Z tego artykułu dowiesz się:Ile obecnie wynosi zasiłek dla bezrobotnychJaką propozycję zmian przedstawiła Konfederacja LewiatanCo na temat modyfikacji sądzą związkowcy i inne organizacje
Już ponad 15 tysięcy osób skorzystało z bezzwrotnych dotacji. Jest to wsparcie dla bezrobotnych, którzy zdecydują się na poprowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jak czytamy w portalu Polskiego Radia, jest to kolejna forma pomocy dla osób poszukujących zatrudnienia.
Redukcja etatów w Poczcie Polskiej staje się faktem. Zarząd spółki rozpoczął program dobrowolnych odejść. Poznaliśmy szczegóły rozwiązań, które zaoferowała związkowcom Poczta. Wypłynęło pismo, które otrzymali związkowcy od zarządu. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu dobrowolnych odejść mogą liczyć na odprawy.
Zwolnienia w Carrefourze są rozważane od dłuższego czasu. Sieć handlowa planuje wprowadzić plan grupowych zwolnień, które mają objąć 3 proc. personelu, czyli w przybliżeniu 400 pracowników. Portal Money.pl dociera jednak do o wiele bardziej niepokojących informacji. Z danych jakie zebrali redaktorzy tego specjalistycznego portalu wynika, że Francuzi tylko w Szczecinie będą chcieli zwolnić 280 osób.
Zwolnienia grupowe przybierają na sile, alarmuje Puls Biznesu. Analiza eksperckiego portalu nie pozostawia złudzeń – w ramach zwolnień na bezrobocie zostanie wysłanych dwa razy więcej osób niż w roku poprzednim. Zwalniają wszyscy: sieci handlowe, fabryki, urzędy i korporacje. Jak kształtuje się sytuacja na rynku pracy? Sprawdzamy szczegóły.
Pracy będzie mniej, a na rynku pojawi się większa liczba bezrobotnych. Specjaliści nie mają złudzeń, stopa bezrobocia w Polsce może osiągnąć nawet 7-8 proc. Tak źle nie było od dawna. Przyczyną jest kryzys wywołany koronawirusem i spadkiem obrotów w wielu branżach. O swoje posady powinni także drżeć urzędnicy.
Bezrobocie wzrasta, ale rosną też... wynagrodzenia. Niecodzienne dane opublikował Główny Urząd Statystyczny, który podsumował miniony lipiec. Jak wygląda struktura rynku pracy w Polsce i co to oznacza? Sprawdzamy prognozy ekspertów na nadchodzące miesiące. Radzimy zaciskać pasa i żyć oszczędnie, lepsze czasy szybko nie nadejdą, a na utratę pracy narażony jest każdy.
Czas pracy został skrócony w wyniku pandemii koronawirusa. W Polsce tarcze antykryzysowe pozwoliły pracodawcom ciąć etaty i pensje nawet o 20 proc. Teraz, gdy gospodarka musi odnaleźć się w pandemicznej rzeczywistości, a na rynku pracy jest coraz więcej bezrobotnych, rządzący zastanawiają się jak uniknąć katastrofy i nie dopuścić do długotrwałej bierności zawodowej obywateli. Jest śmiały plan - niech etat wynosi 32, zamiast 40 godzin, a tydzień roboczy trwa 4, zamiast 5 dni. Są jednak pewne problemy.
Bezrobocie dzieli Polskę. Statystyki znów pokazują, że bogaty zachód poradził sobie z kryzysem wywołanym koronawirusem dużo lepiej niż wschód. Dane o rynku pracy pokazują, że jest coraz lepiej, ale dalej nie ma powodów do przesadnego optymizmu. Pensje ostro poleciały w dół, nawet o 1000 złotych w ciągu trzech miesięcy. Analizujemy dane opublikowane przez GUS.
Zatrudnienie musi zostać zredukowane - taką informację wydała firma Schindler, producent wind i ruchomych schodów, które są bardzo popularne także w Polsce. Agencja Reutersa podała, że w ciągu najbliższych dwóch latach wypowiedzenia otrzyma nawet 2 tysiące pracowników.
Bezrobocie nie wzrasta, jednak osoby nieaktywne zawodowo nie interesują się poszukiwaniem pracy. Nie ufamy także urzędom pracy. Taki obraz polskiego rynku pracy wyłania się badania Diagnoza+, które zostało przeprowadzone w czerwcu bieżącego roku. Jak wskazują analitycy, ogólnie nie jest źle, ale nie możemy sobie teraz pozwolić na przestój. Najprawdopodobniej czarne chmury dopiero zaczynają się nad nami zbierać.
Kanadyjska firma zarządzająca Cirque du Soleil złożyła wniosek o bankructwo. Przedsiębiorstwo zamierza dokonać masowych zwolnień pracowników. Przyczyną jest trwająca pandemia koronawirusa. Uniemożliwia ona prowadzenie dalszej działalności zarobkowej. Na tę chwilę długi Kanadyjczyków szacowane są na blisko miliard dolarów, informuje portal Plus HR. Sytuacja w biznesie rozrywkowym jest dramatyczna.