Dodatek mieszkaniowy to specjalne wsparcie finansowe dla Polaków. Pieniądze mogą dostać jednak tylko te osoby, które spełnią określone warunki, w tym prób dochodowy. Ile wynosi świadczenie i kto konkretnie może je otrzymać? Wyjaśniamy.
Wielu seniorów w Polsce otrzymuje niewysokie świadczenia emerytalne. Jak się okazuje, emeryci mają możliwość podwyższenia swoich comiesięcznych wypłat. Wystarczy tylko, że dostarczymy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jeden dokument, który umożliwi ponowne przeliczenie emerytury.
Polscy konsumenci energii elektrycznej szykują się na znaczące zmiany w opłatach za prąd. Nowe regulacje wprowadzane przez rząd oraz firmy energetyczne mogą wpłynąć na wysokość rachunków i sposób ich rozliczania. Zwiększenie cen prądu oraz wprowadzenie dynamicznej taryfy to tylko niektóre z istotnych zmian, które warto mieć na uwadze.
Przedemerytalne świadczenie kompensacyjne należy się sporej grupie Polaków. Aby je otrzymać, należy spełnić odpowiednie warunki i złożyć wniosek. Komu konkretnie należą się dodatkowe pieniądze przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego?
Już wkrótce rodzice będą mogli liczyć na dodatkowe dofinansowanie w postaci nowego świadczenia - tzw. babciowego. Wsparcie będzie wypłacane w wysokości 1500 złotych miesięcznie, a niektóre rodziny otrzymają 400 zł więcej. Komu należy się wyższa kwota?
Co zrobić, by nie mieć małej emerytury? Ta kwestia spędza sen z powiek nie tylko osobom zbliżającym się do wieku emerytalnego. Odpowiedź wydaje się być bardzo prosta – istnieje kilka czynników, które zaważą o wyższej kwocie tego świadczenia.
Właściciel sieci polskich sklepów Żabka jeszcze dziś może ogłosić wejście na giełdę w Amsterdamie. Jak donosi agencja Bloomberg, powołując się na nieoficjalne informacje - celem ma być pozyskanie 1,5 miliarda euro.
Część seniorów może liczyć na wypłatę specjalnego dodatku do emerytury. Wysokość świadczenia ostatnio mocno poszła w górę. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, trzeba spełnić dwa kluczowe warunki, a także złożyć wniosek. Komu konkretnie należy się wsparcie i ile wynosi dodatek? Wyjaśniamy.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych już wypłaca trzynaste emerytury. Seniorzy mają powody do radości, bo za jakiś czas będą mogli liczyć na kolejne dodatkowe świadczenie w postaci 14. emerytury. Jakie kwoty wpłyną na konta seniorów? Przedstawiamy szczegóły.
Wprowadzenie renty wdowiej było jedną z obietnic wyborczych, która już wkrótce ma zostać spełniona. Powstała specjalna strona internetowa, na której umieszczono szczegółowe informacje w sprawie tego świadczenia. Jakie kwoty otrzymają seniorzy w ramach renty wdowiej?
Dziennikarze Business Insider postanowili sprawdzić, czy milion odprowadzany w składach na emeryturę może mieć przełożenie na komfort finansowy w przyszłości. Niestety, wyniki ich badań nie napawają optymizmem.
Pobyt w szpitalu zawsze wiązał się ze stresem i nieprzyjemnościami. Teraz jednak okazało się, że nawet jeśli wybierzemy pobyt w placówce z NFZ, będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty. Za co będziemy musieli dopłacić podczas naszego kolejnego leczenia?
Firma Levi Strauss ogłosiła zamknięcie swojej produkcji w Płocku. W związku z tym około 650 osób straci swoje stałe zatrudnienie. Okazało się, że pracownicy nie są zadowoleni z odpraw, jakie proponuje im pracodawca. Już w najbliższy czwartek zaplanowano pierwsze pikiety.
Już niedługo możesz liczyć na dodatkowe pieniądze, które trafią na Twoje konto. Do 15 kwietnia wszyscy oszczędzający na emeryturę w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych mogą spodziewać się dopłat.
Zniszczone pieniądze wcale nie muszą trafić do kosza. Czasem ich właściciel może odzyskać nawet 100 proc. ich wartości. Podarte czy nadpalone banknoty tracą wartość, gdyż nie będzie możliwe korzystanie z nich w sklepie, czy na stacji benzynowej. Jak wymienić zniszczone banknoty albo monety? Nie jest to wcale trudne, ale to jakie pieniądze trafią do nas z powrotem, zależne jest od stanu gotówki.
Coraz mniej osób korzysta z fizycznej postaci pieniądza, ale ta wciąż pozostaje w obiegu. W związku z tym banknoty często ulegają zniszczeniu, a to może skutkować odmową przyjęcia zapłaty podczas codziennych zakupów. Na szczęście, mając w portfelu uszkodzoną gotówkę, łatwo możemy rozwiązać problem. Wystarczy, że udamy się do banku lub skorzystamy z pomocy NBP.
Kolejny weekend i kolejne złe wieści dla klientów wielu banków. Szereg instytucji zaplanowało na sobotę i niedzielę prace serwisowo-modernizacyjne. Na liście są m.in. Bank Pekao oraz ING Bank Śląski, których usługi mogą nie być dostępne przez kilka godzin. Radzimy więc wcześniej dokonać koniecznych transakcji i wypłacić gotówkę z bankomatów.
Polska ma nowych milionerów. W miniony czwartek aż dwóm osobom udało się zgarnąć ponad 6,8 mln złotych w losowaniu Lotto. Jak zawsze, Totalizator Sportowy uchylił rąbka tajemnicy i ujawnił, gdzie zakupiono szczęśliwe losy. Co ciekawe, w przypadku obu wygranych nie doszło do skreślenia liczb, ale postawiono na ślepy los.
Rosnące koszty życia i coraz wyższe rachunki stwarzają trudności dla wielu rodzin. W związku z tym opracowano program wsparcia, który dla wielu z nich może mieć niebagatelne znaczenie. Pieniądze są na wyciągnięcie ręki i wystarczy złożyć jedynie stosowny wniosek. Jest jednak pewien warunek.
Jedynie do końca kwietnia można składać wnioski o dodatek osłonowy, który ma stanowić wsparcie dla polskich gospodarstw domowych i częściowo pokryć koszty związane z energią elektryczną, gazem i żywnością. Co trzeba zrobić, aby uzyskać dodatkowe pieniądze?
Na ten moment czekały ponad 2 miliony pracowników w Polsce. Już wkrótce otrzymają oni dodatkową emeryturę w wysokości 240 złotych z Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). To ogromna kwota, która zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe wielu Polaków.
Lodówka to nieodłączny element większości kuchni, ale jej wysokie zużycie energii może powodować wysokie rachunki za prąd. Na szczęście istnieją proste sposoby, aby zmniejszyć zużycie energii i obniżyć koszty. Ile prądu zużywa lodówka oraz jakie są skuteczne sztuczki, które pomogą ograniczyć zużycie energii?
Świadczenie w ramach programu “Aktywny rodzic”, zwane również babciowym było zapowiadane podczas kampanii wyborczej. Ostatnio rząd przyjął projekt ustawy w sprawie tego wsparcia finansowego. Ile dokładnie wyniesie świadczenie i kto może otrzymać pieniądze? Przedstawiamy szczegóły.
Podczas kampanii wyborczej zapowiedziano wprowadzenie drugiej waloryzacji rent i emerytur. Rząd aktualnie pracuje nad tym, by seniorzy mogli otrzymać dodatkową podwyżkę jesienią. Teraz okazuje się, że przeprowadzenie waloryzacji we wrześniu może sprawić, że w marcu świadczenia już nie wzrosną.
Zasiłek pogrzebowy doczeka się podwyżki po kilkunastu latach. Projekt ustawy w tej sprawie trafił już do rejestru prac legislacyjnych rządu. Wiadomo, jaką kwotę będzie otrzymywać rodzina zmarłego. Przedstawiamy szczegóły.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca dodatkowe świadczenie w ramach programu “Mama 4 plus”. Niewiele osób wie, że pieniądze należą się także mężczyznom. Aby otrzymać wsparcie, trzeba jednak spełnić kilka kluczowych warunków.
Szykują się ogromne zmiany związane z składkami ZUS. Nowy projekt rządowy zakłada, że kolejne osoby zostaną zwolnione z opłacania składek. Celem nowych przepisów jest dopasowanie zasad do realiów małych przedsiębiorców.
Ostatnio padła główna wygrana w grze orgaznizowanej przez Totalizator Sportowy. Wiadomo, gdzie został kupiony los, który przyniesie graczowi gigantyczną sumę. Jaka kwota trafi do szczęśliwca? Przedstawiamy szczegóły.