Wielkość pamięci masowej często nie jest już tak istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego laptopa czy smartfonu, jak kiedyś. W sprzęcie służbowym wykorzystywane są firmowe serwery, celów prywatnych korzystamy z usług takich, jak Dropobox, OneDrive czy Dysk Google. Poleganie na nich w stu procentach może się jednak okazać zgubne.
Nie będzie przesady w twierdzeniu, że YouTube wytoczył już najcięższe działa w walce z użytkownikami, którzy blokują wyświetlanie reklam w serwisie. Jak się już jednak wielokrotnie przekonywaliśmy w podobnych przypadkach, kreatywność internautów jest niewyczerpana i prześcigają się oni w pomysłach na omijanie blokad. Na genialny w swej prostocie pomysł wpadł jeden z użytkowników Reddita.
Powraca kwestia Manifest v3, dokumentu, który ma sprawić, że przeglądarka Chrome w praktyce uniemożliwi działanie dużej części rozszerzeń blokujących reklamy. Google już wcześniej wycofywało się ze zmian rakiem, trudno więc oczekiwać, że ugnie się ponownie. Jeśli zmiany dojdą do skutku, stracimy w dużej części możliwość przeglądania internetu bez oglądania reklam.
Minęło prawie 5 lat odkąd Asystent Google, zapowiadany jako gruntowna zmiana w tym, jak obsługujemy smartfony z Androidem, został zaprezentowany w wersji obsługującej język polski. Jaki jest dziś jego stan? Jakie są możliwości? A także, co szczególnie ważne w kontekście choćby prac nad Google Bard, jaka jest jego przyszłość?
Prognozowanie pogody to niezwykle ważne i ogromnie zasobożerne zadanie, którego rezultaty mają wpływ w zasadzie na każdy aspekt ludzkiej działalności. Naukowcy zatrudnieni w należącej do Google DeepMind twierdzą, że właśnie dokonali rewolucji w tym obszarze, dzięki czemu prognozy są skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnych modeli fizycznych.
Gdy utrzymuje się największą usługę poczty elektronicznej na świecie, która w dodatku jest udostępniania bezpłatnie, oczywistością jest konieczność regularnego weryfikowania aktywności kont. Odpowiedzialność ta spoczywa dziś na Google. Korporacja zapowiedziała, że Gmaila czeka w najbliższym czasie bardzo duże sprzątanie.
Należący do Google serwis YouTube jednoznacznie zdecydował się na maksymalizację zysków. Nie chodzi już tylko o rozszerzenie blokady użytkowników korzystających z rozszerzeń usuwających reklamy. Równolegle użytkownicy z dwóch państw zapłacą więcej za wersję premium. Jednym z nich jest Argentyna, drugim Polska.
Użytkownicy smartfonów Huawei zgłaszają problemy z działaniem ich urządzeń, a konkretniej z działającymi na ich urządzeniach aplikacjami pochodzącymi od Google. System ostrzega ich, że smartfon został zainfekowany trojanem. Występują one także w Polsce. Wyjaśniamy, czy zagrożenie jest realne oraz jak rozwiązać problem.
Zmierzający ku końcowi rok upłynął na YouTube pod znakiem walki z użytkownikami blokującymi reklamy. Stopniowo wyciągano coraz cięższe działa, aż w końcu dostęp dla osób korzystających z adblockerów został całkowicie wyłączony. Rzecz w tym, że według europejskiego prawa – być może z naruszeniem prawa.
Na blogu Google Blog Polska pojawiły się informacje na temat nowości wprowadzanych do popularnej aplikacji. Twórcy planują całkiem sporo usprawnień w Mapach Google. Chodzi o kilka bardzo ciekawych i przydatnych funkcji. Skorzysta każdy, nie tylko kierowcy.
Google przy około 90% udziałów w rynku jest niekwestionowanym liderem rynku wyszukiwarek internetowych i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. W toku dochodzenia, jakie trwa w Departamencie Sprawiedliwości USA, poznajemy kulisy procesu, dzięki któremu korporacja jest dziś oskarżana o praktyki monopolowe.
Producenci przeglądarek internetowych dostrzegli wzrastającą świadomość internautów w kwestii naruszeń ich prywatności i prześcigają się w implementacji nowych mechanizmów mających tę prywatność chronić. Śmiałe kroki przesięwzięli właśnie twórcy Chrome’a, który w najbliższej przyszłości będzie mógł zatajać przed witrynami kolejne kluczowe informacje.
Dla wielu internatów jedną z najwrażliwszych informacji, jakie mogą wpaść w niepowołane ręce, jest historia odwiedzanych witryn. Współczesne przeglądarki na ogół skutecznie chronią te informacje, niemniej w Chrome odnaleziono wadę jednej z funkcji, dzięki której można uzyskać dostęp do listy tysięcy najczęściej odwiedzanych witryn.
Wiele osób wyczekiwało tej opcji w Mapach Google. Niektórzy mogli się nią cieszyć już od dawna, ale jedna grupa odbiorców była od niej odcięta. W końcu, po czterech latach oczekiwania, funkcja trafiła do rzeszy kolejnych użytkowników. Warto zaktualizować aplikację i sprawdzić nowe możliwości.
Popularyzacja smartfonów jako nowej klasy elektroniki użytkowej była o tyle niezwykła, że zdarzyła się w skali masowej. Proces ten sięgnął daleko dalej, niż użytkownicy pecetów, wręcz zachęcił do połączenia się z Siecią ogromną liczbę ludzi, którzy dotąd w ogóle nie mieli do niej dostępu. A jak sprawy mają się dzisiaj?
Wyszukiwarka Google jest z nami już 27 lat. Jeśli dziś porównamy jej wygląd z tym z 1996 roku, to oczywiście odnotujemy gigantyczne różnice. Zachodziły jednak na tyle nieśpiesznie i stopniowo, że pomniejsze zmiany rozciągnięte na lata często uchodziły uwadze. To się ma wkrótce zmienić – Google testuje w wyszukiwarce naprawdę duże zmiany.
Hasła są z nami od zawsze i trudno powiedzieć, aby biometrii, czyli mechanizmów uwierzytelniania wykorzystujących np. linie papilarne czy skan twarzy, udało się je wyeliminować, mimo że były takie zapowiedzi. To, co nie udało się biometrii, ma zakończyć się sukcesem z mechanizmem passkey. Google ogłosiło już, że będzie on stosowany jako domyślna forma logowania.
Od maja tego roku część użytkowników YouTube’a napotyka problemy w korzystaniu z serwisu. Z początku były to łatwe do ominięcia okna informujące o blokadzie dostępu, ale dziś utrudnienia przybrały nową formę i skutecznie uniemożliwiają oglądanie filmów. Dotyczy to oczywiście użytkowników korzystających z adblockerów. Problem w tym, że YouTube blokuje także tych, którzy oglądają reklamy. Sprawdźmy, w czym rzecz.
Przyjemne z pożytecznym – tak można określić inicjatywę Project Green Light zainicjowaną przez Google. Dzięki danym z Map Google i pracy naukowców Google Research udało się opracować nowe mechanizmy zarządzania miejską sygnalizacją świetlną w taki sposób, aby jednocześnie zmniejszyć liczbę korków i ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Są już pierwsze efekty!
W Waszyngtonie przed Departamentem Sprawiedliwości stanął Satya Nadella, CEO Microsoftu, który występuje w roli świadka w kolejnym z kolei procesie antymonopolowej, w którym oskarżane jest Google. Jego wypowiedzi rzuciły nowe światło na rynek najważniejszego według niego rodzaju oprogramowania, czyli wyszukiwarek internetowych.
Google nietypowo postanowiło uczcić ćwierćwiecze swojej najważniejszej usługi. Zgadza się, wyszukiwarka Google obchodzi właśnie 25. urodziny. Zamiast jednak prezentacji nowych funkcji czy odświeżenia interfejsu, Google zdecydowało się na… ogłoszenie końca innej swojej usługi.
Śmierć kierowcy ślepo zawierzającemu systemowi GPS dowodzi, że zasada ograniczonego zaufania na drodze nie powinna dotyczyć tylko innych użytkowników ruchu, ale także nowoczesnego sprzętu elektronicznego. Jak zginął Philip Paxson i o co dokładnie jego pogrążona w żałobie rodzina oskarżyła Google? To historia, która mogła przydarzyć się każdemu.
Nowe funkcje stanowią największą aktualizację usługi Bard firmy Google w ciągu sześciu miesięcy od jej powszechnego udostępnienia. Rozszerzenie niesie za sobą ogrom przydatnych możliwości dla użytkowników.
Google wprowadza w swojej wyszukiwarce nowe funkcje oparte o sztuczną inteligencję. To odpowiedź na to, co oferuje Bing Microsoftu. Podstawowe założenie? Budowanie wiarygodności i przeciwdziałanie “fejk newsom."
Do aplikacji mobilnych Gmail trafia długo wyczekiwana funkcja. Zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a można już korzystać z możliwości jednego z najbardziej zaawansowanych maszynowych tłumaczy – Google Translatora – bez konieczności opuszczania aplikacji pocztowej. Liczba dostępnych par językowych imponuje, zaś z nowości mogą skorzystać zarówno zwykli użytkownicy, jak i klienci usług biznesowych Google.
Google zdecydowały się zrobić porządki w swoich usługach. Jeśli nie zastosujesz się do wytycznych przed upływem wyznaczonego terminu, utracisz dostęp m.in. do zdjęć.
W styczniu Google rozpoczął masowe zwolnienia pracowników. Teraz szuka oszczędności i rezygnuje z niektórych przekąsek w biurze.
Eksperci Bitdefendera biją na alarm po tym jak wykryli pięć nowych złośliwych aplikacji na Androida. Podszywają się one pod znane marki. Z tego artykułu dowiesz się:Eksperci Bitdefendera wykryli nowe złośliwe aplikacje na AndroidaPod jakie marki się one podszywająCo grozi użytkownikom