W mailu rozesłanym wśród użytkowników administracja usługi Disney+ poinformowała o rychłym końcu możliwości współdzielenia kont. Wprowadzone mają zostać te same mechanizmy, jakie stosuje Netflix – dostęp do usługi będzie ograniczony do jednego gospodarstwa domowego. Wyjątkiem może być specjalny rodzaj kont.
Netflix opublikował raport dla inwestorów, w którym obok wyników zawarto także plany rozwoju usługi. Niestety nie mamy dobrych wieści. Firma nie tylko planuje podwyższyć ceny poszczególnych pakietów, ale także zrezygnować z podstawowego, najtańszego wariantu abonamentu.
Najpoważniejszym ujawnionym incydentem w zakresie bezpieczeństwa danych pod koniec zeszłego roku w Polsce był atak na ALAB laboratoria. Skradziono ok 200 tys. rekordów pacjentów, łącznie z ich dokumentacją medyczną, część z nich została opublikowana. Co dalej z bezpieczeństwem informacji pozostałych osób?
Wśród zimowych nowości zaprezentowanych przez Orange warto zwrócić uwagę na nową usługę Bezpieczny roaming. Dzięki niej, co może być szczególnie w cenie w okresie ferii, kiedy część Polaków wyjeżdża za granicę, można zabezpieczyć się przed wysokimi rachunkami, także poza UE.
Czy zdarza Ci się narzekać na wolny internet? Zanim zaczniesz winić operatora, sprawdź, czy twój router ma odpowiednie miejsce. W dzisiejszych czasach, kiedy oczekujemy natychmiastowej reakcji strony internetowej, lokalizacja urządzenia może być kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość połączenia.
Oferta Orange została uszczuplona o część kanałów. Osoby, które zechciałyby aktualnie rozpocząć korzystanie z oferty, nie mają możliwości skorzystania z oferty kanałów Canal+.
Wygląda na to, że mamy nowy fenomen – nie z tego, ni z owego gigantyczną popularność zdobyła gra Palworld. Dopiero co produkcja trafiła do early accessu, a już liczby przyprawiają o zawrót głowy. Ze względu specyfikę rozgrywki siłą rzeczy narzucają się porównania do gigantycznego sukcesu Pokemon Go z 2016 roku.
Przydatna i dobrze zrealizowana nowość trafiła do aplikacji mObywatel. Tym razem nie chodzi o konkretną funkcją powiązaną z usługą publiczną, załatwianiem spraw urzędowych, lecz o zmiany w samej aplikacji.
Inicjatywa wprowadzenia Krajowego System e-Faktur nie ma szczęścia – choć zobowiązane do tego podmioty miały ją stosować jeszcze jesienią zeszłego roku, to kolejne utrudnienia sprawiły, że termin przenoszono już dwukrotnie. O przyszłości KSeF-u wiemy już więcej.
Po latach opóźnienia i wyczekiwania w końcu możemy być świadkami wdrożenia prawdziwego 5G w Polsce. Pierwsi operatorzy poinformowali już o wykorzystaniu nowych częstotliwości, dzięki czemu można już uczciwie powiedzieć o tym, że sieć (nie tak już) nowej generacji w końcu jest świadczona w Polsce zgodnie z jej specyfikacją. Nawet jeśli jej aktualny zasięg jest relatywnie niewielki.
Mamy do czynienia z jednym z największych wycieków danych uwierzytelniania internautów w historii. Takie zapewnienia słyszymy regularnie, po czym okazuje się, że kolejna paczka stanowi tak naprawdę kompilację poprzednich. Niestety, tym razem jest inaczej – w darknecie znaleźć można 25 mln nowych haseł.
Dostawca usług telekomunikacyjnych Vectra poinformował o podwyżce swoich cen, czego powodem ma być „obecna sytuacja gospodarcza”. Proces odbywa się w ramach waloryzacji, co budzi pytania o to, czy podwyżka cen może być dla odbiorców usług Vectry podstawą do wypowiadania umów.
Start polskiego oddziału Warner Bros. Discovery może solidnie wstrząsnąć rynkiem usług opartych o strumieniowaniu. Wcześniej informowaliśmy, że zmiany zajdą w przypadku HBO, lecz to dopiero początek – grupa planuje także zamknięcie przynajmniej jednej innej usługi.
Do końca marca największe korporacje IT mają czas na wdrożenie ważnych zmian w swoich usługach. Obowiązek ten nakłada na nich akt o rynku cyfrowym (DMA), który ma przeciwstawiać się praktykom nadużywania rynkowej pozycji lidera. Także w Polsce odczuwalnie zmienią się usługi m.in. Google.
Breaking Bad zapisuje się w historii telewizji jako arcydzieło, a jedną z najbardziej fascynujących postaci był nieuchwytny Gus Fring. Giancarlo Esposito, który wcielił się w tę ikoniczną rolę, zdradził swoją ogromną chęć powrotu do świata Breaking Bad poprzez spin-off "The Rise of Gus". Kiedy fanom będzie dane poznać tajemnice mrocznych lat Gusa Fringa?
To już oficjalne: Google śledzi nas także w trybie incognito. Przekonani o swojej anonimowości internauci jeszcze w 2020 roku pozwali korporację za to, w jaki sposób informowała o działaniu trybu zwiększonej prywatności. Dziś potwierdzenie może na własne oczy zobaczyć każdy.
Nadchodzą spore zmiany na polskim rynku usług streamingowych. Według niepotwierdzonych dotąd informacji gruntowne zmiany zajdą w ofercie jednego z największych graczy. Czy nowe treści oraz materiały pochodzące z już dostępnych w Polsce usług mogą zagrozić dominacji Netfliksa?
Netflixa znają dzisiaj wszyscy. Serwis streamingowy wyróżnia się bogatą biblioteką filmów i seriali. Ma tak ogromne zasoby, że nic dziwnego, iż dokonanie wyboru odpowiedniej produkcji na wieczór nierzadko sprawia nam duży problem. Serwis ma pewną ukrytą funkcję. Na czym polega?
Groźna podatność została odnaleziona w przeglądarce internetowej Opera, która mimo zwiększającej się dominacji Google Chrome utrzymuje popularność wśród polskich internautów. Przez manipulację preinstalowanym rozszerzeniem jest możliwe takie wykorzystanie jednej z funkcji programu, by wykonać dowolny kod.
YouTube nie zatrzymuje się i po tym, jak przez cały miniony rok utrudniał lub uniemożliwiał korzystanie z serwisu, teraz podjął kontynuację podobnych praktyk. Wygląda na to, że walka z użytkownikami korzystającymi z YouTube z użyciem rozszerzeń blokujących reklamy ma być priorytetem również w 2024 r.
Pojawiły się nowe nakazy Unii Europejskiej, a Google musi wprowadzić je w życie. Będzie to dla nas dobra wiadomość. Sami będziemy mogli zdecydować, które nasze dane będzie można udostępniać między aplikacjami za naszą zgodą.
Twórcy treści często muszą zmagać się z piractwem. Nierzadko zdarza się, że dopuszczają się tego ludzie, których najzwyczajniej w świecie nie stać, by zapoznać się z danym dziełem. Gdy robi to jednak gigant mediów społecznościowych, to sytuacja staje się dużo bardziej skomplikowana.
Nie mamy dobrych informacji dla stałych użytkowników profilu zaufanego. Z powodu prac serwisowych profil będzie niedostępny od piątku 19 stycznia do soboty 20 stycznia. Nie będzie również możliwe korzystanie z profilu zaufanego.
Być może, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele urządzeń w naszym domy jest stale podłączonych do sieci. Niesie to za sobą wiele korzyści, bo sprawia to że mogą nam wysyłać powiadomienia na smartfonie o skończonej pracy. Niestety, czasem - jak wszystkie urządzenia - przesyłają i wysyłają nam zbyt dużo danych. Niecodzienny przypadek sprzętu marki LG może być tego przykładem.
Dużym zagrożeniem dla nastolatków w internecie jest ryzyko natrafienia na niebezpieczne treści. Meta stara się teraz, by młodzi ludzie czuli się w ich serwisach bezpiecznie. Jakie działania podejmuje w tym celu? Czy przyniesie to oczekiwane skutki?
Pod koniec roku w działaniu GPS w regionie południowego Bałyku zaczęto odnotowywać liczne zakłócenie, co doprowadzały do znaczącego zmniejszenia jego skuteczności. Od tego czasu trwają debaty nad możliwymi przyczynami. W ostatnim czasie znów dostrzeżono poważne problemy.
Ransomoware pozostaje jednym z największych zagrożeń dla cyberbezpieczeństwa, przede wszystkim za sprawą profilu obieranych przez atakujących celów. Administracja państwowa, samorządowa, instytucje i przedsiębiorstwa zaszyfrowane przez ransowmare skutkują paraliżem ogromnych odcinków infrastruktury. Właśnie borykamy się z kolejną dużą kampanią z użyciem ranosmware Akira.
W drugiej połowie zeszłego roku Meta, Inc., właściciel Facebooka, Instagrama czy WhatsAppa, wprowadził na terenie Unii Europejskiej płatne wersje swoich serwisów społecznościowych. Tylko ci, którzy płacą, mogą korzystać z ochrony prywatności stanowionej przez RODO. Do takich wniosków doszło przynajmniej stowarzyszenie noyb, a to może oznaczać dla Meta poważne kłopoty.