Apple wprowadza do Polski usługę, która dotychczas była dostępna tylko w wybranych krajach na kilku kontynentach, omijając polskich użytkowników. Rozwiązanie to jest skierowane głównie do małych i średnich firm, ale na co dzień korzystać z niego będą także zwykli użytkownicy iPhone’ów oraz Apple Watchy. Nieoficjalnie pojawiła się już przybliżona data premiery w Polsce.
Do prasy wyciekły informacje o tajnym żądaniu ze strony służb, które mają na celu podkopanie głównego elementu ochrony prywatności posiadaczy smartfonów. Nie jest to pierwsza taka próba, jednak tym razem może się ona okazać skuteczna. A to stawia pod znakiem zapytania cały współczesny paradygmat ochrony danych.
Z roku na rok Apple prezentuje w swoich smartfonach coraz mniej nowości. Oczywiście za sprawą oddanych miłośników marki iPhone’y nadal osiągają wyniki sprzedaży nieosiągalne dla wielu konkurentów, jednak w tym roku sukces został przeszacowany. Na stole w Cupertino ma być opcja, która wywróci do góry nogami coroczny kalendarz branżowych premier.
Najwyraźniej czasy, w których fani Apple byli gotowi kupić dosłownie wszystko, co było oznaczone symbolem nadgryzionego jabłuszka, przeszły do historii. Okazuje się bowiem, że iPhone 16, który miał być wielką nadzieją firmy z Cupertino, sprzedaje się gorzej, niż pierwotnie zakładano. Liczba sprzedanych urządzeń rozczarowuje szczególnie w porównaniu z modelem ubiegłorocznym.
”28 lat później” będzie trzecią częścią serii o świecie zmagającym się z apokalipsą zombie. Twórcy zapowiadają film jako duże widowisko, a zdjęcia ukończono w sierpniu. Chociaż wiele informacji na temat produkcji utrzymywanych jest w tajemnicy, znamy już część obsady, datę premiery oraz zarys fabuły. Teraz jednak ukazała się całkiem zaskakująca wiadomość. Otóż produkcja z budżetem szacowanym na ok. 75 mln dolarów została nakręcona… telefonami od Apple.
Wrac z premierą najnowszej wersji systemu iOS urządzenia Apple mają stać się zupełnie nieprzydatne dla złodziei. Chodzi nie tylko o zysk ze sprzedaży skardzionego iPhone’a, ale i kwestię oddania go na części. Okazuje się powiem, że nawet po rozmontowaniu sprzętu, jego komponentów nie będzie się dało wykorzystać. Jak to możliwe?
Premiery nowych iPhone’ów były niegdyś jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu całej branży. Nawet mainstreamowe media relacjonowały długie kolejki pod sklepami Apple. Dziś to wydarzenie nie jest nawet ciekawostką. iPhone’y 16 niemal nie różnią się od poprzedniej generacji, a argument, by je kupić, był dotychczas obcy Apple - jest nim cena.
Premiera najnowszego smartfonu z nadgryzionym jabłkiem odbędzie się już dziś o godzinie 19 czasu polskiego. W sieci już od dawna pojawiały się różne doniesienia, które regularnie podgrzewały atmosferę wśród miłośników urządzeń od Apple. Już wkrótce przekonamy się czym oraz przede wszystkim - czy w ogóle iPhone 16 nas zaskoczy.
mBank to ścisła czołówka pod względem liczby obsługiwanych klientów wśród komercyjnych banków w Polsce. Szacuje się, że rachunek w mBanku ma 5,7 mln klientów detalicznych. Niestety, część z nich może wkrótce utracić dostęp do jednej z najważniejszych dla mBanku usług - bankowości mobilnej.
Do użytkowników aplikacji Mapy Google w wersji przeznaczonej na iPhone’y i systemy CarPlay zaczyna trafiać aktualizacja, która przynosi ważną nową funkcję. Co ciekawe, możliwości, które dopiero teraz stopniowo otrzymują użytkownicy iOS-a od wielu lat dostępna jest na smartfonach z Androidem. Nie są znane przyczyny takiego opóźnienia, niemniej Google potwierdziło już, że po początkowych testach uruchomiono aktualizację w skali globalnej. Ta zaczęła już zdobywać popularność, ale nie brakuje krytycznych głosów, według których zmiany w Mapach nie tylko nie są potrzebne, ale wręcz mogą okazać się mylące i szkodliwe.
Wszystko wskazuje na to, że Apple postanowiło stanąć do walki o rynek składanych urządzeń mobilnych. Pozycji Samsunga trudno będzie zaszkodzić, jednak niedocenienie możliwości i ambicji giganta z Cupertino, byłoby wielkim błędem. Według ostatnich przecieków, Apple przygotowuje już dwa składane urządzenia. Z tego tekstu dowiesz się: ● Nad jakimi składanymi urządzeniami pracuje Apple,● Dlaczego jedno jest ciekawsze od drugiego,● Kiedy można się ich spodziewać na sklepowych półkach.
Współczesne telefony mają więcej zastosowań, niż domowe komputery. Dzięki temu, że mieszczą się w kieszeni, wszędzie je ze sobą nosimy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że smartfony mają jeszcze jedno zastosowanie, które w krytycznej sytuacji może okazać się zbawienne dla osoby, która znalazła się w niebezpieczeństwie. Podpowiadamy jak je aktywować, by w określonej sytuacji telefon sam wysłał prośbę o pomoc. Z tego tekstu dowiesz się:● Jak wykorzystać telefon w sytuacji zagrożenia,● Jak samoistne wysyłanie wiadomości może pomóc,● Jak skonfigurować automatyczne wysyłanie wiadomości alarmowej.
Już od jakiegoś czasu Apple zapowiada, że nowe nowe urządzenia pracujące w systemie iOS będą mogły cieszyć się rewolucyjną funkcją. Apple Intelligence, bo tak ją nazwano, to sztuczna inteligencja, która ma odmienić korzystanie z iPhone’ów, iPad’ów oraz Mac’ów. Okazuje się jednak, że na zapowiedziach może się skończyć. Przynajmniej na razie.
Apple wypuściło do sieci rewelacyjny spot, którym z jednej strony zachwala swoją przeglądarkę Safari, a z drugiej daje kuksańca jej konkurentowi od Google – popularnej przeglądarce Chrome. Film robi wrażenie swoją pomysłowością i nawiązuje do abstrakcyjnej teorii spiskowej.
Premiery najnowszego smartfonu z nadgryzionym jabłkiem można się spodziewać we wrześniu tego roku. W sieci już teraz pojawiają się jednak doniesienia, które podgrzewają atmosferę wśród miłośników urządzeń od Apple. Te najnowsze dotyczą baterii i są naprawdę optymistyczne.
Polscy użytkownicy produktów Apple mają dość traktowania jak klientów drugiej kategorii. Firma z logiem nadgryzionego jabłka od lat obiecuje mieszkańcom kraju nad Wisłą wprowadzenie asystentki głosowej posługującej się językiem polskim, ale wciąż nic z tych obietnic nie wynika. Czy skarga złożona do UOKiK ma szansę to zmienić?
Wiele wskazuje na to, że w przeciągu dwóch lat do produkcji trafią nowe słuchawki AirPods od Apple. Tym, co z pewnością może zdziwić ich przyszłych nabywców, będą zainstalowane w nich kamery. Okazuje się jednak, że będą miały bardzo konkretne zastosowanie i bynajmniej nie chodzi tu o to, żeby ”mieć oczy dookoła głowy”. Przynajmniej… nie do końca.
Odnaleziono lukę bezpieczeństwa w słuchawkach bezprzewodowych Apple. Pozwala ona postronnym połączyć się ze słuchawkami, które służą jako pluskwa - możliwe jest podsłuchiwanie dźwięków, łącznie z prowadzonymi rozmowami telefonicznymi. Posiadaczom zalecamy natychmiastową aktualizację.
Poza składanymi konstrukcjami dawno już nie mieliśmy do czynienia ze znaczącą ewolucją w budowie smartfonów. Być może tam, gdzie nie da się iść naprzód, trzeba zrobić krok w tył - kolejna generacja iPhone’ów, zawczasu dostosowując się do europejskiego prawa, będzie miała nową budowę pozwalającą na łatwą wymianę akumulatora.
Komisja Europejska wydała wstępne stanowisko w sprawie praktyk stosowanych przez Apple i zapisów regulaminu App Store. W ocenie Brukseli Apple narusza akt o rynkach cyfrowych. Zapowiedziano też nowe dochodzenie, które może skończyć się nałożeniem na Apple poważnych sankcji.
Apple Intelligence, czyli implementacja w iPhone’ach możliwości dużych modeli językowych nazywanych dziś sztuczną inteligencją, nie będzie dostępna w Europie. A przynajmniej nie jesienią, kiedy korzystać zacznie z niej korzystać reszta świata. Producentowi nie udało się zapewnić zgodności z europejskim aktem o rynku cyfrowym.
W miarę użytkowania na smartfonach zapisywanych jest coraz więcej aplikacji i danych, co przekłada się na spadki wydajności w miarę upływu cyklu życia. Dotyczy to także iPhone’ów. Nie oznacza to jednak, że nic się z tym procesem nie da zrobić.
Rozpoczęło się WWDC - coroczna konferencja deweloperska Apple, podczas której prezentowane są przede wszystkim nowości w oprogramowaniu. Nie obyło się bez zapowiedzi kolejnej wersji systemu operacyjnego iOS. Wiemy już, na jakie urządzenia trafi aktualizacja.
Choć współczesne smartfony najczęściej spełniają całkiem wyśrubowane normy wodoszczelności i odporności na pyły, to w miarę ich eksploatacji parametry ulegają pogorszeniu. Wciąż realnym problemem pozostaje przypadkowe zalanie urządzenia. Jak sobie z nim radzić?
Apple słynie z długiego okresu wsparcia swoich urządzeń, także iPhone’ów. Jest to ich cechą, której z całą pewnością mogą zazdrościć posiadacze smartfonów z Androidem. Jednak nawet w portfolio Apple wsparcie kiedyś musi się skończyć - korporacja podjęła decyzje o porzuceniu iPhone’a 5s.
Apple zapowiedziało nowe funkcje swoich systemów operacyjnych. Jedna z nich wprowadza cały nowy interfejs umożliwiający obsługę iPhone’ów oraz iPadów. Wkrótce urządzenia te będzie można obsługiwać za pomocą ruchu gałek ocznych.
O tym, jak nudne stały się iPhone’y, najlepiej świadczy, że najgłośniej oklaskiwaną zmianą podczas premiery ostatniej generacji było gniazdo USB-C. Choć nie przeszkadza to, by każda kolejna odsłona byłą tą najlepiej się sprzedającą, to Apple poszukuje innowacji, która wprawiłaby klientów w zachwyt rodem z epoki Jobsa. Ma nią być, a jakże, sztuczna inteligencja.
Nowy iPhone 16 niemal bez tajemnic już na prawie pół roku przed oczekiwaną, oficjalną premierą. Wyciekły zdjęcia nowego flagowca Apple. Użytkownicy i przyszli, potencjalni nabywcy punktują przede wszystkim powrót do wyspy aparatu z czasów modelu X i XS. Rozczarowanie?