PKO BP już niebawem obniży opłaty wybranych usług. Jest to efekt wprowadzonych przez Unię Europejską zapisów, a dokładniej rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/518 z 19 marca, które zobligowało banki do tego typu działań. Jak podaje portal PRnews.pl, już kilka banków poinformowało o obniżkach, a teraz robi to właśnie PKO BP.Wprowadzone przez wspólnotę europejską zmiany nakazują bankom wprowadzić takie same opłaty dotyczące przelewów i wypłat z bankomatów na terenie Unii Europejskiej, jakie obowiązują w Polsce. PRnews.pl zwraca uwagę, że większość z wprowadzonych zmian jest korzystna dla klientów. Trudno mówić inaczej o zmianach, które w większości przypadków dotyczą obniżenia kosztów ponoszonych przez klientów.
PKO Bank Polski ostrzega przed osobami, które podszywają się pod pracowników banku. Oszuści bezczelnie dzwonią i udają, że są przedstawicielami banku. Następnie powołują się na dyrektywę PSD2 i proszą o instalację dodatkowego oprogramowania, które zostanie wysłane na e-mail. Okazuje się, że plik zawiera wirus, dzięki któremu hakerzy mogą wykraść dane do logowania i kody autoryzacyjne.
PKO BP już niebawem może wejść na drogę, która zakończy się fuzją dwóch banków. Skąd wiatomo, że dojść ma do takich działań na rynku? O sprawie fuzji dwóch polskich banków mówi się nie od dzisiaj. Wcześniej jednak mowa była o połączeniu Pekao SA i Alior Banku. Sprawa poruszyła świat biznesu pod koniec 2017 roku, ale coraz gorsza sytuacja Aliora sprawia, że bank nie jest już tak atrakcyjnym "kąskiem", jak kiedyś.Z kim więc mógłby połączyć się Pekao SA? Na myśl, nawet wówczas - pod koniec 2017 roku - przychodził ekspertom bank PKO BP. Niektórzy tak daleko puszczali wodze fantazji, że aż samo PKO BP musiało prostować informacje w sieci. Teraz jednak, w obliczu finalizowanej już fuzji Lotosu i Orlenu temat połączenia banków kontrolowanych przez państwo powraca.
PKO BP w drugim kwartale 2019 roku osiągnął najwyższy w swojej historii wynik finansowy. O sprawie poinformował we wtorek nie bez radości prezes banku, Zbigniew Jagiełło. Wskazał, że grupa kapitałowa banku zanotowała wynik o 30% lepszy niż w analogicznym okresie 2018 roku. Mowa dokładnie o 1,22 mld złotych.W drugim kwartale br. grupa kapitałowa banku wypracowała 1,22 mld zł zysku netto, był on o 30 proc. wyższy niż przed rokiem. To najwyższy wynik w całej historii banku - oświadczył Jagiełło na konferencji prasowej dotyczącej wyników banku za drugi kwartał 2019 roku.
mBank, PKO BP, Alior Bank, Santander i inne banki szykują zmiany w bezpieczeństwie. Już w połowie września dojdzie bowiem do zaostrzenia przepisów bezpieczeństwa, które mają wzmocnić ochronę klientów oraz banków w ogóle. Zmiany, o których mowa, wejdą w życie 14 września, czyli już za trochę ponad miesiąc.Tego dnia wejdą w życie nowe przepisy, które jednak nie wzięły się znikąd. Autorem zapisów jest Komisja Europejska, a pakiet przepisów, o którym mowa, to tzw. regulacyjne standardy techniczne. Celem ich wprowadzenia jest zwiększenie bezpieczeństwa usług elektronicznych i tym samym ograniczenie oszustw, które mają miejsce podczas tych wykonywania.
Po środowym komunikacie największego banku w Polsce, kolejne banki poinformowały, że wyłączyłu możliwość składania za ich pośrednictwem wniosków o 500 plus. Aby to zrobić trzeba zaczekać do początku lipca.
Klienci największego polskiego banku już otrzymują komunikat z decyzją Urzędu Ocrony Konkurencji i Konsumentów o rekompensacie, na którą będą mogli liczyć. Wszystko przez nieodpowiednią informację banku.