Niektóre banki zapowiedziały, że w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone prace serwisowe. W związku z tym klientów czeka cała lista utrudnień i warto jest wszelkie planowane operacje wykonać wcześniej.
W Jeleniej Górze policja zatrzymała pewnego 54-latka, który miał dopuścić się serii kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przez pewien czas posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
Powyborczy krajobraz nie zawiera dobrych widoków dla kredytobiorców. Brak zmian stóp procentowych, wzrost wskaźnika WIBOR oraz niepewność co do przyszłorocznych wakacji kredytowych wskazują, że kredyty szybko nie staną się tańsze.
Co jakiś czas banki wprowadzają istotne zmiany, do których muszą się przyzwyczaić ich klienci. Na łamach naszego serwisu regularnie informujemy o cotygodniowych przerwach technicznych czy wzroście opłat bankowych w poszczególnych instytucjach. Tym razem na zmiany powinni się przygotować klienci dwóch dużych banków - ING Banku Śląskiego i banku Millennium.
Jeden z bardziej znanych banków działających w Polsce stał się celem krytyki wskutek udzielenia pewnemu emerytowi kredytu. 20 tysięcy złotych, uzyskane przez staruszka, trafiło w ręce oszustów, którzy zwyczajnie wprowadzili emeryta w błąd. Jego syn obwinia teraz instytucję za brak jakiejkolwiek reakcji i chęć zysku.
Banki często wprowadzają do swojej oferty wiele ciekawych promocji związanych z założeniem lub posiadaniem konta osobistego. W ramach takich akcji najczęściej można zyskać kilkaset złotych, a w czasach wszechobecnej drożyzny przydaje się każda złotówka. Dzisiaj skupimy się na przedstawieniu najciekawszych promocji, które przeanalizował serwis strefabiznesu.pl.
Bank Millennium skierował do swoich klientów wiadomość, w której zapowiedział spore zmiany w bankowości internetowej i wejdą one w życie już niebawem. Czego będą dotyczyły?
Narodowy Bank Polski poinformował w raporcie na temat sytuacji na rynku kredytowym, że na IV kwartał tego roku banki planują zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych.
PKO Bank Polski, Bank Bekao, Santander Bank Polski oraz Bank Pocztowy zapowiedziały, że na najbliższe dni zostały zaplanowane prace serwisowe. W związku z tym klientów czeka cała lista utrudnień.
Stała się rzecz, której obawiało się wiele osób. Podjęto decyzję o likwidacji znanego europejskiego banku. Potwierdzenie tej informacji przekazał szef instytucji odpowiedzialnej za likwidowany bank.
Szereg banków zaplanował na najbliższe dni prace serwisowe. Oznacza to, że klienci muszą przygotować się na liczne utrudnienia i brak dostępu do niektórych, często podstawowych usług. W przypadku większości niemożliwe będzie chociażby logowanie się do aplikacji i bankowości internetowej, dokonywanie płatności kartami czy też zlecanie przelewów. Na liście znajdują się m.in. Bank Pekao, Santander Bank i Bank Pocztowy.
Czy Jacek Kurski straci stanowisko w Banku Światowym? Business Insider podaje, że nie należy wykluczać takiego scenariusza, jednak żeby do tego doszło, opozycja musiałaby utworzyć rząd. Jak informuje serwis, demokratyczne ugrupowania są wysoce zdeterminowane, żeby “utrącić” byłego prezesa TVP.
Pod względem liczby posiadanych klientów, PKO Bank Polski nie ma sobie równych. Na koniec I kwartału 2023 roku bank obsługiwał 11,7 mln klientów. Do nich wszystkich bank wystosował ważny komunikat dotyczący bezpieczeństwa. Lepiej go nie przeoczyć.
PKO Bank Polski wysyła do klientów komunikat, którego treść powinni wziąć sobie do serca wszyscy Polacy. W alercie podkreślono, że oszuści znaleźli nowe, bardziej wysublimowane metody na wyłudzanie i kradzież pieniędzy nieostrożnych internautów. O czym warto wiedzieć? Jak uchronić się przed ich pułapkami?
Bardzo złe doniesienia płyną z jednego z polskich banków. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona redukcja etatów na wielką skalę. Oznacza to, że na bruku wylądują setki dotychczasowych pracowników.
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, banki muszą dostosowywać swoje oferty produktowe, aby pozostać konkurencyjnymi i zabezpieczyć interesy swoich klientów oraz akcjonariuszy. Od 5 października 2023 r., PKO Bank Polski wprowadza zmiany w oprocentowaniu wybranych produktów kredytowych.
W najnowszej informacji skierowanej do swoich klientów, PKO Bank Polski przekazał ważną wiadomość. W przypadku braku spełnienia warunków dot. tożsamości, może zablokować klientom dostęp do swoich aplikacji i serwisów. Jest jedna droga, aby tego losu uniknąć.
Jeden z polskich banków ostrzega swoich klientów przed najnowszym zagrożeniem. W praktyce jednak na celowniku znaleźli się wszyscy Polacy, gdyż podstęp nie jest wycelowany w klientów konkretnej instytucji finansowej.
Mając konto bankowe, możemy szybko opłacić rachunki, ustawić stałe zlecenia, zaoszczędzić na opłatach dokonywanych przez internet, wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić kartą płatniczą. Zalet jest całkiem sporo, dlatego trudno się dziwić, że Polacy chętnie zakładają konta bankowe. Natomiast banki, chcąc zdobyć nowych klientów, oferują im udział w różnych akcjach. Jedną z nich jest polecanie konta – rekomendujący je klient otrzymuje w zamian nagrodę finansową. Poniżej wyjaśniamy, kto skorzysta i jakie są szczegóły akcji.
Pomimo wygody, jaką niesie ze sobą bankowość elektroniczna i wszechobecna możliwość płatności kartami, niespodziewane przerwy w dostępie do naszych oszczędności mogą stanowić duży problem. W nadchodzący weekend renomowany bank planuje krótkotrwałe zakłócenia w dostępie do środków finansowych dla swoich klientów.
Klienci banków coraz częściej skarżą się w sprawach dotyczących zajęcia komorniczego. Zdarzają się sytuacje, w których bank zajmuje środki ze świadczeń, których nie ma prawa zająć.
W pierwszym półroczu 2023 roku udaremniono ponad 4,4 tys. prób wyłudzeń kredytów, czyli o 18,4% więcej niż w analogicznym okresie 2022 roku. Jednocześnie zmniejszyła się ich łączna kwota. Ostatnio wynosiła ona 103,7 mln zł. To oznacza spadek o 2,4% rdr. Widać też, że najwięcej prób wyłudzeń kredytów powstrzymano w woj. mazowieckim, śląskim, dolnośląskim oraz wielkopolskim. Tak wynika z danych udostępnionych przez Związek Banków Polskich.
Rzadko przykładamy uwagę do szczegółów karty płatniczej. Ot, zwykły kawałek plastiku z czipem, którego używa się do płatności oraz wypłacania pieniędzy z bankomatu. Tymczasem okazuje się, że ten “kawałek plastiku” dotknie ważna zmiana.
W sieci spędzamy mnóstwo czasu – pracujemy, uczymy się, robimy zakupy, oglądamy filmy, komunikujemy się ze znajomymi. Fakt, iż w wielu aspektach życie “przeniosło się” do internetu, chętnie wykorzystują oszuści. Informacje o kolejnych ofiarach cyberprzestępców pojawiają się w przestrzeni publicznej niemal każdego dnia. Niestety, każdy z nas może dać się nabrać, jeśli nie zachowa należytej ostrożności. Jednym ze schematów oszustwa jest “fraud nigeryjski”, na który szczególnie narażeni są klienci banków. W dalszej części artykułu wyjaśniamy, na czym polega, jak się przed nim chronić i co zrobić w przypadku utraty pieniędzy.
Jak informuje Związek Banków Polskich, do końca II kwartału br. banki zawarły ok. 70 tys. ugód z frankowiczami. Co trzecia z nich nastąpiła w okresie trzech pierwszych miesięcy br. Eksperci prognozują, że w nadchodzących miesiącach dojdzie do tysięcy kolejnych takich porozumień. Ale nie brakuje też opinii, że bankom jest coraz ciężej przekonać frankowiczów do polubownego rozwiązania, bo proponowane ugody wciąż nie spełniają ich oczekiwań.
Od piątku 1 września zaczyna obowiązywać ważna zmiana w rządowej aplikacji mObywatel. W rezultacie, udając się do banku w celu załatwienia jakiejś sprawy, nie będziemy musieli przejmować się tym, że swój dokument tożsamości zostawiliśmy w domu. Wszystko dlatego, że będziemy go mogli pokazać na ekranie smartfona. Jak to działa?
Bank PKO BP obsługuje 11,7 mln klientów, a wartość jego aktywów wynosi 444 mld zł – to czyni go niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W pierwszej połowie sierpnia PKO BP wydał ważny komunikat związany z aktualizacją danych i dostępem do konta. Ci, którzy nie dopilnują formalności w określonym czasie, muszą mieć świadomość, że bank może częściowo zablokować ich dostęp do konta.
Cyberprzestępcy ponownie atakują klientów banków. Złodzieje chcą wykraść dane logowania, aby móc z łatwością dobrać się do pieniędzy Polaków. Oszuści przejmują loginy i hasła użytkowników, uzyskują dostęp do konta bankowego ofiary i kradną umieszczone na nim środki. Lepiej mieć się na baczności.