Polscy kierowcy powinni mieć się na baczności. Coraz więcej mandatów przyznawanych jest z jednego powodu. To podstawowa zasada. Mimo to, wiele osób o niej zapomina.
Bardzo przytomne i mądre zachowanie seniorki ze Szczecinka. Kobieta zgłosiła się na policję i poinformowała, że próbowano wyłudzić od niej pieniądze. Oszust podawał się za jej córkę, jednak do jego weryfikacji wystarczyło jedno proste pytanie. Seniorka nie dała się oszukać, a policja natychmiast zajęła się sprawą.
Tragiczny wypadek w Ustroniu Nierodzimiu. Siedzący za kierownicą osobowego mercedesa mężczyzna wjechał z impetem w tył naczepy-wywrotki ciągnika i zginął na miejscu. Jak donoszą lokalne media, ofiarą jest znany biznesmen ze Śląska Damian O. Poza nim, w wypadku ucierpiała także ciężarna kobieta, która z obrażeniami trafiła do szpitala.
Od 14 wchodzą w życie nowe przepisy, które miały zakładać konfiskowanie pojazdów należących do kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Jak się jednak okazuje, Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło zaskakującą decyzję i w praktyce będzie to wyglądało nieco inaczej, niż pierwotnie zakładano. Przedstawiamy szczegóły.
Pewien mężczyzna z Zielonej Góry postanowił wybrać się do kolektury, by odebrać wygraną ze zdrapek Lotto. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jakiś czas później 25-latek został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty. Przedstawiamy szczegóły.
Już za kilka dni wchodzą w życie rewolucyjne przepisy, które wprowadzą wiele zmian dla polskich kierowców. Będą one dotyczyły możliwości skonfiskowania przez policję pojazdu. Choć nie ma jeszcze niezbędnych przepisów wykonawczych, to wiadomo, w jakim przypadku Polacy będą mogli stracić auto. Przedstawiamy szczegóły.
W polskim systemie obsługi numerów alarmowych, na czele ze 112, zostanie wprowadzana ważna zmiana, która realnie przełożyć na skuteczność działań służb. Według doświadczeń w innych państwach wdrożenie tzw. Advance Mobile Location może w skali roku pozwolić uratować w Polsce 67 osób więcej niż dotychczas.
Policja zatrzymała kolejne osoby zaangażowane w działalność cyberprzestępczą. Tym razem udało się tego dokonać na gorącym uczynku. Oszuści byli na tyle pewni siebie, ze pod pozorem oszustwa inwestycyjnego dokonywanego przez internet zamierzali osobiście spotykać się z ofiarami w celu odbioru kolejnych pieniędzy.
Gliwicka policja z pewnością długo będzie musiała odbudowywać choćby szczątkowe zaufanie społeczne po tym, jak ujawniono, że jej funkcjonariusze dokonywali przywłaszczeń i oszustw. Najbardziej kuriozalne w całym procederze jest to, że policjanci oszukiwali starsze osoby metodą… na policjanta.
Do polskich internautów trafiają maile, których treść może przyprawić o wzrost tętna. Według jego treści i załączonych doń materiałów Komendant Główny Policji inspektor Marek Boroń ma nas osobiście informować o oskarżeniach o posiadanie m.in. pornografii dziecięcej. To oczywiście kolejna próba oszustwa i wyłudzenia danych.
Na klientów łódzkiej Biedronki czekała niespodzianka. Codzienne zakupy zakłóciła wizyta straży miejskiej w markecie. Powodem było zaskakujące znalezisko pod paletami.
Na stronie jaworskiej policji pojawił się komunikat w sprawie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej. Funkcjonariusze przypominają, nie tylko o zagrożeniach takiego przedsięwzięcia, ale również o konsekwencjach prawnych. A te powinny odstraszyć potencjalnych śmiałków. Nie zawsze jednak tak jest.
Kopanie kryptowalut na domowych pecetach od dawna jest mało opłacalne, gdyż rachunki za prąd przewyższają swoją wysokość urobek. Sytuacja jest jednak inna, kiedy możemy czerpać energię z innych źródeł – takich, za które nie trzeba płacić. Do takiego wniosku doszedł Głogowianin, który umieścił koparki kryptowalut w transformatorze.
Dobre wieści z frontu walki o cyberbezpieczeństwo – krajobraz najpoważniejszych zagrożeń właśnie się uszczuplił. Doszło do rozbicia grupy odpowiedzialnej za infekcję LockBitem, złośliwym oprogramowaniem klasy ransomware. Wśród zatrzymanych hakerów jest Polak.
Dokonano zatrzymania kolejnej groźnej grupy cyberprzestępców. Tym razem nie chodzi jednak o drobnych oszustów czy zorganizowaną grupę pałającą się phishingiem, lecz o sprawców bardziej zaawansowanych ataków DDoS wycelowanych w jedną z firm hostingowych.
Do zaskakującej sytuacji doszło w jednym ze sklepów sieci Dino na Dolnym Śląsku. Klient miał już płacić za zakupy, gdy zadał kasjerce jedno pytanie. Ta się odwróciła, ale gdy chciała podać mężczyźnie to, o co spytał… już go nie było.
Od ponad roku obowiązują przepisy dotyczące naklejek rejestracyjnych na przednich szybach pojazdów, które pozostały niezmienione. Jednakże, ze względu na zmianę przepisów dotyczących obowiązku przerejestrowywania samochodów, temat naklejek ponownie stał się przedmiotem dyskusji. Istnieją doniesienia, że policja, powołując się na nowe przepisy, nakłada mandaty na kierowców, których naklejki rejestracyjne nie spełniają wymogów. Wiele osób ma co do tego duże wątpliwości. Dowiedz się więcej.
Kierowcy muszą zwrócić szczególną uwagę na to, że ich pojazd powinien zawsze być odpowiednio wyposażony. Przepisy jasno określają, że te dwa przedmioty są obowiązkowym elementem każdego samochodu. Samo posiadanie ich jednak nie wystarczy, podczas kontroli bowiem policjanci sprawdzą jeszcze jeden kluczowy szczegół.
Dopełnia się upadek znanej w całej Europie sieci marketów. 7 lat po ogłoszeniu upadłości polskiego oddziału, zarzuty otrzymało kierownictwo sieci. Były prezes oraz były pełnomocnik sieci mogą teraz trafić do więzienia.
Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.
Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod różne instytucje, w celu wyłudzenia pieniędzy czy też danych osobowych. Tym razem oszuści podają się za policję i wysyłają do wielu osób wiadomości e-mail. Trzeba zachować szczególną ostrożność.
“Rzeczpospolita” przekazała, że coraz więcej emerytowanych policjantów może liczyć na wysokie świadczenia. Okazuje się także, że doszło do pewnej absurdalnej sytuacji - do służby brakuje ludzi i jest ich mniej, niż mundurowych na emeryturze.
Nawet 500 złotych mandatu grozi zarówno kierowcy, jak i pasażerom, którzy nie będą wiedzieć, jak zachować się podczas kontroli pojazdu. Mandat dostaniemy zresztą nie tylko od policji. Sprawdzamy, o czym trzeba pamiętać.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło nową aplikację – Moja Komenda. Dzięki niej łatwo można odnaleźć odpowiednią jednostkę policji oraz dane kontaktowe do policjanta dzielnicowego. Program dostępny jest na smartfony z Androidem i iPhone’y.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości poinformowało o zatrzymaniu członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonujących oszustw za pośrednictwem SMS-ów i stron internetowych. Łącznie wiadomo o ponad 800 ofiarach, które oszukano na ponad 2,5 mln złotych.
Początek roku jest okresem, gdy zaczynają być rozsyłane ważne wezwania do setek Polaków. Łącznie otrzyma je ok. 230 tys. osób. Przesyłki otrzyma każdy adresat bez wyjątku, a ich zignorowanie może się skończyć dla odbiorcy źle. Mowa o wysokiej grzywnie, a w niektórych przypadkach - o odwiedzinach policji.
Początek ferii zimowych oznacza start okresu większego ruchu na drogach w Polsce. Policjanci, jak co roku, będą przeprowadzali wzmożone kontrole, zwiększy się także liczba policyjnych patroli.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło rozbicie grupy podejrzanej o dokonywanie oszustw w internecie. Za ich czyny grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.