Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Pracodawcy

Pracodawcy

biznes-info-640x433
23.06.2019 02:00 Ile chcesz zarabiać? Rozmowa kwalifikacyjna: podpowiadamy co odpowiedzieć

Ile chcesz zarabiać: rozmowa kwalifikacyjna, każda rekrutacja, wywiad zawsze poruszają ten ciężki, jakby nie patrzeć, temat. Jak bowiem mówić o pieniądzach i nie być żle zrozumianym? Wystarczy bowiem niewłaściwie odpowiedzieć na to pytanie i już okazuje się, że możemy zostać wzięci za ludzi roszczeniowych. W poniższym tekście przedstawimy, jak więc mówić o pieniądzach tak, by nasza racja została uznana?Przede wszystkim nie warto owijać w bawełnę i mówić otwarcie o swoich oczekiwaniach. Nie powinno się jednak zbytnio zawyżać kwoty, która nas interesuje. Zanim jednak przejdziemy do dyskusji na temat płac, powinniśmy skupić się na researchu rynku. Musimy dobrze zorientować się na temat tego, jakie płace są oferowane zwykle w naszej branży na stanowisku, które cieszy się naszym zainteresowaniem. Przygotowanie pod tym względem jest aboslutną podstawą. W wypadku jego braku, możemy mocno rozminąć się ze stanem faktycznym, co będzie w efekcie skutkowało szkodą dla nas w każdym wypadku.

biznes-info-640x433
23.06.2019 02:00 Rozmowa kwalifikacyjna: jak dobrze wypaść? Podpowiadamy

Rozmowa kwalifikacyjna: jak dobrze wypaść? To bez wątpienia cel rozmowy kwalifikacyjnej najważniejszy. Oczarowanie rekruterów i zaprezentowanie się jako właściwy człowiek na właściwym miejscu, to podstawa sukcesu. Jak jednak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by mieć pewność dobrego wyniku końcowego? Jest kilka czynników, na które powinniśmy byli zwrócić naszą uwagę.Należy pamiętać, że rozmowa kwalifikacyjna to nie tylko pytania o pracę, nasze wyobrażenia na jej temat, nasze kompetencje i kwalifikacje. Podczas rozmowy jest także masa niewerbalnych elementów, które mają niebagatelny wpływ na rozmowę. Mowa tutaj o stroju, tonie wypowiedzi, mowie ciała, a nawet tym, o której się na rozmowę stawimy, czy też jak pachniemy.

biznes-info-640x433
23.06.2019 02:00 Rozmowa kwalifikacyjna: dlaczego powinniśmy cię zatrudnić? Podpowiadamy

Rozmowa Kwalifikacyjna: dlaczego powinniśmy cię zatrudnić - z pewnością ta kwestia może wywołać niemałe trudności po stronie kandydata. Jak bowiem dobrze odpowiedzieć na tak bezpośrednie, ale z drugiej strony tak bardzo ogólne pytanie. Cóż, w tym wypadku powinniśmy popisać się pewną dozą charyzmy i bezpośredniości, a także zdecydować na pewną przebojowość.Pytanie "dlaczego powinniśmy cię zatrudnić" to jedyna taka okazja podczas całego wywiadu, kiedy mamy takie szanse na popisanie się. Powinniśmy umieć sie sprzedać, jako dobrą markę. Przede wszystkim w ramach tego pytania musimy skupić się na swoich mocnych stronach. Absolutną podstawą jest jednak znalezienie w sobie elementu wyjątkowego, odróżniającego nas od reszty kandydatów, a który będzie przydatny na stanowisku pracy, o które się staramy.

biznes-info-640x433
23.06.2019 02:00 Dlaczego praca w banku? Rozmowa kwalifikacyjna: Podpowiadamy

Dlaczego praca w banku: rozmowa kwalifikacyjna podczas rekrutacji do pracy w banku jest troszkę odmienna od przeciętnej rozmowy. Musimy pamiętać, że praca w banku oznacza codzienną styczność z dużymi sumami pieniędzy, a także potrzebę zachowania szczególnej ostrożności w ramach wykonywanej pracy czy też odporność na korupcję. Co więc odpowiedzieć, kiedy padnie pytanie "dlaczego praca w banku"?Zacznijmy od tego, że do pracy w banku rekruterzy przyjmują ludzi po surowej selekcji. Kandydat na stanowisko w banku powinien przedstawiać chociaż podstawowy poziom wiedzy w dziedzinie produktów bankowych, ale także ekonomii. Nieodzowna na tym stanowisku jest również znajomość funkcjonowania lokat, ale także mechanizmów dotyczących mikro i makroekonomii.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Co to rozmowa kwalifikacyjna? Wyjaśniamy

Co to rozmowa kwalifikacyjna? Pytanie wydaje się błahe, ale wymaga dłuższej odpowiedzi. Rozmowa kwalifikacyjna to bowiem część kompleksowego procesu, który składa się przede wszystkim z samej rozmowy, ale także istotne są wydarzenia ją poprzedzające, a szczególnie jej następstwa, które mogą mieć wpływ na nasze życie nawet w perspektywie do końca życia.Rozmowa kwalifikacyjna jest wymiennie nazywana także "rozmową rekrutacyjną", a także "wywiadem". Niektórzy stosują nawet z angielska nazwę "interview". To podstawowy element procesu selekcji kandydatów na miejsce pracy, choć trzeba powiedzieć, że nie jest to jedyny sposób na wybór przyszłych pracowników.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Co po rozmowie kwalifikacyjnej? Wyjaśniamy

Co po rozmowie kwalifikacyjnej? Takie pytanie niewątpliwie plącze się po głowie niejednego kandydata, który został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Wielu niestety sądzi, że sam fakt otrzymania zaproszenia na rozmowę jest równoznaczny z otrzymaniem zatrudnienia. Nic bardziej mylnego.Należy pamiętać, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruterzy starają się ocenić naszą kandydaturę na dane stanowisko, a także choć trochę nas poznać, by móc zbadać nie tylko nasze kompetencje, ale także zachowanie w obliczu pracy z innymi ludźmi. Co więcej, ważne jest, by odpowiednio zachować się nie tylko w trakcie rozmowy, ale także i po niej.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Co motywuje do pracy? Rozmowa kwalifikacyjna: podpowiadamy

Co motywuje do pracy? Rozmowa kwalifikacyjna to nie tylko rozmowa o naszym CV, kompetencjach, osobowości czy wrażeniach z poprzednich miejsc pracy. Podczas niej mamy także zaprezentować swoją motywację do pracy. Chodzi oczywiście o to, by mówić o tym, co napędza nas w pracy zawodowej. Problem w tym, że nie jest to takie łatwe.Na samym początku musimy wiedzieć, jakie są czynniki motywacji. Tych jest całkiem sporo i w zależności od naszego doświadczenia życiowego, sytuacji prywantej, w której się znajdujemy, zasobności portfela i innych okoliczności, te mogą być najróżniejsze. Od rozwoju osobistego, przez wyzwania i doświadczenia, dostęp do szkoleń, bezpieczeństwo po nawet pretekst do tego, by wyrwać się z domu - powodów do pracy jest wiele, a podzielić je można w zasadzie na cztery kategorie:Pieniądze,Rozwój,Stosunki międzyludzkie,Stabilność zatrudnienia.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Jakie wady? Rozmowa kwalifikacyjna: podpowiadamy co odpowiedzieć

Jakie wady? Rozmowa kwalifikacyjna prowadzi nie tylko do wyeksponowania naszych dobrych stron, pozytywnych aspektów, ale nierzadko bywa, że rekruterzy chcą też wiedzieć, jakie posiadamy wady. Nie tylko jednak poinformowanie o tych wadach jest istotne. W kwestii mówienia o swoich słabościach ważne jest nie to, o czym mówimy, ale jak o tym mówimy i jak argumentujemy swoje racje.Ważne jest, by na pytanie o wady odpowiedzieć we właściwy sposób. Podczas gdy pytanie o mocne strony nawet z niezadowalajacą odpowiedzią z naszej strony nie jest w stanie nam, jako kandydatom, wyrządzić większej szkody, o tyle zła odpowiedź na pytanie o wady może być powodem, przez który oferta pracy przejdzie nam obok nosa. Pracodawca pytając o wady chce nie tylko wiedzieć, jak mogą one szkodzić w stosunku pracy, ale jak dana osoba będzie się czuła na miejscu zatrudnienia, ale także zobaczyć, jak kandydat działa w sytuacjach stresowych, a takimi z pewnością są momenty, kiedy na rozmowie kwalifikacyjnej pada pytanie o nasze wady.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać? Podpowiadamy

Rozmowa kwalifikacyjna: co zabrać ze sobą, by dobrze wypaść? Warto bowiem pamiętać, że przez cały proces rozmowy kwalifikacyjnej jesteśmy oceniani. O tym, jakie pozostawimy wrażenie, decyduje także nasze przygotowanie nie tylko pod względem merytorycznym, ale także czysto fizycznym. Mowa tutaj o odpowiednim stroju na rekrutację, ale takż wszystkich gadżetach, jakie ze sobą przyniesiemy.No właśnie - o czym pamiętać szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Co zabrać, by wyjść na osobę zorganizowaną i przygotowaną pod każdym względem? Jest kilka rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą na spotkanie z rekruterami przede wszystkim. Niewątpliwie nasze szanse na rekrutaje wzrosną, kiedy zrobimy dobre wrażenie.

biznes-info-640x433
22.06.2019 02:00 Jakim zwierzęciem jesteś? Rozmowa kwalifikacyjna: podpowiadamy

Jakim zwierzęciem jesteś? Rozmowa kwalifikacyjna nierzadko jest sytuacją, gdy słyszymy pytania nietypowe, których nie spodziewalibyśmy się usłyszeć w tak poważnej sytuacji. Pytanie o to, jakim zwierzęciem jesteśmy czy o to co było pierwsze - jajko czy kura, wydają się z pozoru bezsensowne, a nawet śmieszne.W zadawaniu takiego pytania nie chodzi tak bardzo o odpowiedź, a o sposób dochodzenia do niej przez kandydata, a także jego późniejsze uzasadnienie, które ma wytłumaczyć, dlaczego zdecydował się na taką odpowiedź, a nie inną. Warto także zaznaczyć, że pytanie o to, jakim zwierzęciem jesteśmy z pewnością nie jest jedynym pytaniem, jakie może nas zaskoczyć ze strony rekruterów. Z pewnością jednak jest pytaniem, które przewija się jako jedno z najpopularniejszych z puli dziwnych pytań.