Orlen po raz kolejny pokazuje słabe wyniki – kurs akcji jest najniższy od dwóch lat – a obecny prezes obwinia Daniela Obajtka za doprowadzenie koncernu do takiego stanu. Coś dziwnego dzieje się z polską gospodarką – miało rosnąć, a spada. Dlaczego analitycy znów się pomylili? I średni dług Polaków, którzy zalegają z płatnościami: 33,5 tys. złotych to dużo czy mało?
Inwestycja Orlenu w “Ruch” miała wzmocnić pozycję koncernu na rynku sprzedaży detalicznej, jednak odważne plany spotkały się z brutalną rzeczywistością. Teraz Orlen zapowiada likwidację nierentownych kiosków. Dlaczego popularne kioski znikają i co to oznacza dla rynku?
Na stacjach paliw Orlen trwa akcja, dzięki której skorzystać z myjni będzie można za darmo. Do wzięcia udziału nie jest potrzebna aplikacja lojalnościowa, jednak warto się pośpieszyć — z oferty będzie można skorzystać jeszcze tylko do jutra.
Coraz częściej twierdzi się, że przyszłością motoryzacji nie są napędy elektryczne, lecz wodorowe. Wykorzystanie tego pierwiastka ma eliminować problemy, z jakimi będziemy się musieli mierzyć w związku z popularyzacją samochodów elektrycznych. Orlen właśnie otrzymał akredytację, która pozwoli wykorzystać wodór w branży automotive.
W należącym do Orlenu Litwa terminalu paliwowym w litewskiej Butyndze doszło do groźnego incydentu. W rezultacie awarii do Bałtyku wyciekły setki litrów ropy naftowej. Spółka sama poinformowała o incydencie odpowiednie służby, które podjęły działania.
Nie trzeba być branżowym ekspertem, by zdawać sobie sprawę, że Poczta Polska – zwłaszcza na tle prężnie rozwijających się firm kurierskich – nie jest w najlepszej kondycji. Nie chodzi jedynie o wyniki finansowe, ale też o jakość świadczenia usług. Taki stan rzeczy miał być impulsem do przygotowania planu ratunkowego.
Nadchodzą zmiany dla tankujących na stacjach Orlen. Jedna z rozwijanych przez koncern aplikacji wkrótce zostanie całkowicie wyłączona, a jej funkcje zostaną przeniesione do innego programu. Oto, co warto wiedzieć w tej sprawie.
Małe reaktory modułowe miały być dla Polski nadzieją na sprawną transformację energetyczną. Po ostatnich perturbacjach w działalności firmy NuScale, czyli amerykańskich partnerów KGHM-u, pojawiły się kolejne problemy, tym razem dotyczące Orlenu. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało już decyzję w sprawie przyszłości SMR w Polsce.
Orlen kojarzy się ostatnimi czasy głównie z różnego rodzaju doniesieniami medialnymi powiązanymi z Danielem Obajtkiem, ale też z gigantycznymi inwestycjami, oraz z różnymi usługami. Przede wszystkim ze stacjami paliw i z automatami umożliwiającymi wysyłkę i odbiór paczek. Teraz do tej puli doszedł kolejny pomysł Grupy Orlen. I może okazać się hitem.
Fundusz kapitałowy z Grupy Orlen ponownie zdecydował się zainwestować w nowe technologie. Tym razem chodzi o ulokowanie pieniędzy w polskim startupie, który specjalizuje się w kilku koncepcjach z branży tech. Łącznie Orlen ulokował już setki milionów w spółki technologiczne.
W najbliższym czasie mają w Polsce ruszyć inwestycje, które tylko na początku rozwoju zaoferują pracę ponad 30 tysiącom osób. Z czasem liczba etatów ma się zwiększyć do ok. 70 tysięcy. Wielu zatrudnionych będzie mogło liczyć na zarobki wyższe niż w branży IT.
Z różnych części kraju napływają informacje o fali awarii dystrybutorów na stacjach Orlenu. Kierowcy, politycy i samorządowcy biją na alarm. Padły sugestie, że wcale nie chodzi o problemy z urządzeniami. Problem ma leżeć głębiej. Znamy stanowisko giganta paliwowego.
Orlen nabył pierwszy w Polsce pojazd szynowy, który wykorzystuje napęd wodorowy. W sieci pojawił się film z przejazdu wyjątkowego obiektu. Koncern podał, że do 2030 roku przeznaczy niemal 8 miliardów złotych na inwestycje w technologie wodorowe.