Mieszkaniec Ełku korzystając z wpłatomatu zbliżeniowego chciał wpłacić na swoje konto 18 tys. zł. Okazało się, że środki zasiliły konto zupełnie obcej osoby. Sprawę opisuje “Rzeczpospolita".
Według statystyk opublikowanych niedawno przez Ministerstwo Finansów, w pierwszym kwartale bieżącego roku zaobserwowano ponad 54% wzrost zablokowanych rachunków bankowych z wykorzystaniem STIR, w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku.
W poniedziałek 21 sierpnia upływa termin na składanie kluczowych dla wielu osób wniosków. Jeżeli formalności nie zostaną dopełnione w terminie, oznacza to dla nich spore koszty.
Przelewy bankowe są dla wielu z nas codziennością. W sieci możemy łatwo zapłacić za zakupy, książki czy elektronikę, a z roku na rok coraz więcej Polaków płaci rachunki przez Internet. Co zrobić w sytuacji, gdy zrobimy błąd w przelewie?
Przed nami weekend dużych utrudnień w bankach. Polacy muszą przygotować się na niedogodne przerwy techniczne w popularnych instytucjach finansowych. Z powodu prac serwisowych nie skorzystamy np. z aplikacji mobilnych, nie zrobimy przelewów czy też nie zapłacimy Blikiem. Warto więc wcześniej dokonać koniecznych opłat i wyposażyć się w gotówkę.
System jednego z banków w Irlandii doznał niespodziewanego błędu, w wyniku którego klienci mogli wypłacać pieniądze z bankomatów bez jakichkolwiek limitów, nawet jeżeli te nie znajdowały się na ich kontach. W efekcie przed bankomatami błyskawicznie ustawiły się długie kolejki, a porządku musiała pilnować policja.
W ubiegłym miesiącu Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość jednego z polskich banków. Koniec działalności instytucji nie oznacza jednak końca problemów osób, które zaciągnęły w niej kredyt, zwłaszcza frankowy. To właśnie ci klienci mają coraz mniej czasu na bezpłatne zgłoszenie wierzytelności. Później będą już musieli zapłacić.
W tym roku kilka działających w Polsce banków zdecydowało się podnieść opłaty zarówno wobec klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W sieci można natknąć się na różne analizy dotyczące powodów zmian cennika. Eksperci podają, że jest to wynik m.in. inflacji, wzrostu kosztów operacyjnych banków czy niesprzyjającego otoczenia makroekonomicznego. Poniżej wyjaśniamy, kto od 29 sierpnia musi przygotować się na zmianę cennika w swoim banku i czy podwyżek można uniknąć.
Ważna wiadomość dla wszystkich klientów PKO BP. Bank przypomina o konieczności uaktualniania danych, takich jak np. te dotyczące ważnego dowodu tożsamości czy naszego numeru telefonu. Bez tego zapominalscy mogą mieć poważne problemy z dostępem do aplikacji IKO i serwisu iPKO. Nie dowiedzą się także m.in. o podejrzanych transakcjach na swoim koncie.
We wtorek 8 sierpnia po południu CERT Polska, czyli zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie, opublikował na Twitterze ostrzeżenie dotyczące najnowszej kampanii cyberprzestępców. Tym razem na ich celowniku znaleźli się klienci znanego banku – z jego usług korzysta ponad 6,4 mln osób.
Klienci Getin Noble Banku, który ogłosił upadłość, tylko do 21 sierpnia br. będą mogli za darmo zgłaszać swoje wierzytelności w postępowaniu upadłościowym. Później będą musieli zapłacić ponad tysiąc złotych, trzeba się więc spieszyć.
Bank ponosi odpowiedzialność za atak hakerski na konto swojego klienta - informuje Prawo.pl. Serwis podaje, że zgodnie w wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku bank musi zwrócić swojemu klientowi pieniądze skradzione z jego konta bankowego.
Blokada konta bankowego sprawia, że jego posiadacz w dalszym ciągu ma dostęp do swojego konta, ale nie może dokonać przelewu, płatności ani wypłaty gotówki z bankomatu. Taka sytuacja wydaje się zatem bardzo stresująca. Kiedy może się zdarzyć, jak długo trwa i co wówczas zrobić? Wyjaśniamy poniżej!
Wielu klientów popularnych banków musi w tym roku sięgnąć głębiej do kieszeni. Podwyżki opłat w tym sektorze, względem klientów biznesowych i indywidualnych, motywowane są dużymi obciążeniami podatkowymi i obowiązkiem spełnienia wyższych wymogów kapitałowych niż podobne instytucje w innych krajach – informuje Interia Biznes. Poniżej wskazujemy, jakie banki wprowadziły lub wprowadzają w tym roku wyższe stawki.
Wielu z nas może pochwalić się pokaźnym zbiorem drobnych zalegających nie tyle w portfelu, co w skarbonce, pudełku czy słoiku na szafce. Takie monety można bezpłatnie wymienić na wyższe nominały. I to bez konieczności ich sortowania czy liczenia.
Prezes Banku Spółdzielczego w Grębowie i jej pracownicy mieli przez 15 lat przywłaszczać sobie pieniądze klientów. Skala tego procederu była ogromna, bo wliczając wyrządzenie szkód wobec samego banku oraz oszustwa wobec dwóch innych banków, mówimy o łącznej kwocie 55 mln zł. Podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach. Oskarżonym grozi nawet 10 lat więzienia.
Wszelkiego rodzaju usługi drożeją. Wzrastają opłaty za telefon, internet czy śmieci. Niedawno informowaliśmy, że więcej będzie trzeba zapłacić za prowadzenie konta w wielu bankach. Bankier.pl podaje, że Credit Agricole rozesłał do klientów informację o planowanych zmianach w cenniku dla kont i kart.
Po czwartkowym ogłoszeniu upadłości Getin Noble Banku, w opałach znaleźli się ci klienci, którzy posiadali w nim kredyt w frankach szwajcarskich. W obecnej sytuacji zostały im bowiem tylko dwa wyjścia.
W czwartek 20 lipca Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Getin Noble Banku. Jest to kolejny etap rozpoczętej we wrześniu ubiegłego roku przymusowej restrukturyzacji banku. Pod koniec kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości złożył Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
Kolejny atak na bank. Tym razem zaatakowany został Deutsche Bank, który posiada wiele oddziałów również w Polsce. Wykradzione zostały cenne dane. Ich użycie w złej wierze, może zaszkodzić klientom.
PKO BP jest bankiem obsługującym w Polsce największą liczbę klientów – pod koniec 2022 roku z jego usług korzystało 11,6 mln osób. Z początkiem czerwca bank wprowadził zmiany w regulaminach i cenniku. Teraz okazuje się, że modyfikacje wprowadzono również w ofercie kart płatniczych – informuje portal bankier.pl.
Krajowy przelew nie zawsze będzie można anulować, a przelew na telefon zlecisz tylko do odbiorcy, który korzysta z przelewów na numer telefonu BLIK. To nie koniec zmian, które już niebawem czekają osoby korzystające z usług mBanku. Przypomnijmy, iż w Polsce obsługuje on 4,6 mln klientów detalicznych oraz 33 tys. klientów korporacyjnych.
Wiele osób może się znaleźć w roli dłużnika z różnych powodów. Nie jest to komfortowa sytuacja, pojawia się stres związany z utratą środków do życia. Część wpływających na konto pieniędzy nie podlega jednak zajęciom komorniczym. Aby mieć pewność, że zasoby te nie zostaną zablokowane, warto założyć specjalne konto.
Serwis gsmmaniak.pl informuje, że ING Bank Śląski jako pierwszy w Polsce wprowadził weryfikację przy pomocy kluczy zabezpieczeń U2F. Ma to wpłynąć na bezpieczeństwo danych klientów.
Próbujesz wypłacić pieniądze z bankomatu lub zapłacić za zakupy w sklepie, ale dostajesz komunikat o odmowie wykonania transakcji. Dlaczego bank zablokował konto, z jakiego powodu nie możesz korzystać ze zgromadzonych środków i jak odzyskać dostęp do rachunku?
Oszustwa internetowe są coraz bardziej powszechne i wyrafinowane. Banki, pełniąc kluczową rolę w systemie finansowym, ostrzegają swoich klientów przed rosnącym zagrożeniem ze strony oszustów, którzy wykorzystują różnorodne metody, aby wyłudzić dane osobowe i pieniądze. Jeden z banków - Bank Pocztowy ostrzega przed nowymi rodzajami oszustw. Szczegóły poniżej.
Dodatkowe tysiąc złotych na dowolny cel można otrzymać po wykonaniu kilku prostych kroków. O ten zastrzyk gotówki ubiegać się może każdy, jednak są pewne warunki. Warto się pospieszyć, czas mija 11 lipca.
Banki znalazły się na celowniku brytyjskich polityków, gdyż doszło tam do kuriozalnej sytuacji. Konta klientów mają być zamykane ze względu na ich poglądy, interesanci spotykają się także z odmową otwierania rachunków. Osoby, które posiadają konto w brytyjskim banku, muszą mieć na uwadze możliwe niedogodności.