Nie od dziś wiadomo, że złodziej wykorzystują jeszcze przed włamaniami różne mechanizmy sprawdzania, co i kto może znajdować się w środku, a przede wszystkim – czy mieszkanie jest puste. Wykorzystywane są do tego różne metody, ale rzadko myśli się o tym, że w tych celach mogą być wykorzystywane domofony.
Oszuści na tyle często wykorzystują tożsamość organów ścigania, że gdy te faktycznie chcą się zwrócić do obywateli, muszą przestrzegać, że tym razem nie jest to próba phishingu. Policja, chcąc uniknąć nieporozumień, wydała ważny komunikat w sprawie toczącego się w łódzkiej prokuraturze postępowania przygotowawczego.
W ciągu ostatnich tygodni, kiedy w sieci kupujemy znacznie więcej niż zazwyczaj, mogliśmy oglądać tysiące podejrzanych banerów i innych form reklamowych zachęcających do kupna produktów w obniżonych cenach. Teraz okazuje się, że za niektórymi z nich stała policja.
Nagrywanie interwencji policjantów staje się coraz bardziej popularniejszą metodą dokumentacji działań funkcjonariuszy. Problem pojawia się jednak, gdy policjant zacznie żądać pewnych rzeczy od nagrywającego. Czy w takim wypadku trzeba wykonywać polecenia?
Dopiero co sięgnął po najwyższe stanowisko, jakie mógł w całej swojej zawodowej karierze, a już chętnie korzysta z nadanych mu przywilejów. P.o. szefa policji Dariusz Augustyniak, jak donoszą reporterzy radia RMF FM, ma gest i niczym z rękawa sypnął państwowymi pieniędzmi. Następca Jarosława Szymczyka, zanim zostanie zdegradowany, miał przyznać swoim kolegom po fachu spore premie. Jakie? Chodzi ponoć o nawet 17 mln złotych.
Pieniądze, jakie straciła 70-latka to aż 200 tysięcy złotych. Kwota zniknęła z konta seniorki po tym, jak uwierzyła w obiecaną inwestycję i wielkie zyski. Wszystko zaczęło się od niepozornej reklamy na portalu społecznościowym. Policja relacjonuje, iż całe oszustwo trwało wiele miesięcy.
Gen. Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska Komendanta Głównego Policji. Piastował je od 2016 roku, najdłużej ze wszystkich od czasu transformacji ustawowej. Ze swoimi podwładnymi pożegna się w czwartek w siedzibie KGP. Co prawda pozostanie jeszcze w policji przez kilka tygodni, ale już z początkiem 2024 roku przejdzie na emeryturę – donosi portal wirtualnapolska.pl. Jakie świadczenie wówczas otrzyma?
Nowe środki w rękach policjantów z drogówki nie są niczym nowym. Zaskoczenie budzi jednak sposób wykorzystania wyposażenia policji, które do tej pory służyło do czegoś innego. Co więcej, sami funkcjonariusze potwierdzają taki sposób wykorzystywania dostępnych urządzeń.
Polska Policja ma ogromny kłopot kadrowy. Spadek prestiżu zawodowego i społecznego uznania, a także nieadekwatne do ponoszonej odpowiedzialności zarobki sprawiły, że w ostatnich latach ze służby odeszło wielu doświadczonych funkcjonariuszy. Pustka, jaka po nich zostaje, stała się palącym problemem, na który jak dotąd nie znaleziono recepty. Rozwiązaniem mogą okazać się jednak atrakcyjne warunki, jakie instytucja proponuje aktualnie przyszłym kandydatom. Jak one wyglądają? Wyjaśniamy.
Choć rynek usług cyfrowych zmienia się i coraz częściej rezygnuje się z dostępu do tradycyjnej telewizji na rzecz usług internetowych, wciąż część z konsumentów chce zachować dostęp do kanałów, które dostępne są np. w transmisji satelitarnej. Nie zawsze jednak chcą to robić zgodnie z prawem, na czym postanowił zarabiać 44-letni bydgoszczanin.
Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy. Co ważne, posługują się oni numerami sprawiającymi wrażenie, jakby należały do służb. Oszuści są na tyle przekonujący, że doszło już do pierwszych udanych dla napastników wyłudzeń.
Po roku przerwy wróciły kursy kasujące punkty karne – za ich sprawą kierowcy mogą “pozbyć się” aż sześciu punktów. W niektórych lokalizacjach szkolenie kosztuje nawet 1000 zł, ale wysokie ceny w żaden sposób nie odstraszają Polaków. Krzysztof Burdak, egzaminator z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, przekazał na łamach portalu TVN24.pl, że u nich "do końca roku nie ma już miejsc".
Większość Polaków ma kontakt z policją na tyle rzadko, że nią zdają sobie sprawy ze swoich praw oraz nie wiedzą, jak powinna przebiegać policyjna interwencja. Wiele wątpliwości pojawia się zwłaszcza w kwestii używania i rekwirowania smartfonów. Co może obywatel i na co może pozwolić sobie policja?
Uczniowie klas czwartych szkół podstawowych jakiś czas temu otrzymali od rządu laptopy. Teraz Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że jedno z tych urządzeń policja zabezpieczyła w lombardzie.
Małopolska policja poinformowało o ujęciu właściciela popularnej strony udostępniającej treści z naruszeniem prawa. Oficjalni dystrybutorzy szacują straty spowodowane działalnością serwisu na miliony złotych. Mężczyzna oraz jego dwaj współpracownicy mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Wystartował projekt, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów i edukowanie ich oraz ich rodzin na temat zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Twarzami kampanii są bohaterowie serialu “Lombard. Życie pod zastaw”. Kampanię realizuje Komenda Główna Policji we współpracy z Telewizją Puls oraz Fundacją “Pod Dębem”. Do działań dołączyła się też Poczta Polska.
Zakończył się nabór partnerów do realizacji programu Małopolski Tele-Anioł 2.0. Po sukcesie pierwszej części akcji, dzięki której udało się pomóc tysiącom osób, nadszedł czas na zwiększenie zasięgu akcji.
Jedna z mieszkanek powiatu legnickiego, która pracowała jako sprzątaczka, została przyłapana na kradzieży pieniędzy. Co więcej, na jaw wyszło, że nie był to jednorazowy występek - kobieta okradała właściciela sprzątanego domu od dwóch lat. Wiadomo, jaką sumę kobieta wyniosła przez cały okres pracy.
Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a to oznacza wzmożony ruch na polskich drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Warto pamiętać, żeby w tym czasie zachować ostrożność i nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy nie będą przestrzegać przepisów, mogą zostać surowo ukarani.
Jakiś czas temu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie opublikowała ofertę zatrudnienia na stronie Urzędu Pracy. Stanowisko? Policjant służby prewencji. Wymagania? Między innymi wykształcenie co najmniej średnie, nieposzlakowana opinia i odpowiednie zdolności psychofizyczne. Wynagrodzenie? Od 6 140 zł brutto miesięcznie. Na reakcję mundurowych nie trzeba było długo czekać.
Trwa ogólnopolska akcja policji “Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. W jej ramach funkcjonariusze będą jeszcze częściej niż zwykle kontrolować stan oświetlenia w naszych pojazdach, przy czym główny nacisk położony zostanie na te najstarsze. Z tego powodu stacje kontroli pojazdów zapraszają kierowców na bezpłatne kontrole. Warto skorzystać, bo zakończone niepowodzeniem spotkanie z mundurowymi, może nas słono kosztować.
Policja informuje o kolejnej osobie, która została okradziona przez to, że skusiła się na instalację niebezpiecznej aplikacji. 79-latek z woj. lubelskiego stracił w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i zachowanie rozsądku.
Wyrzucanie śmieci na tereny zielone, przede wszystkim do lasów, to praktyka, dla której nie sposób znaleźć usprawiedliwienia. Mimo to lasy pełne są odpadów, z czym trudno walczyć. Może w tym pomóc trochę sprytu i… kody kreskowe.
Policja dość sprawnie zaadaptowała do swoich potrzeb bezzałogowe statki powietrzne, czyli drony. Obserwacja obywateli z ich użyciem, choć jeszcze kilka lat temu wywołałaby zapewne liczny sprzeciw obrońców prywatność i krytyczne oceny takich metod inwigilacji, dziś jest standardem. Przekonali się o tym mieszkańcy Lublina.
Grzegorz Borys, który miał zamordować swojego 6-letniego syna, wciąż pozostaje nieuchwytny. W akcji poszukiwawczej biorą udział liczne służby, do akcji poderwano dwa śmigłowce. Były rzecznik Komendy Głównej Policji ujawnił, jaki jest koszt takich poszukiwań.
Dobiega końca termin ważności bezterminowego prawa jazdy. Kierowcy, którzy takowe posiadają, będą musieli wymienić dokumenty na nowe. Kary za niedopełnienie obowiązku będą bardzo surowe.
Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Wilmington, w stanie Delaware (USA). 47-letni Jamal Wing, przez to, że jechał samochodem zbyt szybko, został zatrzymany przez stanową policję. Historia mogłaby być typowa, gdyby nie fakt, że mężczyzna postanowił uciekać, atakując…psa policyjnego. Sytuacja miała miejsce w lipcu tego roku.
W Warszawie, w lokalach wyborczych nr 425 i 426 ogłoszony został alarm bombowy. Na miejscu jest już policja oraz saperzy.