W Strzałkowie w województwie wielkopolskim doszło do skandalu z udziałem Poczty Polskiej. Mieszkańcy przez miesiąc nie dostawali żadnych przesyłek. W końcu Pan Łukasz wziął sprawy w swoje ręce. To, co usłyszał, go zszokowało.
Zgodnie z wyrokiem Najwyższego Sądu Administracyjnego obowiązek opłacania abonamentu RTV ma każdy, kto dysponuje urządzeniem, na którym można odbierać sygnał telewizyjny lub radiowy emitowany przez media publiczne. Historia mieszkanki Godek nieopodal Olsztyna świadczy jednak o czymś innym – zaległości abonamentu mogą być umorzone z przyczyn politycznych.
Na wielu skrzynkach pocztowych widnieje naklejka w kształcie białego kwadratu z literą "R" w samym środku. Niektórzy zachodzą w głowę, co oznacza ten znak. Okazuje się, że to wiadomość do listonosza, dzięki której możemy uniknąć sporo zachodu. O tym warto wiedzieć.
Już od jakiegoś czasu w sieci jest głośno o poważnych kłopotach finansowych Poczty Polskiej. “Rzeczpospolita” donosi, że już niebawem spółka będzie mogła liczyć na wsparcie w postaci dotacji, której kwota jest naprawdę imponująca. Pierwsze kroki w kierunki wypłaty pieniędzy mają zostać podjęte już w przyszłym tygodniu.
Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem.
O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.
Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.
Poczta Polska stoi na progu przełomu. Po latach kłopotów finansowych i upolitycznienia, nadchodzi nowe przywództwo, gotowe wprowadzić spółkę w erę XXI wieku. Pod wodzą Sebastiana Mikosza, który już odniósł sukces w restrukturyzacji LOT-u, Poczta Polska szykuje się do rewolucji, która ma wstrząsnąć rynkiem usług kurierskich i express. Czy konkurencja powinna się bać?
Wielkie trzęsienie ziemi we władzach Poczty Polskiej. Spodziewane od dłuższego czasu zmiany we władzach spółki w końcu się dokonały. Kto zastąpił dotychczasowego prezesa i czego można się spodziewać?
Jakiś czas temu w sieci rozpisywano się o rzekomych problemach Poczty Polskiej. Teraz okazało się, że spółka wprowadza rewolucyjne zmiany. W czwartek 15 lutego wydano specjalny komunikat, z którego dowiadujemy się o modyfikacjach w Zarządzie Poczty Polskiej. Przedstawiamy szczegóły.
Poczta Polska wydała komunikat, w którym przypomina o zaletach e-Doręczeń w obsłudze korespondencji z administracją publiczną. Po uruchomieniu produkcyjnym pierwszych usług wykorzystywanych do cyfryzowania komunikacji (PURDE i PUH) Poczta realizuje usługi w pełni cyfrowo w przypadku wszystkich, którzy otworzyli odpowiednią skrzynkę.
Serwis sprzedażowy Temu przebojem wdarł się na polski rynek i w mniej niż rok wyprzedził pod względem popularności m.in. AliExpress, ustępując tylko Allegro. Pojawiają się jednak wątpliwości co do zgodności mechanizmów funkcjonowania Temu z polskim prawem.
Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.
Pomimo doniesień o złej kondycji finansowej Poczty Polskiej, ta nie zamierza upadać. Wręcz przeciwnie - instytucja kontynuuje rozwój swojej działalności. Co więcej - nie chodzi wcale o działalność pocztową, ani też sprzedaż literatury.
Początek reform w Poczcie Polskiej już ruszył. W piątek, 9 lutego, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, akcjonariusze spółki odwołali aż trzech członków rady nadzorczej. Zmiany spodziewane są już wkrótce także w zarządzie.
Na 9 lutego zaplanowany został Ogólnopolski Protest Rolników, który będzie wiązał się z niemałymi utrudnieniami na drogach. W związku z tym wydarzeniem, Poczta Polska wydała specjalny komunikat dotyczący wypłaty emerytur właśnie w tym dniu.
Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?
Trudna sytuacja Poczty Polskiej nie jest tajemnicą co najmniej od początku tego roku. Wciąż pojawiają się sygnały o planach na finansowe wsparcie, do tej pory jednak dość mgliste. Teraz jednak Borys Budka zwrócił się w tej sprawie do Komisji Europejskiej i uzyskał jasną deklarację.
Poczta Polska poinformowała o gruntownych zmianach w sposobie funkcjonowania przesyłek rejestrowanych, czyli m.in. listów poleconych. Klienci mogą już skorzystać z funkcji, która dotąd była dostępna tylko dla przesyłek obsługiwanych przez firmę kurierską Pocztex – wprowadzony został system powiadomień o dostarczeniu przesyłki.
Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca.
Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.
Można już porzucić nadzieję, że rok 2024 będzie dla branży gamedevowej spokojniejszy pod względem liczby zwolnień. Styczeń był rekordowy, a m.in. po dość nieoczekiwanych zwolnieniach w Microsofcie redukcję zatrudnienia przeprowadza także polskie studio.
Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.
Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.
Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?
Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy alarmują o potencjalnym bankructwie, a także ujawniają, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy. Kwoty są zadziwiająco niskie.
Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
W ostatnim czasie sieć obiegły informacje dotyczące rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wiele portali rozpisywało się na temat sytuacji finansowej spółki, a teraz sami pracownicy postanowili zabrać głos w tej sprawie. W mediach pojawił się specjalny komunikat.