Na klientów łódzkiej Biedronki czekała niespodzianka. Codzienne zakupy zakłóciła wizyta straży miejskiej w markecie. Powodem było zaskakujące znalezisko pod paletami.
Na stronie jaworskiej policji pojawił się komunikat w sprawie nielegalnego podłączenia do instalacji elektrycznej. Funkcjonariusze przypominają, nie tylko o zagrożeniach takiego przedsięwzięcia, ale również o konsekwencjach prawnych. A te powinny odstraszyć potencjalnych śmiałków. Nie zawsze jednak tak jest.
Kopanie kryptowalut na domowych pecetach od dawna jest mało opłacalne, gdyż rachunki za prąd przewyższają swoją wysokość urobek. Sytuacja jest jednak inna, kiedy możemy czerpać energię z innych źródeł – takich, za które nie trzeba płacić. Do takiego wniosku doszedł Głogowianin, który umieścił koparki kryptowalut w transformatorze.
Dobre wieści z frontu walki o cyberbezpieczeństwo – krajobraz najpoważniejszych zagrożeń właśnie się uszczuplił. Doszło do rozbicia grupy odpowiedzialnej za infekcję LockBitem, złośliwym oprogramowaniem klasy ransomware. Wśród zatrzymanych hakerów jest Polak.
Dokonano zatrzymania kolejnej groźnej grupy cyberprzestępców. Tym razem nie chodzi jednak o drobnych oszustów czy zorganizowaną grupę pałającą się phishingiem, lecz o sprawców bardziej zaawansowanych ataków DDoS wycelowanych w jedną z firm hostingowych.
Do zaskakującej sytuacji doszło w jednym ze sklepów sieci Dino na Dolnym Śląsku. Klient miał już płacić za zakupy, gdy zadał kasjerce jedno pytanie. Ta się odwróciła, ale gdy chciała podać mężczyźnie to, o co spytał… już go nie było.
Od ponad roku obowiązują przepisy dotyczące naklejek rejestracyjnych na przednich szybach pojazdów, które pozostały niezmienione. Jednakże, ze względu na zmianę przepisów dotyczących obowiązku przerejestrowywania samochodów, temat naklejek ponownie stał się przedmiotem dyskusji. Istnieją doniesienia, że policja, powołując się na nowe przepisy, nakłada mandaty na kierowców, których naklejki rejestracyjne nie spełniają wymogów. Wiele osób ma co do tego duże wątpliwości. Dowiedz się więcej.
Kierowcy muszą zwrócić szczególną uwagę na to, że ich pojazd powinien zawsze być odpowiednio wyposażony. Przepisy jasno określają, że te dwa przedmioty są obowiązkowym elementem każdego samochodu. Samo posiadanie ich jednak nie wystarczy, podczas kontroli bowiem policjanci sprawdzą jeszcze jeden kluczowy szczegół.
Dopełnia się upadek znanej w całej Europie sieci marketów. 7 lat po ogłoszeniu upadłości polskiego oddziału, zarzuty otrzymało kierownictwo sieci. Były prezes oraz były pełnomocnik sieci mogą teraz trafić do więzienia.
Zatrzymano grupę przestępców, którzy kradli pieniądze, podszywając się pod banki. Ośmiu z trzynastu mężczyzn trafiło do aresztu tymczasowego, wobec pięciu zastosowano ograniczenie wolności. W trakcie zatrzymana zabezpieczono mienie na pokaźną kwotę.
Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod różne instytucje, w celu wyłudzenia pieniędzy czy też danych osobowych. Tym razem oszuści podają się za policję i wysyłają do wielu osób wiadomości e-mail. Trzeba zachować szczególną ostrożność.
“Rzeczpospolita” przekazała, że coraz więcej emerytowanych policjantów może liczyć na wysokie świadczenia. Okazuje się także, że doszło do pewnej absurdalnej sytuacji - do służby brakuje ludzi i jest ich mniej, niż mundurowych na emeryturze.
Nawet 500 złotych mandatu grozi zarówno kierowcy, jak i pasażerom, którzy nie będą wiedzieć, jak zachować się podczas kontroli pojazdu. Mandat dostaniemy zresztą nie tylko od policji. Sprawdzamy, o czym trzeba pamiętać.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło nową aplikację – Moja Komenda. Dzięki niej łatwo można odnaleźć odpowiednią jednostkę policji oraz dane kontaktowe do policjanta dzielnicowego. Program dostępny jest na smartfony z Androidem i iPhone’y.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości poinformowało o zatrzymaniu członków zorganizowanej grupy przestępczej dokonujących oszustw za pośrednictwem SMS-ów i stron internetowych. Łącznie wiadomo o ponad 800 ofiarach, które oszukano na ponad 2,5 mln złotych.
Początek roku jest okresem, gdy zaczynają być rozsyłane ważne wezwania do setek Polaków. Łącznie otrzyma je ok. 230 tys. osób. Przesyłki otrzyma każdy adresat bez wyjątku, a ich zignorowanie może się skończyć dla odbiorcy źle. Mowa o wysokiej grzywnie, a w niektórych przypadkach - o odwiedzinach policji.
Początek ferii zimowych oznacza start okresu większego ruchu na drogach w Polsce. Policjanci, jak co roku, będą przeprowadzali wzmożone kontrole, zwiększy się także liczba policyjnych patroli.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosiło rozbicie grupy podejrzanej o dokonywanie oszustw w internecie. Za ich czyny grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Nie od dziś wiadomo, że złodziej wykorzystują jeszcze przed włamaniami różne mechanizmy sprawdzania, co i kto może znajdować się w środku, a przede wszystkim – czy mieszkanie jest puste. Wykorzystywane są do tego różne metody, ale rzadko myśli się o tym, że w tych celach mogą być wykorzystywane domofony.
Oszuści na tyle często wykorzystują tożsamość organów ścigania, że gdy te faktycznie chcą się zwrócić do obywateli, muszą przestrzegać, że tym razem nie jest to próba phishingu. Policja, chcąc uniknąć nieporozumień, wydała ważny komunikat w sprawie toczącego się w łódzkiej prokuraturze postępowania przygotowawczego.
W ciągu ostatnich tygodni, kiedy w sieci kupujemy znacznie więcej niż zazwyczaj, mogliśmy oglądać tysiące podejrzanych banerów i innych form reklamowych zachęcających do kupna produktów w obniżonych cenach. Teraz okazuje się, że za niektórymi z nich stała policja.
Nagrywanie interwencji policjantów staje się coraz bardziej popularniejszą metodą dokumentacji działań funkcjonariuszy. Problem pojawia się jednak, gdy policjant zacznie żądać pewnych rzeczy od nagrywającego. Czy w takim wypadku trzeba wykonywać polecenia?
Dopiero co sięgnął po najwyższe stanowisko, jakie mógł w całej swojej zawodowej karierze, a już chętnie korzysta z nadanych mu przywilejów. P.o. szefa policji Dariusz Augustyniak, jak donoszą reporterzy radia RMF FM, ma gest i niczym z rękawa sypnął państwowymi pieniędzmi. Następca Jarosława Szymczyka, zanim zostanie zdegradowany, miał przyznać swoim kolegom po fachu spore premie. Jakie? Chodzi ponoć o nawet 17 mln złotych.
Pieniądze, jakie straciła 70-latka to aż 200 tysięcy złotych. Kwota zniknęła z konta seniorki po tym, jak uwierzyła w obiecaną inwestycję i wielkie zyski. Wszystko zaczęło się od niepozornej reklamy na portalu społecznościowym. Policja relacjonuje, iż całe oszustwo trwało wiele miesięcy.
Gen. Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska Komendanta Głównego Policji. Piastował je od 2016 roku, najdłużej ze wszystkich od czasu transformacji ustawowej. Ze swoimi podwładnymi pożegna się w czwartek w siedzibie KGP. Co prawda pozostanie jeszcze w policji przez kilka tygodni, ale już z początkiem 2024 roku przejdzie na emeryturę – donosi portal wirtualnapolska.pl. Jakie świadczenie wówczas otrzyma?
Nowe środki w rękach policjantów z drogówki nie są niczym nowym. Zaskoczenie budzi jednak sposób wykorzystania wyposażenia policji, które do tej pory służyło do czegoś innego. Co więcej, sami funkcjonariusze potwierdzają taki sposób wykorzystywania dostępnych urządzeń.
Polska Policja ma ogromny kłopot kadrowy. Spadek prestiżu zawodowego i społecznego uznania, a także nieadekwatne do ponoszonej odpowiedzialności zarobki sprawiły, że w ostatnich latach ze służby odeszło wielu doświadczonych funkcjonariuszy. Pustka, jaka po nich zostaje, stała się palącym problemem, na który jak dotąd nie znaleziono recepty. Rozwiązaniem mogą okazać się jednak atrakcyjne warunki, jakie instytucja proponuje aktualnie przyszłym kandydatom. Jak one wyglądają? Wyjaśniamy.
Choć rynek usług cyfrowych zmienia się i coraz częściej rezygnuje się z dostępu do tradycyjnej telewizji na rzecz usług internetowych, wciąż część z konsumentów chce zachować dostęp do kanałów, które dostępne są np. w transmisji satelitarnej. Nie zawsze jednak chcą to robić zgodnie z prawem, na czym postanowił zarabiać 44-letni bydgoszczanin.