Aż 115 dni wolnych od pracy. Wiadomo, kiedy najlepiej wziąć urlop w 2025 roku
2025 rok przyniesie mnóstwo okazji, by maksymalnie przedłużyć sobie wypoczynek, bez konieczności pobierania zbyt wielu dodatkowych dni urlopowych w pracy. Można zyskać nawet kilka długich weekendów. Podpowiadamy kiedy zaplanować urlop, by w pełni z niego skorzystać.
Dni wolne od pracy w 2025 roku
Choć niektórzy Polacy często pracują nawet w dni świąteczne , to większość może wówczas cieszyć się wypoczynkiem. O niektórych dniach wolnych ustawowo nie wszyscy jednak wiedzą. W 2025 roku jest aż 115 takich dat. Są to nie tylko święta, ale także soboty oraz niedziele.
Wolne dni dla większości grup zawodowych to : 1 stycznia, 6 stycznia, 20 kwietnia, 21 kwietnia, 1 maja, 3 maja, 8 czerwca, 19 czerwca, 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada, 25 grudnia i 26 grudnia.
Jak przedłużyć urlop w 2025 roku? Lista długich weekendów
Niekiedy wystarczy dobrać zaledwie dwa dni urlopu , by móc odpoczywać od pracy przez niemal tydzień. Przedstawiamy propozycje dni, które warto rozważyć, by cieszyć się długim weekendem:
2 i 3 stycznia - zyskujemy sześć dni wolnych od pracy, 18 kwietnia - łącznie cztery dni wolne, 2 maj - cztery dni wolne (wraz z 1 i 3 maja, które wypadają w czwartek i sobotę), 20 czerwca - wraz z 19 czerwca, zyskujemy cztery dni wolne, w sierpniu mamy gwarantowane trzy dni wolne, w listopadzie z kolei pracodawca powinien udzielić dodatkowego dnia wolnego w zamian za święto 1 listopada , które wypada w sobotę.
W przedostatnim miesiącu możemy z kolei dobrać urlop 10 listopada w piątek , dzięki czemu zyskamy aż cztery dni wolne (od 8 do 11.11). Święta Bożego Narodzenia wypadają w czwartek (25.12) i piątek, dzięki czemu czeka nas czterodniowy odpoczynek, bez konieczności dobierania urlopu.
Czy Wigilia 2025 r. będzie dniem pracującym?
Według oficjalnych zapowiedzi tegoroczna Wigilia Bożego Narodzenia , która wypada w środę, będzie dniem ustawowo wolnym od pracy . Jeśli zdecydujemy się dobrać dodatkowo urlop 22 i 23 grudnia, wówczas zyskamy aż 9 dni odpoczynku. Są jednak pracownicy, których nie będzie to dotyczyło np.: lekarzy, policjantów, strażaków, pielęgniarek, ratowników medycznych, maszynistów, motorniczych, kierowców autobusów czy dziennikarzy.
Czytaj też: Nawet 15 tysięcy złotych na tym stanowisku. Takiej oferty pracy nie było od dawna