LOT, a także inne samoloty - zarówno rejsowe, jak i czarterowe - mogą już na swoje pokłady zabierać komplet pasażerów. Zrezygnowano z tak zwanej zasady szachownicy, czyli wypełniania pasażerami co drugiego miejsca. Od dzisiaj samoloty mogą latać pełne. O zmianę zabiegały zarówno linie lotnicze, jak i biura podróży - dla wszystkich ograniczenia były bardzo uciążliwe. Apelujący o zniesienie obostrzeń wskazywali nawet na możliwe bankructwa firm, jeżeli zakaz pozostanie dalej w mocy.
Inflacja w Polsce po kryzysie może bardzo wzrosnąć. Już w maju była ona najwyższa w Unii Europejskiej, a czerwiec tylko przyśpieszył proces wzrostu cen w Polsce. - Przyspieszenie w czerwcu sugeruje, że ta sytuacja najprawdopodobniej się utrzyma, a na pewno pozostaniemy w europejskiej czołówce - ocenił główny ekonomista Pracodawców RP dr Sławomir Dudek.
Weselne restrykcje wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa są powoli luzowane. Branża ślubna nie ma jednak powodów do radości. Najnowsze dane o stanie rynku nie są zachwycające. Rzeczpospolita podnosi, że rynek usług ślubnych w Polsce wart jest aż 8 miliardów złotych, niestety - może się skurczyć nawet o połowę. Niektóre z firm szacują, że straciły ok. 90% obrotów.
VAT jest za wysokiStawka podatku VAT dla usług gastronomicznych obecnie wynosi odpowiednio 5 proc., którą stosuje się do dań gotowych, a także 8 proc. i najczęściej spotykane 23 proc. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego apeluje o wprowadzenie jednolitej stawki podatku VAT na poziomie 8 proc. dla wszystkich usług gastronomicznych - podaje radiozet.pl.
Praca wraca do biur. W ramach czerwcowego odmrażania gospodarki po restrykcjach wprowadzonych przez rząd w ramach walki z koronawirusem, pracownicy powoli będą wracać do stacjonarnego wykonywania swoich obowiązków. Przyglądamy się zaleceniom Państwowej Inspekcji Pracy, które mają pomóc firmom w bezpiecznym powrocie do działalności. Jest sporo zmian, trzeba będzie reorganizować dotychczas przyjęte zasady. Podpowiadamy, co należy wiedzieć, by uniknąć kłopotów.
Koronawirus dał się we znaki wszystkim. Pandemia mocno ograniczyła naszą mobilność na długo zamykając Polaków w 4 ścianach. Wielu z nas do tej pory wykonuje swoją pracę zdalnie, z zacisza domu. Ograniczyło to bardzo mocno potrzebę poruszania się po miastach. Jak podaje Rzeczpospolita, aż 6 tysięcy taksówkarzy zawiesiło działalność.
PLL LOT może nie przetrwać kryzysu wywołanego koronawirusem. Sytuacja linii lotniczej od wielu lat nie była kolorowa, jednak obecnie przed przewoźnikiem jawi się wizja całkowitego bankructwa. Kilka dni temu pisaliśmy, że niebo nad Europą zostało już odmrożone, a z Polski i do Polski latają samoloty europejskich linii. Z Warszawy możemy wybrać się np. do Amsterdamu czy Paryża dzięki konsorcjum KLM-AirFrance, a do krajów niemieckojęzycznych zabierze nas Lufthansa. Jak na tym tle wypada narodowy LOT? Bardzo kiepsko, do tej pory nie przywrócił połączeń międzynarodowych. Co prawda LOT w sprzedaży oferuje bilety na grecką wyspę KOS, jak jednak podnoszą internauci rejsy są anulowane po kilku dniach od zakupu biletów.
Żabka mówi "dość" i wprowadza poważne regulacje w swoich sklepach. Chodzi o nakaz zakrywania ust i nosa. Mimo, że pandemia koronawirusa wciąż trwa, to wiele osób lekceważy prawo i postępuje coraz śmielej. Z tego powodu Żabka wystosowała apel do swoich franczyzobiorców. Na skrzynki mejlowe w warszawskich żabkach przyszła wiadomość, w której właściciele sieci przypominają o wciąż obowiązującej zasadzie konieczności zakrywania ust i nosa podczas zakupów. Tyczy się to zarówno klientów, jak i pracowników sklepów - informuje Super Biznes.