Kongres ponownie zagłosował za postawieniem korporacji ByteDance ultimatum dotyczącym przyszłości TikToka. Tym razem było ono elementem większego pakietu ustaw, które będą miały wpływ na to, jakie decyzje będą zapadać w senacie. Całkowity zakaz TikToka w Stanach Zjednoczonych właśnie stał się bardziej realny.
W zeszłym roku korporacja Meta wprowadziła na europejskim rynku płatne wersje kont na Facebooku i Instagramie. Była to odpowiedź na nowe regulacje, które miały chronić prywatność użytkowników. Teraz zastrzeżenia wobec takiej formuły zgłasza Europejska Rada Ochrony Danych.
Przez Facebooka przetoczyła się fala decyzji o ukrywaniu treści. Wiele wskazuje na to, że jest to efekt zautomatyzowanych działań, gdyż brakowało im elementarnego wyczucia kontekstu. W rezultacie zablokowane zostały także treści edukacyjne wydawane przez Muzeum Auschwitz.
Podróżujący w okolicy Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość i stoicki spokój. Wszystkie pociągi kursujące w rejonie Łódzkiego Węzła Kolejowego zostały odwołane lub opóźnione. Przyczyną utrudnień jest awaria komputera, który steruje ruchem na stacji Łódź Widzew.
Rok 2024 zdaje się pechowy dla administratorów usług należących do korporacji Meta. Jeśli właśnie niepokoisz się, że są problemy z twoimi kotami na Facebooku czy Instagramie – bez obaw. Trwa kolejna globalna awaria.
Nie żyje Karol Pęciak. Znany tiktoker zmarł w nocy z piątku na sobotę (29/30 marca), o czym poinformowała jego mama. 28-latek był bliżej znany jako “Szalony Karol”, bo właśnie pod takim pseudonimem publikował w sieci pełne humoru i dystansu filmy. Przyczyna jego śmierci nie jest znana, jednak wiadomo, że twórca od lat mierzył się z problemami z sercem.
Nie minął miesiąc od wejścia w życie kolejnej części regulacji, stanowionych przez europejski akt o rynku cyfrowym, a już Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie ich nieprzestrzegania. Zbadane zostaną praktyki największych graczy z Doliny Krzemowej: Alphabet, Apple i Meta.
Negatywny wpływ internetu, zwłaszcza mediów społecznościowych, na młodszych sprawia, że rozważa się takie pomysły, jak wprowadzenie całkowitego zakazu korzystania ze smartfonów w szkołach. Według wielu ekspertów jest to jednak chybiony pomysł, który nie rozwiązuje problemu. Nowy pomysł ma szwedzka partia Liberalerna, która proponuje cyfrową godzinę policyjną.
Użytkownicy na całym świecie, w tym w Polsce, zgłaszają trudności z dostępem do trzech kluczowych platform społecznościowych: Facebooka, Messengera i Instagrama. W ostatnich godzinach narastająca liczba zgłoszeń wskazuje na rozległe problemy z funkcjonalnością tych serwisów, co wywołuje zaniepokojenie wśród użytkowników.
Zdecydowaną większością głosów amerykańska Izba Reprezentantów zagłosowała za wprowadzeniem ultimatum wobec firmy ByteDance, czyli producenta TikToka. Powodem jest to, że ByteDance jest przedsiębiorstwem z siedzibą w Chinach i podlega nadzorowi Komunistycznej Partii Chin. To sprawia, że TikTok może zostać w USA całkowicie zablokowany.
Kolejna nowość zawita wkrótce do najpopularniejszego aktualnie komunikatora internetowego. W WhatsAppie pojawią się oznaczenia rozmów i konwersacji grupowych, które nie dla wszystkich mogą być jasne. Tymczasem są one niezwykle ważne w kwestii bezpieczeństwa, poufności komunikacji i prywatności.
Aplikacje mobilne dostarczane przez duże media społecznościowe są nagminnie wykorzystywane do zbierania gigantycznych ilości danych na temat użytkowników. Część z nich robić przede wszystkim w celach reklamowych, inne mogą dzielić się danymi z władzami państw. Swoją opinią i zaleceniami w tej kwestii podzielił się minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Odkąd władzę nad Twitterem przejął Elon Musk, doszło tam do wielu fundamentalnych zmian, które jednak nie tylko nie rozwiązały problemów tego medium, lecz w wielu przypadkach odczuwalnie pogorszyły sytuację. Teraz miliarder rozważa pozbawienie serwisu przemianowanego na X kluczowych funkcji.
Trwa ogromna awaria serwisów należących do Meta. Użytkownicy masowo zgłaszają brak dostępności usług. Jak dotąd nie są znane przyczyny, jednak duże problemy potwierdzają niezależne źródła. W tej chwili nie ma możliwości przeglądania treści ani obsługi komunikacji zarówno na Facebooku, jak i Messengerze i Instagramie.
Po przejęciu Twittera przez Elona Muska serwis nie tylko przemianowano na X, ale też dokonano wielu zmian w zakresie funkcjonalności. Jedną z najnowszych jest umożliwienie przeprowadzania rozmów audio i wideo. Niestety, korzystanie z tej funkcji może narazić na szwank prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat przestrzegający przed szerzącą się w mediach społecznościowych dezinformacją. Zidentyfikowano bowiem groźną kampanię, która ma przekonywać Polaków, że trwające ćwiczenia DRAGON-24 mają charakter ofensywny, co jest informacją nieprawdziwą.
W natłoku kampanii phishingowych realizowanych za pośrednictwem Facebooka nietrudno przegapić prawdziwe komunikaty pochodzące od administracji serwisu. Czasem są one bardzo ważne, a ich zignorowanie może narazić na nieprzyjemności. Dlatego zwracamy uwagę, że wysyłane aktualnie przez Facebooka powiadomienie nie jest oszustwem, a na jego treść warto zwrócić uwagę.
Dziś oczywista jest skala nadużyć, jakiej dokonują serwisy społecznościowe w procederze zbierania danych o swoich użytkownikach. Szczególne obawy powszechne są wobec aplikacji chińskich, na czele z TikTokiem. Nowe informacje na ten temat płyną z Estonii.
WhatsApp, niekwestionowany lider w świecie komunikacji internetowej, szykuje się na rewolucyjne zmiany, które mogą zaskoczyć i podzielić społeczność użytkowników. Czy kochane numeru telefonów w naszych kontaktach odejdą w zapomnienie? Nowa era WhatsAppa zapowiada odejście od tradycyjnych numerów na rzecz unikatowych nazw użytkowników. Jakie korzyści i kontrowersje niesie ze sobą ta transformacja? Zapraszamy do głębszego zanurzenia się w szczegóły tej zapowiadanej rewolucji.
W odpowiedzi na coraz powszechniejsze pojawianie się treści stworzonych przez sztuczną inteligencję na platformach społecznościowych, Meta ogłosiła nową inicjatywę mającą na celu oznaczanie tych treści. Współpracując z czołowymi firmami technologicznymi, Meta dąży do opracowania standardów, które pozwolą użytkownikom łatwo rozpoznać, czy dana treść została wygenerowana przez AI. Jakie konsekwencje ma to dla użytkowników mediów społecznościowych? Oto co trzeba wiedzieć.
Polskojęzyczny internet zalewają wysokiej jakości deepfake’i wykorzystujące wizerunek rozpoznawalnych osób. Fałszywe nagrania mają nas przekonać do inwestowania pieniędzy. W rzeczywistości jest to kolejna próba zaangażowania mechanizmu deepfake do dokonywania oszustw inwestycyjnych.
Twórcy treści często muszą zmagać się z piractwem. Nierzadko zdarza się, że dopuszczają się tego ludzie, których najzwyczajniej w świecie nie stać, by zapoznać się z danym dziełem. Gdy robi to jednak gigant mediów społecznościowych, to sytuacja staje się dużo bardziej skomplikowana.
Być może, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele urządzeń w naszym domy jest stale podłączonych do sieci. Niesie to za sobą wiele korzyści, bo sprawia to że mogą nam wysyłać powiadomienia na smartfonie o skończonej pracy. Niestety, czasem - jak wszystkie urządzenia - przesyłają i wysyłają nam zbyt dużo danych. Niecodzienny przypadek sprzętu marki LG może być tego przykładem.
W drugiej połowie zeszłego roku Meta, Inc., właściciel Facebooka, Instagrama czy WhatsAppa, wprowadził na terenie Unii Europejskiej płatne wersje swoich serwisów społecznościowych. Tylko ci, którzy płacą, mogą korzystać z ochrony prywatności stanowionej przez RODO. Do takich wniosków doszło przynajmniej stowarzyszenie noyb, a to może oznaczać dla Meta poważne kłopoty.
Gdy wciąż mówi się o kontrowersyjnych decyzjach Elona Muska w sprawie X, oskarżeniach wobec Marka Zuckerberga o stosowanie szkodliwych wzorców reklamowych, a TikTokowi zarzuca się szpiegostwo, popularność zdobywa inny gracz, który często przemyka pod naszymi radarami. Pinterest w minionym roku miał się świetnie, a liczba użytkowników rośnie, zwłaszcza dzięki internautom z pokolenia Z.
Influencer marketing stał się już stałym elementem treści reklamowych serwowanych w internecie i napędza gigantyczną sprzedaż. Choć influencer wymieniany jest wśród zawodów, które w przyszłości najchętniej chciałyby wykonywać dzieci, to może się okazać, że dzisiejszym odpowiednikom gwiazd rocka grozi rychłe bezrobocie technologiczne.
Meta nie ustaje we wzbogacaniu o nowe funkcje swoich aplikacji mobilnych. Ze stosunkowo prostych programów urastają one do wielofunkcyjnych multimedialnych kombajnów z mnóstwem dodatkowych funkcji. Świadczy o tym nowość, jak zawitała właśnie do Messengera.
Użytkownicy Facebooka w Polsce mogą dostrzec, że serwis zalewają komunikaty dotyczące zmiany jego regulaminu. W rzeczywistości jednak jest to zwykły łańcuszek, którego rozpowszechnianie nie ma żadnego znaczenia. O co więc tyle zamieszania?