Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.
Pomimo doniesień o złej kondycji finansowej Poczty Polskiej, ta nie zamierza upadać. Wręcz przeciwnie - instytucja kontynuuje rozwój swojej działalności. Co więcej - nie chodzi wcale o działalność pocztową, ani też sprzedaż literatury.
Początek reform w Poczcie Polskiej już ruszył. W piątek, 9 lutego, podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, akcjonariusze spółki odwołali aż trzech członków rady nadzorczej. Zmiany spodziewane są już wkrótce także w zarządzie.
Na 9 lutego zaplanowany został Ogólnopolski Protest Rolników, który będzie wiązał się z niemałymi utrudnieniami na drogach. W związku z tym wydarzeniem, Poczta Polska wydała specjalny komunikat dotyczący wypłaty emerytur właśnie w tym dniu.
Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?
Trudna sytuacja Poczty Polskiej nie jest tajemnicą co najmniej od początku tego roku. Wciąż pojawiają się sygnały o planach na finansowe wsparcie, do tej pory jednak dość mgliste. Teraz jednak Borys Budka zwrócił się w tej sprawie do Komisji Europejskiej i uzyskał jasną deklarację.
Poczta Polska poinformowała o gruntownych zmianach w sposobie funkcjonowania przesyłek rejestrowanych, czyli m.in. listów poleconych. Klienci mogą już skorzystać z funkcji, która dotąd była dostępna tylko dla przesyłek obsługiwanych przez firmę kurierską Pocztex – wprowadzony został system powiadomień o dostarczeniu przesyłki.
Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca.
Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.
Można już porzucić nadzieję, że rok 2024 będzie dla branży gamedevowej spokojniejszy pod względem liczby zwolnień. Styczeń był rekordowy, a m.in. po dość nieoczekiwanych zwolnieniach w Microsofcie redukcję zatrudnienia przeprowadza także polskie studio.
Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.
Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.
Okazuje się, że możemy kupić od Poczty Polskiej rozmaite nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich znajduje się nawet w świetnej lokalizacji, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że jest pewien haczyk. O co dokładnie chodzi?
Już od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia dotyczące fatalnej sytuacji finansowej Poczty Polskiej. Związkowcy alarmują o potencjalnym bankructwie, a także ujawniają, na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy. Kwoty są zadziwiająco niskie.
Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
W ostatnim czasie sieć obiegły informacje dotyczące rzekomego kryzysu Poczty Polskiej. Wiele portali rozpisywało się na temat sytuacji finansowej spółki, a teraz sami pracownicy postanowili zabrać głos w tej sprawie. W mediach pojawił się specjalny komunikat.
O tym, że Poczta Polska ma problemy finansowe, mówi się już od jakiegoś czasu. Teraz rząd zamierza podać jej pomocną dłoń. Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje wesprzeć instytucję dotacją celową.
Poczta Polska wydała komunikat, który może zainteresować wiele osób. Można bowiem zarobić niemałą sumkę, nie robiąc praktycznie nic poza zgłoszeniem - oczywiście, uprzednio trzeba spełnić określone warunki.
Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.
Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.
Nie trzeba być branżowym ekspertem, by zdawać sobie sprawę, że Poczta Polska – zwłaszcza na tle prężnie rozwijających się firm kurierskich – nie jest w najlepszej kondycji. Nie chodzi jedynie o wyniki finansowe, ale też o jakość świadczenia usług. Taki stan rzeczy miał być impulsem do przygotowania planu ratunkowego.
Poczta Polska wpadła w niemałe kłopoty. Jak się okazuje grozi jej nawet bankructwo, a pracownicy w lutym tego roku mogą nie otrzymać swoich wynagrodzeń. “Fakt” opublikował list związkowców, w którym zawarto całą prawdę dotyczącą zarobków w tej spółce.
Sytuacja w Poczcie Polskiej jest dramatyczna - tak twierdzą związkowcy. Stan przedsiębiorstwa ma być na tyle zły, że ostrzegają oni przed jego bankructwem. Dodatkowo, na jaw wyszły informacje dotyczące pensji pracowników zatrudnionych tamże.
Trwa nowa kampania phishingowa, której celem są przede wszystkim osoby zarządzające domenami wykupionymi u największego polskiego operatora. Choć taki scenariusz nie jest nowy, to zwraca się uwagę na nietypowy sposób manipulacjami adresami oraz… pomyłkami napastników.
Z roku na rok ma się zmniejszać liczba osób opłacających abonament RTV. Choć w bieżących okolicznościach, gdy media publiczne zostały postawione w stan likwidacji oraz planowane są zmiany w strukturze ich finansowania, sens uiszczania opłat może być kwestionowany, to jednak dla urzędu obowiązek jest oczywisty. Poskutkowało to licznymi zajęciami emerytur i wynagrodzeń.
Według szacunków dług Poczty Polskiej może na koniec bieżącego roku przekroczyć aż 700 milionów złotych. - Za chwilę może się okazać, że sytuacja Poczty jest dramatyczna - mówi Przemysław Sypniewski, były prezes spółki. Poczta Polska na chwilę obecną nie komentuje doniesień.
Pompy ciepła spotkały się w Polsce z dużym zainteresowaniem m.in. za sprawą państwowych dopłat. Niestety, już od 1 stycznia ci, którzy zdecydowali się na ekologiczne zasilanie gospodarstw domowych, zapłacą więcej.
Wraz z początkiem grudnia, Poczta Polska wprowadziła nowy cennik usług w swoich placówkach. Niestety, nie obejmuje on obniżek cen - w górę poszły koszty wszystkich oferowanych przez pocztowców usług.