Jeśli nosiciel koronawirusa pojawi się na weselu, wspomnienia z tego wyjątkowego dnia raczej nie będą zbyt dobre. Od 6 czerwca za pozwoleniem rządu można organizować wesela do 150 osób. Niestety, imprezy weselne stały się punktami zapalnymi pandemii.
Rząd szykuje finanse na drugą falę pandemii koronawirusa. Zapowiedzi są szumne. Ministerstwo Finansów zapowiada utrzymanie dodatkowych emerytur, wprowadzenie "estońskiego" CIT-u oraz przyśpieszenie zwrotów VAT. Jeżeli sytuacja okaże się katastrofalna, resort wskazuje na nadzwyczajną rezerwę finansową, z której będzie pokrywał wydatki państwa, gdyby okazało się, że konieczne będzie zwiększenie finansowania.
Zakaz palenia może być częścią nowego rozporządzenia antynikotynowym. Okazało się, że palacze mogą stanowić spore zagrożenie dla innych, jeśli chodzi o dalszy rozprzestrzenianie się epidemii. Jeśli ustawa wejdzie w życie zakaz obejmie m.in. plaże czy samochody osobowe.
Ryanair publikuje sprawozdanie za kwartał finansowy, który zamknął pod koniec czerwca. Sytuacja jest dramatyczna. Plany przewoźnika spaliły na panewce. A obawy w Dublinie są coraz większe. Przewoźnik boi się drugiej fali koronawirusa i kolejnego uziemienia swojej floty. Przypomnijmy - w okresie zamrożenia nieba nad Europą Ryanair zawiesił aż 99 proc. wszystkich swoich połączeń, a samoloty nie podrywały się w przestworza przez 4 miesiące. Teraz nastąpiło wielkie liczenie kasy. Wyniki są zatrważające.
Niemcy nowy obowiązek względem przyjezdnych wprowadzą już od przyszłego tygodnia. Celem takiego działania nie jest jedynie opanowanie nagłego przyrostu zakażeń, ale także złagodzenie skutków drugiej fali koronawirusa, która spodziewana jest na jesień.
Prawa jazdy chwilowo nie zrobicie w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego (MORD) w Nowym Sączu. Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników, zdecydowano się na wstrzymanie działalności aż do odwołania. Zawieszono także działanie ośrodka terenowego znajdującego się w Nowym Targu.
To że koronawirus zniknął z pierwszych stron gazet nie oznacza, że go nie ma. Świadczą o tym smutne statystyki - w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 584 nowych zachorowaniach, co jest drugim najwyższym wynikiem od czasu wybuchu pandemii. Wielu z nas niestety zapomina o wciąż obowiązujących w naszym kraju obostrzeniach, tymczasem nie stosując się do nich ryzykujemy nie tylko życiem i zdrowiem, ale też sporym uszczupleniem portfela. Przypominamy o tym, jakie w tej chwili obowiązują w Polsce restrykcje.
Nowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19 stanowią dobre wiadomości dla organizatorów wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Od teraz więcej osób będzie mogło brać udział w wydarzeniach na stadionach, halach koncertowych i na świeżym powietrzu, choć wciąż trzeba będzie dostosować się do szeregu zasad reżimu epidemicznego.
Emerytury po kilkudziesięciu latach pracy często mogą być bardzo niskie, dlatego wielu emerytów decyduje się na podjęcie pracy. Ci, którzy są zatrudnieni o umowę cywilnoprawną mają prawo do ubiegania się o świadczenie postojowe.
Kryzys i druga fala epidemii spędzają rządowi sen z powiek. Jadwiga Emilewicz zapewnia, że nie ma mowy o kolejnym lockdownie. Rozmowy skupiają się na tym, by maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i jednocześnie nie zamrażać gospodarki.
Aż 40 proc. naszych seniorów wskazuje, że ma problemy z pieniędzmi, czytamy w badaniu "Polaków portfel własny – wyjątkowe lato" przeprowadzonym przez Santander Consumer Bank. Jak wskazują autorzy raportu, mimo kiepskiej sytuacji na rynku, znaczące pogorszenie nastrojów nie nastąpiło.
O tym, jak ważne są maseczki, napisano na łamach czasopisma naukowo-medycznego JAMA. W artykule wypowiedział się Robert Redfield, dyrektor CDC (amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób), który stwierdził, że gdyby ludzie przestrzegali reżimu epidemicznego, pandemia koronawirusa mogłaby skończyć się w ciągu miesiąca.
Ustawa o wakacyjnym 500 plus już weszła w życie. Prezydent Andrzej Duda niedawno podpisał ustawę wprowadzającą jednorazowe świadczenie przysługujące na każde dziecko.
Wesele to drogie przedsięwzięcie, które wymaga rezerwacji z dużym wyprzedzeniem, stąd masa wesel, mimo sytuacji trudnej epidemicznej. Kilka takich imprez doprowadziło do powstania nowych ognisk zarażeń, co wzbudziło zainteresowanie sanepidu.
Praca znów jest dostępna. Czerwcowe dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że nasza gospodarka zaczyna się odbijać po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Rośnie zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw. Bardzo dobre wieści z rynku mogą oznaczać, że fatalny trend zwolnień i obniżania płac powoli zostaje stopowany, a nawet ulega odwrotowi. O obawach pracowników pisaliśmy więcej tutaj. Sytuacja wciąż nie należy do najlepszych, jednak powoli widać światełko w tunelu. Czy można liczyć na podwyżki? Sprawdzamy.
Górnicy z JSW publikują raport o stanie swojej firmy i apelują do rządu o pilną pomoc. Różnica między planem, a realnym wykonaniem założeń tylko w okresie od 23 marca do 20 czerwca wyniosła 1,23 mln tony surowców. Z czego, aż 0,93 mln tony dotyczy węgla koksowego - czytamy w komunikacie spółki. Zarząd JSW skarży się także na dużo wyższe koszta kadrowe, jakie musiały zostać poniesione. Spółka wskazuje, że aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem zmieniła model pracy - z cztrerozmianowej na trzyzmianową - Business Insider.