby nie przeoczyć momentu „bezgotówkowej rewolucji” i w porę do niej dołączyć.
Jedna z największych firm transportowych w USA ogłosiła wstrzymanie działalności i zwolnienie wszystkich pracowników. Yellow Corp zakończy działalność po blisko stu latach. Co się stało?
„Obecna sytuacja jest bez precedensu. Zagrożone jest dalsze istnienie setek przedsiębiorstw i tysięcy miejsc pracy” - piszą do premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiciele przemysłu drzewnego, wskazując na brak możliwości sprzedaży swoich wyrobów oraz wysokie ceny drewna w Polsce.
Praca za granicą jest opłacalna dla Polaków. Większe pieniądze, możliwość rozwoju w międzynarodowym środowisku i szansa zdobycia ciekawych doświadczeń – to jej najważniejsze zalety. Jak jednak znaleźć dobre, a przede wszystkim pewne i bezpieczne zatrudnienie? Przede wszystkim należy kierować się rozumem i rozsądnie korzystać z popularnych kanałów poszukiwania pracy w innym kraju.
Intel, największy producent mikroporocesorów na świecie, zamierza utworzyć fabrykę w podwrocławskiej miejscowości. W nowym zakładzie pracę znajdzie docelowo nawet 2 tys. osób.
Play zamyka salony UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y z informacją o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych w kolejnych miastach. Biuro prasowe firmy potwierdziło w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że obecnie trwa optymalizacja połączonej sieci salonów sprzedaży.
Słynny „Maluch” po raz pierwszy zjechał z taśmy produkcyjnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej 50 lat temu. Jutro z tej okazji odbędą się w mieście huczne obchody. W ciągu 27 lat fabryki w Bielsku i Tychach wyprodukowały 3 318 674 Fiatów 126p.
Serwis money.pl informuje, że notowana na Wall Street spółka Alarm.com kupiła sto procent udziałów w polskiej firmie EBS, działającej w branży security od ponad trzech dekad.
Serwis money.pl podaje, że Robert Makłowicz planuje otworzyć nowy biznes. Wspólnie ze swoimi synami chce zmienić rynek dań gotowych.
O północy w poniedziałek zaczną obowiązywać nowe przepisy dla przedsiębiorców. Chodzi o ustawę o fundacji rodzinnej, która ma wspierać rodzinne biznesy.
Fujitsu szuka miejsca pod nową fabrykę, gdzie będą produkowane pompy ciepła. Koncern ma zastanawiać się między Polską a Słowacją – donosi Puls Biznesu. Serwis dodaje również, że budowa tego typu fabryki kosztuje ok. 1 mld zł, a pracę w niej znajduje z reguły ponad tysiąc osób.
Firma Frogum z Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą jest obecna na rynku od ponad trzech dekad. Powstała w czasach PRL-u spółka zajmowała się produkcją dywaników samochodowych do małych fiatów i polonezów. Obecnie sprzedaje w całej Europie, USA i Afryce, czytamy na stronie biznes.interia.pl.
Wszystko co dobre, kiedyś musi się skończyć - tak mówi stare porzekadło. Wygląda na to, że nie ominie to również rynku medialnego. Z rynku po 23 latach obecności znika UPC Polska, które rozpoczęło proces rebrandingu po wykupieniu przez Play.