Dziś, czyli 1 czerwca, zaczęły obowiązywać zmiany w PKO BP. Bank zmodernizował regulaminy kont oraz tabele opłat i prowizji. Trzeba uważnie czytać nowe wytyczne.
Mamy prawdopodobnie do czynienia z jednym z największych jednorazowych wycieków w historii polskiego internetu – alarmuje portal zaufanatrzeciastrona.pl, niezależne źródło wiadomości o świecie bezpieczeństwa IT. Do sieci trafiło kilka milionów haseł i loginów Polaków. Dotyczą one tysięcy domen, w tym m.in. mBanku, ING Banku Śląskiego, Facebooka, Allegro oraz rządowej platformy gov.pl.
Serwis bankier.pl informuje, że w miniony weekend niektórzy klienci jednego z większych polskich banków mieli zablokowane karty płatnicze. Instytucja wyjaśnia, co spowodowało podjęcie takich kroków.
W ostatnim czasie sektor finansowy zmagał się z różnymi zawirowaniami. Problemy Silicon Valley Bank i First Republic Bank w USA, Credit Suisse w Szwajcarii czy Deutsche Bank w Niemczech spotęgowały pytania o bezpieczeństwo środków przechowywanych na kontach bankowych. Czy w razie upadku instytucji bankowej nasze pieniądze bezpowrotnie przepadają, czy jednak możemy je odzyskać?
Niedawno miały miejsce zmiany w systemie bankowym, jednak niestety mamy dla klientów banków złą wiadomość. Opłaty za wypłatę gotówki wzrosną w wielu bankach. Nowe stawki podskoczą do 10 złotych.
W najnowszej akcji Banku Pocztowego można otrzymać od tejże instytucji smartwatcha. Trzeba spełnić kilka warunków i zaufać szczęściu.
Powołując się na wiadomości przekazane portal Krosno24.pl, Interia Biznes informuje o tym, że popularny bank likwiduje placówki w kilku miastach. Z komentarza udzielonego przez instytucję wynika, że jest to tymczasowa sytuacja, która jak się okazuje była niemiłym zaskoczeniem dla niektórych mieszkańców.
PKO Bank Polski zapowiada, że w najbliższy weekend tj. od piątku 19 maja do poniedziałku 22 maja będą prowadzone prace serwisowe. W ich wyniku część usług w serwisie iPKO i iPKO biznes, aplikacji IKO oraz iPKO biznes mobile, a także w serwisie telefonicznym będzie niedostępna.
Jak wynika z danych z sądów okręgowych z całego kraju, w I kwartale br. wpłynęło do nich o prawie 14% więcej spraw frankowych niż w analogicznym okresie 2022 roku. Zdecydowanie najwięcej pozwów złożono w Sądzie Okręgowym w Warszawie. W niektórych mniejszych sądach widoczne są wzrosty nawet o 200%. Według ekspertów, o ile nic nowego nie wydarzy się na rynku, wpływy spraw frankowych będą rosły jeszcze nawet w połowie 2024 roku.
Niestety, wkrótce będziemy świadkami zmian w systemie bankowym, z których klienci z pewnością nie będą zadowoleni. Banków planują podwyższenie opłat za wypłacenie pieniędzy, a wysokość tych opłat może sięgnąć nawet 10 złotych.
Wielu internautów informowało media, że w poniedziałek nie mogli wykonywać przelewów internetowych. Wystąpiły również problemy z transakcjami z użyciem systemu Blik. Nest Bank potwierdził w wieczornym komunikacie, że tego rodzaju problemy faktycznie występowały.
Podczas majówki nie upadł żaden amerykański bank. O ile jest to dobra wiadomość, tak nie oznacza to, że banki które miały upaść już to zrobiły i problemy zażegnano. Wszystko teraz jest w rękach Rezerwy Federalnej.
W czwartek 4 maja Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) wydała ostrzeżenie przed cyberprzestępcami, którzy wykorzystują wizerunek Banku Pekao i wysyłają do jego klientów fałszywe e-maile ze szkodliwym oprogramowaniem. Uruchomienie rzekomego załącznika skutkuje zainfekowaniem komputera.
Bankowy Fundusz Gwarancyjny 28 kwietnia złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku – informuje w komunikacie BFG.
Nadchodzą zmiany w systemie bankowym i niestety nie mamy dobrych wiadomości. Opłaty za wypłacenie pieniędzy wzrosną w wielu bankach. O Ile? Do nawet 10 zł.
First Republic Bank w tarapatach. - Po zamknięciu kilku banków w marcu doświadczyliśmy bezprecedensowego odpływu depozytów – mówi Neal Holland, dyrektor finansowy banku.
Podwyżki cen usług stały się częstym widokiem na rynku w ostatnim czasie. Do tego grona dołączył Santander Bank Polska, który poinformował swoich klientów, że cennik ulegnie zmianie.
Santander Bank Polska poinformował klientów o nowym cenniku, który zacznie obowiązywać od 1 lipca br. Zmianie ulegnie nie tylko flagowy rachunek, czyli Konto Jakie Chcę. Do oferty wprowadzony zostanie rachunek Max, a opłaty w ramach pakietu Select ulegną podwyższeniu – informuje serwis bankier.pl.
Klienci różnych banków mogą się dziś nieprzyjemnie zdziwić, chcąc dokonać płatności z wykorzystaniem popularnego kodu BLIK. W internecie pojawił się wysyp komentarzy na temat braku możliwości przeprowadzenia transakcji. O 10:47 spółka Polski Standard Płatności (operator BLIKA) potwierdziła na Twitterze czasowe problemy z funkcjonowaniem usługi i zapewniła o prowadzeniu prac w kierunku przywrócenia jej poprawnego działania. Aktualizacja o 12:44 – BLIK działa już bez zakłóceń. Firma przeprosiła za wszystkie utrudnienia.
W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą plagą oszustw. 38-latka padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”, przez co straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, czytamy na stronie tvn24.pl.
Sieć Euronet – właściciel największej niezależnej sieci bankomatów i wpłatomatów w Polsce – zmienia logo i swoją koncepcję wizualną. Stopniowo z 7 tys. maszyn znikną charakterystyczne żółto-niebieskie barwy. Kolor niebieski będzie znacznie jaśniejszy i zestawiony z zielenią.
W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą plagą oszustw. Kilka dni temu 40-latka z Prabut padła ofiarą oszustwa „na pracownika banku”, przez co straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, informuje pomorska policja.
Raiffeisen Bank International dokonał bezprawnie jednostronnej zmiany umowy o kredyt hipoteczny w zakresie nowych numerów kont do spłaty i obsługi kredytów. Prezes UOKiK nałożył na bank karę w wysokości ponad 3,1 mln zł.
Jak wynika z doniesień ukraińskiej wersji “Forbes”, Grupa Polsat Plus, której szefem jest Zygmunt Solorz, wyraziła zainteresowanie zakupem ukraińskiego Sense Banku. Obecnie bank kontrolują rosyjscy oligarchowie.
Początkowo, problemy finansowe amerykańskich banków wpłynęły na szwajcarski Credit Suisse. Teraz inwestorzy są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją niemieckiego Deutsche Banku. Czy spodziewane zamieszanie na rynku finansowym może odbić się na polskich instytucjach finansowych?
Po zamieszaniu z bankami, które zaczęło się w USA, następnie dotknęło Szwajcarię i dotarło już do Niemiec (kłopoty Deutsche Banku) warto zastanowić się, jak bezpieczne są polskie banki. Problemy zaglądają już w oczy naszemu najbliższemu sąsiadowi.
Prawdopodobieństwo upadku jednego z największych europejskich banków – Deutsche Banku – rośnie. Kryzys bankowy zagląda już w oczy najbliższego sąsiada Polski.
Obawy o kryzys bankowy w Europie nie ustają. Upadek Silicon Valley Bank i akcja ratunkowa Credit Suisse w zeszły weekend wstrząsnęły rynkiem finansów. Okazuje się, że to nie koniec zamieszania w sektorze bankowym, bo teraz problemy ma niemiecka instytucja, czytamy na stronie biznes.interia.pl.