Serwisy społecznościowe rodzą się i umierają i tylko najwięksi gracze są zdolni do długotrwałego trwania na rynku. A ten właśnie się zmniejszył – po 14 latach podjęto decyzje o zamknięciu jednego z popularnych portali, który słynął z nietypowej i budzącej kontrowersje formuły.
Krzysztof Stanowski odszedł z Kanału Sportowego. Znana jest kwota, za którą sprzedał swoje udziały. Choć wygląda na to, że suma, którą musiał zapłacić biznesmen Maciej Wandzel, miała pozostać niejawna, to internauci okazali się sprytniejsi.
Od wielu miesięcy słyszymy o tym, że dostęp do serwisów należących do Meta, Facebooka i Instagrama, będzie przynajmniej częściowo płatny. Po szeroko zakrojonych testach plan ten wchodzi w życie – Meta zaczęła rozsyłać komunikaty w tej sprawie także wśród polskich użytkowników.
Masz konto na Facebooku? Możliwe, że nie znasz wszystkich możliwości tej platformy społecznościowej. Oto kilka trików, o których warto mieć pojęcie. Te ukryte funkcje są bardzo przydatne, pomagają np. zadbać o bezpieczeństwo.
Na naszych oczach powstaje nowa wariacja zagrożeń w cyberprzestrzeni – oszustwa dokonywane z użyciem mechanizmów deepfake. O ile od dawna już wiadomo, że stanowią one ogromne zagrożenie, to teraz mamy do czynienia z pierwszymi faktycznymi kampaniami. W Polsce do ich realizacji wykorzystano głos Aleksandra Kwaśniewskiego.
Internet obiegło nagranie, na którym widać spadające z nieba pieniądze i tłum ludzi, który biega po polu i próbuje złapać jak najwięcej banknotów. Wszystko przez to, że pewien influencer rozrzucił w przeliczeniu ok. 4 milionów złotych wprost z helikoptera. Akcja wywołała ogromne zamieszczanie, bo okazała się mieć drugie dno.
Internet stał się nieodzowną częścią naszego życia. Szczególnie media społecznościowe stanowią podstawowe narzędzie komunikacji i interakcji w dzisiejszym świecie. Niestety mogą też wpływać na kwestie bezpieczeństwa. Wystarczy wstawić nieodpowiedni tekst lub zdjęcie, aby wpakować się w kłopoty. Konsekwencjami może być np. utrata środków finansowych.
W dzisiejszych czasach z internetu korzysta ogrom ludzi, wiele z tych osób próbuje prowadzić lub prowadzić swoją działalność w sieci, wykorzystując do biznesu media społecznościowe. Nie każdy wie, że być może łamie prawo. Przekonują się o tym kolejne osoby, którym Prokuratura stawia zarzuty. Na temat sytuacji wypowiada się ekspert - radca prawny Edyta Oleszczuk-Romańska z Kancelarii Prawnej “Chałas i Wspólnicy”.
Na popularnej platformie społecznościowej Instagram, która słynie z prezentowania tam zdjęć oraz od niedawna także rolek, mają zajść niezbyt ciekawe zmiany. Tysiące użytkowników może się dosłownie wściec.
W Warszawie nagrano nietypową sytuację z udziałem taksówkarza. Podczas postoju robił coś, czego zdecydowanie nie powinien. “Nagranie jest niezwykle niepokojące”, powiedziała policja. Co na ten moment udało się ustalić?
Elon Musk coraz bardziej monetyzuje Twittera (dziś zwanego X). Po wprowadzeniu opłat za usługę X Premium nadszedł czas na kolejne należności za korzystanie z platformy. Teraz jednak użytkownicy nie będą mieli większego wyboru. O co tym razem chodzi?
Nie ma wątpliwości, że kandydaci do Sejmu i Senatu zrobią niemal wszystko, by otrzymać mandat. Od czasu do czasu praktyki te, niezależnie od frakcji, wychodzą na jaw. Niektóre jednak posuwają się dalej niż obowiązujące standardy, co przekłada się na publikację kompromitujących treści.
Wyszukiwarka Google jest z nami już 27 lat. Jeśli dziś porównamy jej wygląd z tym z 1996 roku, to oczywiście odnotujemy gigantyczne różnice. Zachodziły jednak na tyle nieśpiesznie i stopniowo, że pomniejsze zmiany rozciągnięte na lata często uchodziły uwadze. To się ma wkrótce zmienić – Google testuje w wyszukiwarce naprawdę duże zmiany.
Jakiś czas temu polski raper z Poznania, który posługuje się pseudonimem Akash, postanowił udowodnić, że Ziemia jest płaska. Poszczególne etapy swojego projektu dokumentował w mediach społecznościowych. Na wyniki jego eksperymentu trzeba było nieco poczekać, ale takiego finału nikt się chyba nie spodziewał.
Popularne platformy społecznościowe mogą wkrótce wprowadzić miesięczne opłaty w Europie. Meta zdecydowała się na taki krok po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ile wyniesie użytkowników korzystanie z serwisów Zuckerberga w nowym modelu?
Z różnych części kraju napływają informacje o fali awarii dystrybutorów na stacjach Orlenu. Kierowcy, politycy i samorządowcy biją na alarm. Padły sugestie, że wcale nie chodzi o problemy z urządzeniami. Problem ma leżeć głębiej. Znamy stanowisko giganta paliwowego.
Dawid Podsiadło pojawił się w produkcji, która już trafia na pierwsze miejsca zestawień pod względem popularności na całym świecie. Polak został zaproszony do tego dzieła obok takich osobistości, jak Keanu Reeves czy Idris Elba.
Mężczyzna w dzieciństwie stracił oko. Nie poddał się jednak i zaczął pracować nad ciekawym rozwiązaniem. Teraz określany jest jako cyborg. Zyskał ogromną popularność po udostępnieniu w mediach społecznościowych zaskakujących filmików. Pokazuje w nich, jak pomysłowość i praca mogą przyczynić się do poprawy jakości życia po stracie narządu wzroku.
Ostatnie dni były szczególnie pracowite dla Elona Muska. Nie zabrakło kontrowersyjnych wypowiedzi, ale też ważnych decyzji. Szczególnie istotne okazało się spotkanie z premierem Izraela, Benjaminem Netanyahu, które dotyczyło między innymi konfliktu Muska z Ligą Antydefemacyjną. Rozmowy zakończyły się wnioskiem, który może zdecydować o bycie lub niebycie Twittera/X w najbliższej przyszłości.
Kampania trwa w najlepsze. Już wkrótce nie dowiemy się z billboardów nic na temat ciekawych promocji czy wydarzeń kulturalnych. Królować będą na nich partyjne przekazy, a walka o ostatnie wolne nośniki została już zakończona. Miejsc nie ma, partie zarezerwowały wszystko. Jest “i śmieszno i straszno”. Kto jednak wykorzysta potencjał billboardów, może przechylić szalę wyborów na swoją stronę.
Na oficjalnej stronie WhatsApp pojawiła się informacja o premierze wyczekiwanej przez wiele osób usługi, która umożliwi jeszcze wygodniejszą komunikację. Przez jakiś czas nowość była testowana w dziesięciu krajach, teraz zdecydowano się na wprowadzenie jej globalnie. Jest ona już dostępna również w Polsce. Na czym polega i jak z niej korzystać?
Google udoskonaliło popularną aplikację z nawigacją o świetną nową funkcję, na którą czekało wiele osób. Sprawi ona, że łatwiej będzie można korzystać z map. Zyskają na tym wszyscy użytkownicy aplikacji, zarówno piesi, rowerzyści, podróżujący komunikacją miejską, jak i kierowcy.
Nowa funkcja w przeglądarce Chrome pozwoli gigantowi technologicznemu na wyświetlanie reklam na podstawie historii przeglądania. Niby nic nowego, ale tym razem Google nie odda naszych danych innym podmiotom, bo odchodzi od plików cookies. Lightbe podaje, że Google oskarżany jest o podstępne włączanie funkcji, a przez niektórych nawet o szpiegowskie zapędy.
Ministerstwo Cyfryzacji ma ambitne plany w kwestii rozwoju rządowej aplikacji mObywatel. Są one również dość niespodziewane, bo odbiegają nieco od pierwotnego założenia odnośnie do przeznaczenia tego programu. “Więcej PR-u niż użyteczności”, skomentował aspiracje rządu jeden z liderów Polski 2050.
Niedługo odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2023. Polacy zagłosują w wyborach parlamentarnych już 15 października. Elektorzy zwykle korzystają z czynnego prawa wyborczego w swoim okręgu, jednak mogą oddać głos również wtedy, gdy akurat przebywają poza miejscem zamieszkania. Jak szybko zmienić miejsce głosowania i to bez udawania się do urzędu?
Jak oglądać telewizję za darmo? Wystarczy skorzystać z internetu. Jest wiele legalnych stron, które oferują kanały o zróżnicowanej tematyce i robią to całkowicie bezpłatnie. Nie trzeba wykupywać abonamentu ani mieć anteny, aby zrelaksować się przy filmie, serialu czy dokumencie. Teraz do oferty kanałów po polsku dołącza kolejna ciekawa stacja.
Podstawowe opcje w Spotify, takie jak odtwarzanie muzyki, są darmowe. Jednak korzystanie z aplikacji w wersji bezpłatnej wiąże się z pewnymi niedogodnościami, np. reklamami. Aby ich uniknąć, można przejść na model Spotify Premium. Teraz użytkownicy obu tych wersji mogą odczuć pewne zmiany.
Według serwisu internetowego, który bada poziom korków w miastach na całym świecie, sytuacja nie wygląda kolorowo. A godziny stania w korkach oddziałują nie tylko na kierowców i pasażerów, ale i na całe otoczenie. Jakie zmiany przyniesie ta eskalacja ruchu samochodowego i spędzania czasu w autach oraz komunikacji miejskiej?