Kolejne wieści o masowych zwolnieniach. Tym razem do likwidacji jest cały zakład pracy i w związku z tym, cała jego załoga zostanie bez pracy. Chodzi o fabrykę Viskase, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim.
W ostatnim czasie wiele firm przeprowadziło zwolnienia grupowe. Teraz okazało się, że kolejne osoby stracą pracę. Masową redukcję zatrudnienia odbędzie się w dwóch zakładach w województwie łódzkim. Przedstawiamy szczegóły.
Kolejna polska firma przeprowadzi grupowe zwolnienia. Jak się okazuje, popularna fabryka Yazaki na Śląsku zwolni zdecydowaną większość załogi. Związki zawodowe chcą, by pracownicy otrzymali wyższe odprawy. Przedstawiamy szczegóły.
”To jest dramat”. Tak upadek Walcowni Rur ”Andrzej” podsumowuje Michał Rytel. Zakład już wkrótce ma zostać zamknięty, a ponad 400 osób straci pracę. Burmistrz mówi o ludzkiej tragedii i ekonomicznej katastrofie.
Francuska sieć handlowa E.Leclerc ogłosiła plany zamknięcia kolejnego sklepu w Polsce, tym razem w Malborku. Decyzja ta pociągnie za sobą zwolnienia grupowe, które stają się nieuchronną konsekwencją w obliczu ciągłych strat ponoszonych przez spółkę.
Grupa Boryszew, jedna z największych polskich firm przemysłowych, ogłosiła likwidację zakładu Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem na Opolszczyźnie. Decyzja została podjęta z powodu licznych problemów technologicznych i ekonomicznych, które firma uznała za nie do pokonania.
Światowy lider w produkcji mięsa wieprzowego - Danish Crown podjął decyzję o zamknięciu gigantycznego zakładu. Nawet 1200 pracowników może stracić zatrudnienie. Dlaczego rzeźnia przestanie działać? Przedstawiamy szczegóły.
Zapadła decyzja o zlikwidowaniu wielkiego zakładu opon. Michelin Polska S.A zwolni setki pracowników, którzy pracowali w fabryce. Okazuje się, że nie oznacza to całkowitej likwidacji, a zakład zostanie przeniesiony. Przedstawiamy szczegóły.
Zaskakującą decyzję podjęła jedna z większych polskich sieci handlowych. Część pracowników będzie musiała się pożegnać z pracą, zamknięte zostaną również niektóre sklepy. Znamy powody podjętych decyzji.
Jedna z bardziej kultowych restauracji w Poznaniu została zlikwidowana. Po 45 latach działalności właściciele lokalu nie ukrywają, że mają żal, ale okoliczności nie dały im innego wyboru. A powody w dalszym ciągu pozostają te same, co zwykle.
Bardzo złe doniesienia płyną z jednego z polskich banków. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzona redukcja etatów na wielką skalę. Oznacza to, że na bruku wylądują setki dotychczasowych pracowników.
Jeden z gigantów przemysłu motoryzacyjnego podjął decyzję o zamknięciu jednej ze swoich fabryk w Polsce, będącej największym lokalnym pracodawcą. Z doniesień medialnych wynika, że pracę ma stracić ponad 800 osób.
Z końcem sierpnia zamknięty został jeden ze znanych polskich browarów. Jest to efekt decyzji podjętej przez właściciela na początku roku. Z drugiej strony, zwolnieni pracownicy mogą liczyć na spore sumy pieniędzy.
BIG MIK - znana w Poznaniu burgerownia kończy swoją działalność. Poinformował o tym fakcie właściciel. Przyznał, że głównym powodem, który nie pozwolił przetrwać biznesowi, są ogromne podwyżki cen za czynsz.
Smutny koniec firmy Res–Drob. Największa firma drobiarska w województwie podkarpackim upadła. Pracę straci 270 osób.
Jest ciąg dalszy sprawy upadku wałbrzyskiej fabryki porcelany “Krzysztof” działającej od 1831 roku. Prezydent miasta, Roman Szełemej, zapewnia, że miasto walczy o uratowanie jej dziedzictwa.Jak pisaliśmy tydzień temu, fabryka porcelany “Krzysztof” działająca w Wałbrzychu od 1831 roku ogłosiła upadłość. Powodem była podwyżka cen gazu, która dobiła wyczerpane kryzysami przedsiębiorstwo.
Fabryka porcelany ”Krzysztof” działała prawie 200 lat. Swoją działalność rozpoczęła w 1831 roku. Po tak długiej historii, jest ona zmuszona zakończyć swoją działalność. Powód - szereg kryzysów światowych. Od pandemii koronawirusa po kryzys energetyczny.Pracę straci około 70 osób. Jednym z problemów, który przyczynił się do upadku i likwidacji firmy były problemy jakie napotkała w związku z kryzysem energetycznym, a konkretnie sytuacją na rynku gazu. Z powodu problemów finansowych, firma nie podpisała nowych umów na dostarczenie gazu. - Niestety wraz z likwidacją Fabryki Porcelany "Krzysztof" kończy się w mieście po prostu pewna epoka. Szkoda, bo była to ostatnia z działających fabryk porcelany w Wałbrzychu - mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy UM w Wałbrzychu.Problemy zaczęły się jednak dużo wcześniej, przed pandemią COVID-19. W tamtym czasie firma zatrudniała 320 ludzi oraz wytwarzała aż 10 mln sztuk porcelany stołowej.W wyniku pandemii, mających miejsce na całym świecie lockdownów, chaosie wywołanym przerwanymi łańcuchami dostaw, liczba zamówień zaczęła znacząco spadać. Właśnie w tamtym czasie miała miejsce w firmie pierwsza duża fala cięć i zwolnień. Druga fala kryzysowa (obecna) była za silna, firma niestety nie była w stanie jej pokonać.
Z czym wiąże się likwidacja stanowiska pracy? Z punktu widzenia pracodawcy likwidacja stanowiska pracy uważana jest za jeden z bezpieczniejszych sposobów rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony. Może wiązać się z redukcją kosztów zatrudnienia, koniecznością wprowadzenia zmian organizacyjnych w przedsiębiorstwie czy też złą sytuacją finansową firmy. Zwalnianemu pracownikowi przysługują wówczas pewne prawa, a przedsiębiorca powinien dopilnować, by likwidacja stanowiska pracy przebiegała prawidłowo. W artykule dowiesz się:Z czym wiąże się prawidłowo przeprowadzona likwidacja stanowiska pracy?W jaki sposób pracodawca przygotowuje kryteria brane pod uwagę przy wyborze osoby do zwolnienia?Czym jest i jakie konsekwencje pociąga za sobą pozorna likwidacja stanowiska pracy?