Netflix zapowiada wprowadzenie w swojej aplikacji przeznaczonej na telewizory smart zmiany związane z bezpieczeństwem. W ich następstwie nie będzie już można korzystać z usługi na części starszych telewizorów.
Mimo że dyskusja na temat zmian w modelu finansowania mediów publicznych toczy się od wielu miesięcy, to wciąż poruszamy się w raczej w sferze pomysłów i koncepcji, niż konkretnych projektów ustaw. Wiele wskazuje na to, że zamiast abonamentu RTV zostanie wprowadzona opłata audiowizualna. Dziś wiemy już o niej więcej.
Popularna komedia szykuje się do powrotu na ekrany w nowych formach. Plotki krążą o kontynuacji filmowej oraz serialowym spin-offie, które obiecują rozszerzyć uniwersum tej kultowej produkcji. Czym nas zaskoczą twórcy?
Kolejna usługa streamingowa decyduje się na zwalczanie współdzielenia kont. To popularny również w Polsce Disney+. O ile o planach nakładania blokad dla użytkowników, którzy korzystają z usługi wbrew regulaminowi wiadomo było już wcześniej, to teraz znamy harmonogram wprowadzania zmian.
W 2024 roku opłaty abonamentowe za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych pozostają na stabilnym poziomie, co stanowi dobrą wiadomość dla użytkowników. Jednak istnieje także lista osób zwolnionych z obowiązku płacenia tego abonamentu. Kto zalicza się do tej listy?
Wiele wskazuje na to, że już od 2025 r. zniesiony zostanie abonament RTV. Większość pomysłów na zmiany w modelu finansowania mediów publicznych zakłada zastąpienie go opłatą audiowizualną pobieraną przy rozliczeniu PIT-u lub CIT-u. Nowe doniesienia dotyczą jednak kwoty opłat, które okazują się znacznie wyższe, niż pierwotnie zakładano.
Czy kontrola abonamentu RTV jest nieodłącznym elementem polskiego systemu ściągania opłat za korzystanie z odbiorników radiowych i telewizyjnych? Skąd biorą się prawa kontrolerów i jakie sankcje grożą za brak uregulowania należności?
Lada moment minie 100 dni rządów koalicji 15 października, niemniej zmiany model finansowania mediów publicznych nie nabrały kształtu. Pomysł na opłatę audiowizualną jest wciąż raczej pomysłem, niż projektem ustawy. Jego elementem jest przeniesienie obowiązku pobierania opłat z Poczty Polskiej na urzędy skarbowe.
Polska telewizja naziemna szykuje się na wielkie zmiany, a jedną z najbardziej oczekiwanych premier jest start CTV9 - nowego kanału, który obiecuje wprowadzić różnorodność i jakość do codziennego oglądania. Z szerokim wachlarzem treści od filmów fabularnych po edukacyjne dokumenty, CTV9, a wkrótce Vidoc TV, ma ambicję stać się ulubieńcem polskich widzów.
Nowe Prawo komunikacji elektronicznej, nad którym trwają aktualnie prace w rządzie, znacznie wpłyną na skutki wypowiadania umów m.in. z dostawcami usług telewizji kablowej. Skorzystać mają przede wszystkim końcowi odbiorcy, niemniej, jak można było się spodziewać, sprzeciw kształtowi, jaki przybiera nowe prawo, wypowiadają się sami dostawcy.
Rząd Koalicji Obywatelskiej ogłosił rewolucyjne zmiany w opłatach za media publiczne, z zamiarem zlikwidowania tradycyjnego abonamentu RTV. Zastąpienie go innymi formami opłat budzi wiele dyskusji i kontrowersji. Jakie są plany rządu i jakie mogą być konsekwencje dla obywateli?
Każdy, kto planuje w najbliższym czasie zakupić telewizor, powinien zachować szczególną uwagę w kwestii obsługi jednego z kluczowych standardów. Przez zmianę w programie certyfikacji tańsze produkty de facto zostaną pozbawione jednej funkcji.
Zgodnie z oczekiwaniami trwają zmiany w usługach streamingowych świadczonym przez grupę Warner Bros. Discovery. Po całkowitej likwidacji VoD.pl przesunięto treści do Playera. Teraz zapadała decyzja, że za Playera trzeba będzie płacić więcej.
Klaruje się przyszłość finansowania mediów publicznych w Polsce. Chociaż opłata audiowizualna jest jednym z pomysłów na zastąpienie abonamentu RTV, szef sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu ujawnił, że rozważane są także inne opcje. Wyjawił także terminy wejścia w życie zmian.
Choć Netflix ogłosił, że w ostatnim kwartale 2023 r. udało mu się uzyskać przychody rzędu prawie 9 mld dolarów, to nadal są poszukiwane sposoby na podwyższenie przychodów. Po wprowadzeniu ograniczeń w dostępie do katalogu treści dla części kont powraca pomysł na to, aby podwyższyć ceny usługi.
Wydano nową wersję oprogramowania dla dekoderów Polsat Box. Tym razem nie jest to drobna aktualizacja, lecz zmiana znacząco rozszerzająca możliwości urządzenia. Odtąd nie będzie nas ograniczać wielkość pamięci wbudowanej, gdyż tę będzie można rozszerzyć z użyciem pamięci zewnętrznych.
Po wprowadzeniu w życie mechanizmów zwalczających niezgodne z regulaminem współdzielenie kont Netflix decyduje się na kolejne ograniczenia. Tym razem mogą się one okazać jeszcze bardziej dotkliwe – część kont może utracić dostęp do określonych filmów i seriali. A wszystko to w imię zwiększania przychodów korporacji, które w grudniu tego roku wyniosły 8,83 mld dolarów.
Abonament RTV w Polsce budzi nieustanne kontrowersje, zwłaszcza teraz, gdy liczba egzekucji opłat drastycznie spada. Ostatnie dane Ministerstwa Finansów ujawniają znaczący spadek wyegzekwowanych należności, podczas gdy propozycje zmian w systemie finansowania mediów publicznych stają się coraz bardziej naglące. Czy obywatelom grożą realne konsekwencje za unikanie płacenia abonamentu?
Przyszłość abonamentu RTV i finansowanie mediów publicznych w przyszłości wciąż jest wielką niewiadomą. Najpopularniejszym, choć nie jedynym, pomysłem jest wprowadzenie kilkuzłotowej opłaty audiowizualnej, jednak szef Komisji Kultury i Środków Przekazu właśnie poinformował, że analizowany jest też inny pomysł.
Nowe rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rok 2024 wprowadza istotne zmiany w opłatach za abonament radiowo-telewizyjny. Oprócz ustalenia nowych stawek opłat, dokument wyróżnia grupy społeczne zwolnione z tego obowiązku. Czy wiesz, że od tego roku niektórzy nie muszą już płacić abonamentu RTV? Sprawdź, kto jest zwolniony, i jakie są nowe procedury rejestracji odbiorników.
Telewizory Micro LED to bez wątpienia najnowocześniejsze i najbardziej luksusowe ekrany dostępne na polskim rynku. Oferują niezwykle spektakularne wrażenia wizualne – imponującą głębię, żywe barwy oraz niezwykłą wyrazistość i kontrast. Można je już zamawiać w pięciu rozmiarach – od 76 przez 89 aż do 101, 110 i 114 cali za pośrednictwem sklepu Audio Color.
Nie słabnie dyskusja na temat przyszłości abonamentu RTV. Choć potrzebę zmian dostrzegają w zasadzie wszystkie środowiska polityczne w kraju, tak zgody nie ma co do kształtu reform. Głos w tej sprawie zajął Rzecznik Prawo Obywatelskich Marcin Wiącek.
Wkrótce Polacy mogą być świadkami rewolucyjnych zmian w systemie opłat za media publiczne. Proponowana opłata audiowizualna, zastępująca tradycyjny abonament RTV, budzi wiele emocji i kontrowersji. Czy rzeczywiście będziemy płacić 432 złotych rocznie za dostęp do telewizji publicznej? Oto, co warto wiedzieć na ten temat.
Rządzący rozważają radykalne zmiany w sposobie finansowania mediów publicznych, co może doprowadzić do likwidacji tradycyjnego abonamentu RTV. Nowa propozycja opłaty audiowizualnej oraz procedury zwolnienia z niej budzą wiele kontrowersji. Czy to oznacza rewolucję w polskim krajobrazie medialnym?
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Wiele osób jednak nie dopełnia tego obowiązku, co może wiązać się z niemałą karą finansową. Już niebawem kończy się termin za zapłatę i w związku z tym kontrolerzy mogą zapukać do drzwi Polaków.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował w ostatnim czasie, że toczy się postępowanie w sprawie praktyk stosowanych przez dostawcę telewizji i internetu Vectra. Firma zawarła w umowach klauzule pozwalające według niej na jednostronne podwyższanie cen, co według klientów narusza ich prawa. Teraz Vectra ustosunkowała się do zastrzeżeń.
W połowie stycznia informowaliśmy o podwyżkach cen ogłoszonych przez firmę Vectra. A w zasadzie o ich „waloryzacji” wynikającej z zapisów w umowie, według których stawki będą indeksowane m.in. zgodnie ze wskaźnikami GUS-u. Według dostawcy usług taki zapis eliminuje możliwość zerwania umów bez konsekwencji w związku z podwyżkami. Innego zdania są klienci Vectry i UOKiK.
Dziś swoją działalność zakończy serwis VOD.pl. Nie oznacza to, że treści z bezpłatnej usługi streamingowej znikną bezpowrotnie. Zamiast tego podjęto decyzję o zmniejszeniu oferty streamingów Warner Bros. Discovery w taki sposób, aby przenieść seriale i filmy, które dotychczas były dostępne w ramach VoD.pl do innej usługi.