Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło projekt “Wakacje z wojskiem”. Blisko miesięczne turnusy szkoleniowe skierowane są m.in. do młodych-dorosłych, kończących właśnie szkołę średnią. Szkolenie ma się kończyć wypłatą 6 tys. zł każdemu uczestnikowi “wakacyjnego”, darmowego kursu. MON wspomina jednak o jednym, istotnym szczególe, który przesądza o tym, że program wcale nie jest dla uczestników darmowy.
O tym, że urlop poza domem w czasach inflacji stał się dobrem luksusowym, najlepiej świadczy analiza Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata. Jego eksperci oszacowali, że niektóre zagraniczne wyjazdy podrożały w ciągu roku o kilkaset złotych. Wakacje w Polsce także potrafią jednak uderzyć po kieszeni, o czym niejeden przekonał się na własnej skórze. Z tego powodu warto zorientować się, czy nie przysługują nam “wczasy pod gruszą”.
Praca w Biedronce w okresie wakacyjnym przyniesie ze sobą dodatkowe pieniądze. Sieć przygotowuje się już do letnich miesięcy i przedstawiła specjalną ofertę. Dotyczy ona zarówno stałych pracowników, jak i osób, którzy szukają pracy sezonowej. Kasjerka może jechać w delegację i dostanie premię. Wyjaśniamy szczegóły.
Platforma rezerwacyjna Booking.com zostaje objęta bardziej restrykcyjnymi regulacjami w ramach Aktu o rynkach cyfrowych (DMA) wprowadzonych przez Komisję Europejską. Oto jak te zmiany wpłyną na użytkowników i działalność firmy.
Polacy mogą otrzymać specjalne dofinansowanie do urlopu. Świadczenie nie należy się jednak wszystkim pracownikom. Znamy wyliczenia dotyczące tego dodatku. Kto konkretnie otrzyma dopłatę do wczasów? Wyjaśniamy.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Okazuje się, że spora część rodziców może starać się o dofinansowanie na wakacje dla swoich pociech. Aby otrzymać takie świadczenie, trzeba będzie jednak spełnić pewne warunki. Kto konkretnie może starać się o dofinansowanie?
Bon turystyczny został wprowadzony w 2020 roku i zdobył ogromną popularność wśród Polaków. Czy jest szansa na to, by kultowe dofinansowanie powróciło w tym roku? Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras postawił sprawę jasno.
Majówka w 2024 roku zapowiada się dla Polaków wyjątkowo atrakcyjnie. Wiele popularnych kierunków będzie tańszych niż w zeszłym roku, a majowe wakacje mogą potrwać nawet 9 dni. Zdradzamy, jak najlepiej wykorzystać urlop majowy.
Nowy, 2024 rok, jest o tyle wyjątkowy, że przestępny. W 2024 czeka nas 251 dni roboczych i 115 dni wolnych, a zatem tyle samo, co w ubiegłym roku. Kiedy najlepiej je wykorzystać, by odpoczywać jak najdłużej?
Przyjeżdżają do Polski skuszeni niskimi cenami i odległością, spodziewając się potwierdzenia stereotypów. Tymczasem są bardzo zaskoczeni stanem faktycznym i chwalą nasz kraj, chociaż zdarzają się uwagi. Niemcy, bo o nich mowa, są najliczniejszym narodem przyjeżdżającym na wypoczynek do Polski.
Ciepłe, letnie wieczory zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Specjalną propozycję przygotował Pocztex, czyli marka kurierska Poczty Polskiej. Mieszkańcy wybranych województw mogą w terminie od 18 sierpnia 2023 roku do 17 września 2023 roku załapać się na darmową atrakcję.
Formalności, procedury, terminy – w sprawach urzędowych musimy pamiętać o wielu rzeczach. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o pewnym obowiązku informacyjnym, który leży po stronie każdego ubezpieczonego. O co dokładnie chodzi?
Od 4 września słynne schronisko w Tatrach zostanie zamknięte. Powodem tej decyzji jest remont i konieczność dostosowania obiektu do współczesnych standardów. Prace mają zakończyć się za dwa lata – informuje Polska Agencja Prasowa.
Czwarty Fest Festival miał jak zawsze odbyć się w Parku Śląskim i to już za kilka dni, bo w terminie 9-13 sierpnia. W mediach społecznościowych na bieżąco pojawiały się filmiki i zdjęcia z przygotowań, zapowiedzi artystów, stref tematycznych, dodatkowych atrakcji. I nagle to piątkowe oświadczenie. Na kilka dni przed samym rozpoczęciem imprezy organizator poinformował o odwołaniu festiwalu i rozpoczęciu postępowania upadłościowego. Poniżej wyjaśniamy, co to oznacza dla uczestników niedoszłej imprezy.
Popularność czeskich wakacji w Polsce wystrzeliła w kosmos. Jednocześnie wśród przyjeżdżających do Polski Czechów widać spore zaskoczenie - wielu z nich ma niskie oczekiwania i spodziewa się gorszej sytuacji, niż faktycznie zastana.
Niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy, o tym, że coraz więcej Czechów decyduje się na spędzenie urlopu w Polsce. Jak się okazuje, takich turystów jest więcej. Brytyjski dziennik przekonuje, że Sopot od Saint-Tropez różni się tylko i wyłącznie ceną.
Niespodziewana infekcja czy uraz mogą skutecznie zakłócić wakacyjny wypoczynek. Jeśli przebywamy na urlopie daleko od domu, również mamy prawo do opieki medycznej. NFZ radzi, co zrobić w takiej sytuacji.
Wysokie ceny w restauracjach zachęcają turystów do oszczędzania. Jednakże, jak można zauważyć, chodzi raczej o jak najlepsze wydanie zaplanowanej kwoty, a nie wydanie jak najmniej.
Rośnie liczba niemieckich turystów przyjeżdżających na polskie wybrzeże w celach wypoczynkowych. Według niemieckich mediów, oferta po polskiej stronie jest znacznie lepsza niż na lewym brzegu Odry.
Powołując się na informacje przekazane przez “New York Post”, Onet podaje, że pewna Brytyjka znalazła sposób, żeby jej cała rodzina mogła korzystać z all inclusive na wakacjach w Turcji zupełnie za darmo. Kobieta pochwaliła się wszystkim na TikToku, ale jej sposób nie wszystkim przypadł do gustu.
Ciepła, krystaliczna woda, piękne widoki i wspaniała kultura od lat przyciągają turystów z Polski. Pod koniec czerwca było już wiadomo, iż Chorwację odwiedziło w tym roku 257 tys. Polaków – o 14,3 proc. więcej niż rok temu. Zainteresowanie wypoczynkiem w Chorwacji stanowczo nie słabnie, mimo iż dość często w przestrzeni publicznej pojawiają się głosy, że ceny w tym kraju poszły znacznie do góry. Czy rzeczywiście tak jest? Ile zapłacimy za nocleg, obiad w restauracji i wybrane produkty?
Okres wakacyjny to spory ruch w kurortach. Niestety korzystają z tego również oszuści, którzy tworzą fikcyjne oferty noclegów, biorą pieniądze od potencjalnych wczasowiczów, a następnie znikają wraz z ogłoszeniem.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ) zapewnia podstawową opiekę medyczną w krajach Unii Europejskiej oraz w państwach EFTA – Islandii, Norwegii, Szwajcarii czy Liechtensteinie. Karta obowiązuje wyłącznie w państwowych placówkach medycznych. Procedura wyrobienia dokumentu trwa kilka minut.
Wysokie ceny w restauracjach i sławne “paragony grozy” najwyraźniej przemówiły do wyobraźni wczasowiczów. Zmiana zachowań w kontekście wyżywienia na wakacjach jest widoczna na tyle, że w lokalach spadł ruch.
Sezon urlopowy rozpoczął się już na dobre, a wraz z nim ponad 250 placówek sieci Biedronka rozpoczęło pracę w trybie wakacyjnym. Oznacza to gotowość do obsłużenia większej liczby klientów. Chodzi o sklepy zlokalizowane w górach, na Pomorzu i na Mazurach. Część tych placówek jest czynna całodobowo z krótką techniczną przerwą.
Podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych wszyscy zastanawiają się nad tym, jak płacić za zakupy. Spora część Polaków preferuje płatności Blikiem - i wielu będzie zaskoczonych możliwościami (lub nie-możliwościami) Blika zagranicą.
Wycieczkowy gigant „Icon of the Seas” kilka dni temu wypłynął na otwarte wody w celu przeprowadzenia prób morskich przed dostawą do armatora Royal Caribbean International – poinformowało CNN. Statek wręcz ocieka luksusem – ci, którzy wybiorą się nim w rejs, mogą liczyć na liczne udogodnienia w postaci ogromnego parku wodnego, klubów nocnych, lodowiska czy parku z drzewami. A to wciąż nie wszystko.
Z corocznego raportu CERT Polska* “Krajobraz bezpieczeństwa polskiego internetu” wynika, że 88 proc. ubiegłorocznych naruszeń bezpieczeństwa wykrytych przez CERT dotyczyło oszustw komputerowych. Wyjeżdżając na wakacje, musimy pamiętać, że złodzieje czyhają nie tylko na nasze portfele i torebki, ale i na nasze dane. O tym, jak zadbać o ochronę poufnych danych podczas wyjazdu, mówią eksperci firmy Fortinet.