Odkąd władzę nad Twitterem przejął Elon Musk, doszło tam do wielu fundamentalnych zmian, które jednak nie tylko nie rozwiązały problemów tego medium, lecz w wielu przypadkach odczuwalnie pogorszyły sytuację. Teraz miliarder rozważa pozbawienie serwisu przemianowanego na X kluczowych funkcji.
Wczoraj weszła w życie kolejna część zapisów aktu o rynku cyfrowym. To nowe europejskie regulacje dotyczące usług internetowych, które mają zastąpić dotychczasowe, które były opracowywane jeszcze na przełomie wieków. Niestety, implementacja zmian przez operatorów usług pozostawia wiele do życzenia.
Tidal to ścisła czołówka usług muzycznych, która wyróżnia się na rynku wysoką jakością dostępnej w niej muzyki. Teraz Tidal planuje mocne przetasowanie w swojej ofercie, co może poskutkować znaczącym wzrostem jego popularności. Zwłaszcza w obliczu podwyżek cen abonamentów Spotify.
O jakości aktualizacji systemu Windows można pisać wiele i zapewne byłoby w tym mało pochwał. W zasadzie co miesiąc w toku dystrybucji kolejnych wtorkowych biuletynów bezpieczeństwa dochodzi do problemów czy to z samą instalacją aktualizacji, czy to z działaniem oprogramowania po jej instalacji. Tym razem zepsuto Edge’a.
Zgodnie z oczekiwaniami trwają zmiany w usługach streamingowych świadczonym przez grupę Warner Bros. Discovery. Po całkowitej likwidacji VoD.pl przesunięto treści do Playera. Teraz zapadała decyzja, że za Playera trzeba będzie płacić więcej.
Świat influencerów na platformie YouTube to czasem niebezpieczne miejsce, gdzie celebryci podejmują ryzykowne wyzwania w imię sławy. Niestety, jeden z popularnych twórców doświadczył tragicznego zakończenia podczas nagrywania swojego najnowszego materiału. Tajemnicza śmierć 22-letniego youtubera poruszyła fanów na całym świecie, zostawiając wiele pytań i smutku.
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat przestrzegający przed szerzącą się w mediach społecznościowych dezinformacją. Zidentyfikowano bowiem groźną kampanię, która ma przekonywać Polaków, że trwające ćwiczenia DRAGON-24 mają charakter ofensywny, co jest informacją nieprawdziwą.
Jest bardzo możliwe, że nowe europejskie regulacje w postaci aktu o rynku cyfrowym (DMA) zatrząsną rynkiem komunikatorów internetowych. Zmiany obejmą największych graczy, którzy zostali wskazani jako tzw. gatekeepers – internetowi giganci, z których aplikacji korzystają miliony użytkowników, na czele z Meta. Gruntowne zmiany obejmą także WhatsAppa.
Wydany został bardzo przydatny serwis Schrony, dzięki któremu można miejsca ukrycia, schrony i tzw. miejsca doraźnego schronienia. MDS-y mają stanowić część obrony cywilnej przed skutkami katastrof naturalnych, ale też działań militarnych. Niestety dane zgromadzone w aplikacji mają pozostawiać wiele do życzenia.
Epic Games to niezwykle ważny gracz na rynku gamingowym. Nie dość, że jest to duży producent i wydawca, to jeszcze rozwija wiodący silnik gier Unreal Engine oraz prowadzi sklep Epic Store, który bodaj jako pierwszy rzucił wyzywanie Steamowi. Pojawiły się jednak informacje, że Epic stał się ofiarą groźnego cyberataku.
Zwłaszcza w zabudowie wielorodzinnej „w eterze” dostępne są dziś dziesiątki sieci Wi-Fi. Ponadto do jednego Wi-Fi w gospodarstwie domowym może być podłączonych nawet kilkadziesiąt urządzeń. Może to powodować spadek jakości połączenia z internetem. Jak temu zapobiegać i cieszyć się szybkim i stabilnym Wi-Fi?
W dzisiejszych czasach, kiedy większość naszych urządzeń jest połączona z internetem, dbanie o bezpieczeństwo sieci WiFi w naszym domu jest niezmiernie ważne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet pozornie bezpieczna sieć może być podatna na ataki hakerów i cyberprzestępców. Jednak istnieją konkretne kroki, które możemy podjąć, aby zabezpieczyć nasze WiFi przed niebezpieczeństwami. Oto trzy kluczowe praktyki, które warto wdrożyć:
Okres pandemicznych lockdownów poskutkował uruchomieniem wielu usług dowozu zakupów, także tych codziennych, spożywczych. W tym czasie na polskim rynku uruchomiony został internetowy sklep spożywczy Barbora. Przez pewien czas cieszył się on popularnością, lecz to już się skończyło. Władze spółki podjęły ostateczną decyzję co do przyszłości sklepu.
SQUID, wiodąca firma z branży mediów i technologii, udostępnia w swojej aplikacji SQUID nową funkcjonalność związaną z podcastami dla samochodów. Premiera nastąpi podczas Mobile World Congress 2024. Nowa usługa podcastów płynnie integruje się z pojazdami za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay, dzięki czemu korzystanie z podcastów w samochodach osobowych i ciężarowych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nareszcie Użytkownicy mają szybki dostęp do swoich ulubionych podcastów, jednocześnie w pełni skupiając się na drodze.
W ostatnich tygodniach Polacy stają się coraz częstszymi celami nowego rodzaju ataku internetowego, który wywołuje panikę i niepokój. Tysiące osób otrzymują podejrzane maile, których treść wzbudza grozę i niepewność. O czym tak naprawdę mówią te tajemnicze wiadomości?
Wydano nową wersję oprogramowania dla dekoderów Polsat Box. Tym razem nie jest to drobna aktualizacja, lecz zmiana znacząco rozszerzająca możliwości urządzenia. Odtąd nie będzie nas ograniczać wielkość pamięci wbudowanej, gdyż tę będzie można rozszerzyć z użyciem pamięci zewnętrznych.
Do ministerstwa edukacji oraz ministerstwa cyfryzacji trafił list, który może znacząco wpłynąć to, jakie prawa będą mieli uczniowie w placówkach oświatowych. Zawarto w nim apel, aby już od 1 września 2024 r. wprowadzony został całkowity zakaz używania w szkołach smartfonów i innych indywidualnych urządzeń elektronicznych.
Odnalezione zostały ważne braki funkcjonalności systemu PUE-ZUS, które mogą stanowić problem w sytuacji, gdy dochodzi do naruszenia danych. Przykład jednej ze spółek grupy BNP Paribas pokazał, że z oprogramowania ZUS-u nie można uzyskać szczegółowych logów, kluczowych podczas ustalania, czy doszło do incydentu w bezpieczeństwie danych.
Orange zaprezentował ważną nowość w aplikacji Mój Orange, z której będą mogli skorzystać wszyscy klienci sieci podczas korzystania z internetu od Orange za pośrednictwem Wi-Fi. Operator zapowiedział także, że w programie pojawią się kolejne usługi związane z siecią domową.
Opinie pozostawione w internecie są kluczowe w kształtowaniu świadomości marki wśród konsumentów – kilka negatywnych komentarzy może zaważyć na bycie lub niebycie przedsiębiorstwa. Rzadko myślimy jednak o tym, że pozostawienie negatywnej opinii może się dla nas skończyć konsekwencjami prawnymi. A także, jak orzekł Sąd Najwyższy, może słono kosztować.
Są w internecie takie usługi, które są zbyt duże, by upaść. Ich choćby chwilowa awaria doprowadza do masowej paniki i gigantycznych strat finansowych. Jedną z nich jest najpopularniejsza usługa mailowa – Gmail.
PKP Intercity poinformowało o wprowadzeniu nowej obsługi, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć zagubiony w podróży bagaż. Wprowadzony został nowy system ewidencji pozwalający odnaleźć zagubione rzeczy bez wychodzenia z domu. Zmiany zajdą także w procedurach zwrotu zgub.
W natłoku kampanii phishingowych realizowanych za pośrednictwem Facebooka nietrudno przegapić prawdziwe komunikaty pochodzące od administracji serwisu. Czasem są one bardzo ważne, a ich zignorowanie może narazić na nieprzyjemności. Dlatego zwracamy uwagę, że wysyłane aktualnie przez Facebooka powiadomienie nie jest oszustwem, a na jego treść warto zwrócić uwagę.
Niedawno wybuchła wieść o upadku platformy zakupowej Wszystko.pl, należącej do polskiego giganta informatycznego, Comarch. Po zaledwie siedmiu miesiącach, serwis zakończył swoją działalność, pozostawiając pytania o przyczyny tak nagłego fiaska. Czy to tylko efekt nieudanej strategii marketingowej czy może brak odpowiedniego zapotrzebowania na rynku?
17 lutego 2024 r. przejdzie do historii jako dzień, w którym na terenie Unii Europejskiej wszedł w życie akt o usługach cyfrowych. O jego wadze niech świadczy to, że jest on także nazywany europejską konstytucją internetu. DSA (Digital Services Act) nakłada na dostawców usług internetowych szereg nowych obowiązków oraz stanowi nowe prawa i przywileje dla przeciętnych internautów.
Poczta Polska wydała komunikat, w którym przypomina o zaletach e-Doręczeń w obsłudze korespondencji z administracją publiczną. Po uruchomieniu produkcyjnym pierwszych usług wykorzystywanych do cyfryzowania komunikacji (PURDE i PUH) Poczta realizuje usługi w pełni cyfrowo w przypadku wszystkich, którzy otworzyli odpowiednią skrzynkę.
Jeśli ktoś zastanawiał się nad niebezpieczeństwami płynącymi z popularyzacji ChatGPT czy silników generujących statyczne obrazy, to po dzisiejszej premierze silnika Sora z pewnością ciężko będzie mu zmrużyć oko. Ponad rok po premierze ChatGPT OpenAI znów uderza, tym razem ze zdwojoną siłą.
Tempo rozwoju ChatGPT w ostatnich miesiącach nieco osłabło, a jego twórcy zdawali się skupiać na problemie „lenistwa” swojego dużego modelu językowego. Teraz się to zmienia i zapowiedzieli oni nowe możliwości ChatGPT, które wzbogaci się o spersonalizowaną per użytkownik pamięć o wcześniejszych rozmów.