Mieszkanka Opoczna została skazana na karę wypłacenia nawiązki i pokrycia kosztów sądowych, nakazano jej także publikację przeprosin na stronach internetowych KPP w Strzelcach Opolskich. Wszystko przez komentarz, który zamieściła pod jednym z postów policjantów na Facebooku. Ci uznali, że ten ich znieważa, co potwierdził sąd.
Platforma Foap.com, zrzeszająca ponad 4,5 miliona twórców na całym świecie, wzmacnia swój zarząd. Do zespołu dołączają Michał Glapiński na stanowisku Chief Strategy & Growth Officer/Managing Partner oraz Edyta Kotowicz jako Executive Creative Director/Managing Partner. Oboje będą współpracować z obecnym CEO Foap, Mateuszem (Matt’em) Zybaczyńskim, który od 2018 roku kieruje organizacją.
W zeszłym roku korporacja Meta wprowadziła na europejskim rynku płatne wersje kont na Facebooku i Instagramie. Była to odpowiedź na nowe regulacje, które miały chronić prywatność użytkowników. Teraz zastrzeżenia wobec takiej formuły zgłasza Europejska Rada Ochrony Danych.
Cyberprzestępcy są mistrzami w wykorzystywaniu bieżących trendów, wydarzeń czy popularności konkretnych osób do w działalności zmierzającej do swojej działalności. Kwestią czasu było, aż zaprzęgną do oszustw i wyłudzeń nadchodzące wydarzenia sportowe, w pierwszej kolejności Euro 2024.
Przez Facebooka przetoczyła się fala decyzji o ukrywaniu treści. Wiele wskazuje na to, że jest to efekt zautomatyzowanych działań, gdyż brakowało im elementarnego wyczucia kontekstu. W rezultacie zablokowane zostały także treści edukacyjne wydawane przez Muzeum Auschwitz.
Dostrzeżono kolejną wycelowaną w m.in. w polskich internautów kampanię phishingową, w ramach której pozyskiwane są dane logowania do Facebooka. Zagrożenie jest tym większe, że napastnicy mogą się pod nas podszywać i wysyłać złośliwe oprogramowanie naszym znajomym.
Nadchodzą zmiany w komunikatorze WhatsApp. Odpowiadająca za jego rozwój korporacja Meta zmodyfikowała regulamin świadczenia usług oraz zmieniła minimalny wiek użytkowników. Brak zgody na nowy regulamin może nas pozbawić dostępu do aplikacji.
Rok 2024 zdaje się pechowy dla administratorów usług należących do korporacji Meta. Jeśli właśnie niepokoisz się, że są problemy z twoimi kotami na Facebooku czy Instagramie – bez obaw. Trwa kolejna globalna awaria.
Nie minął miesiąc od wejścia w życie kolejnej części regulacji, stanowionych przez europejski akt o rynku cyfrowym, a już Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie ich nieprzestrzegania. Zbadane zostaną praktyki największych graczy z Doliny Krzemowej: Alphabet, Apple i Meta.
Niejednokrotnie przekonywaliśmy się, że dla cyberprzestępców serwisy społecznościowe zarządzane przez Meta, zwłaszcza Facebook, to ogromne pole do popisu. Brak moderacji i pełna swoboda publikowania złośliwych linków zachęcają kolejnych oszustów. Jest przez nich także wykorzystywany komunikator Messenger, z którego można korzystać nawet bez aktywnego konta na Facebooku.
Sąd w Warszawie ukarał Facebooka za decyzję o zablokowaniu jednego z kont działających w niebieskim serwisie oraz na Instagramie. Korporacja została także zobowiązana do publikacji przeprosin. To bodaj pierwsza tak głośna sprawa w Polsce zakończona sukcesem zablokowanych.
Zaledwie kilka dni temu doszło do globalnej awarii Facebooka, Messengera i Instagrama, a już mamy do czynienia z kolejnymi problemami. Użytkownicy masowo zgłaszają błędy w działaniu serwisu, występują m.in. przeszkody w publikowaniu treści.
Kolejna nowość zawita wkrótce do najpopularniejszego aktualnie komunikatora internetowego. W WhatsAppie pojawią się oznaczenia rozmów i konwersacji grupowych, które nie dla wszystkich mogą być jasne. Tymczasem są one niezwykle ważne w kwestii bezpieczeństwa, poufności komunikacji i prywatności.
W ostatnich tygodniach doszło do kolejnego wycieku danych na Facebooku. Chodzi dokładnie o dane użytkowników platformy Marketplace. Choć incydent jest mniejszy niż poprzednie, warto podjąć kroki w celu zabezpieczenia swojego konta.
Użytkownicy Facebooka, Instagrama i Messengera nie mogą wyjść z szoku. W jednej chwili, około godziny 16:30 media społecznościowe firmy Meta przestały działać. Co się stało?
Trwa ogromna awaria serwisów należących do Meta. Użytkownicy masowo zgłaszają brak dostępności usług. Jak dotąd nie są znane przyczyny, jednak duże problemy potwierdzają niezależne źródła. W tej chwili nie ma możliwości przeglądania treści ani obsługi komunikacji zarówno na Facebooku, jak i Messengerze i Instagramie.
Jest bardzo możliwe, że nowe europejskie regulacje w postaci aktu o rynku cyfrowym (DMA) zatrząsną rynkiem komunikatorów internetowych. Zmiany obejmą największych graczy, którzy zostali wskazani jako tzw. gatekeepers – internetowi giganci, z których aplikacji korzystają miliony użytkowników, na czele z Meta. Gruntowne zmiany obejmą także WhatsAppa.
Nasilają się ataki phishingowe dokonywane za pośrednictwem Facebooka. Nic dziwnego, żenująca jakość moderacji lub wręcz jej brak zachęca cyberprzestępców do wykorzystywania tego medium. Pojawiły się kolejne dowody na to, że serwis Marka Zuckerberga wykorzystywany jest do wyłudzeń od polskich użytkowników.
Dzień wejścia w życie europejskiego aktu o rynku cyfrowy (DMA) nadchodzi wielkimi krokami, ale zdecydowana większość administratorów usług internetowych już teraz wprowadza zmiany, dzięki którym ich produkty będą zgodne z nowymi regulacjami. Tak też jest z komunikatorem Messengerem, który także w Polsce zaczął powiadamiać użytkowników o zmianach.
W natłoku kampanii phishingowych realizowanych za pośrednictwem Facebooka nietrudno przegapić prawdziwe komunikaty pochodzące od administracji serwisu. Czasem są one bardzo ważne, a ich zignorowanie może narazić na nieprzyjemności. Dlatego zwracamy uwagę, że wysyłane aktualnie przez Facebooka powiadomienie nie jest oszustwem, a na jego treść warto zwrócić uwagę.
Niekiedy za zmianami zachodzącymi w komunikatorze Messenger trudno nadążyć. Nie chodzi już nawet o pomniejsze dodatki, które znajdują wąskie zastosowanie czy drobne optymalizacje. Ostatnią naprawdę dużą zamianą jest uruchomienie szyfrowania end-to-end, co jednak spowodowało pewne ograniczenia w archiwizacji wiadomości. Wiadomo już, jak sobie z tym poradzić.
Do Polski dotarły tragiczne wieści ze Stanów Zjednoczonych. Zmarł Marco Troper, syn byłej dyrektor generalnej YouTube, Susan Wojcicki. Miał 19 lat. O jego śmierci i szczegółach poinformowała babcia nastolatka.
Jedna z największych nowości w komunikatorze Facebook Messenger w ostatnich latach dla wielu użytkowników może być niewidoczna. Ba, być może nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele na niej zyskują. Odczują natomiast wykryte w ostatnim czasie ograniczenia, jakich przysparza szyfrowanie end-to-end.
Kusząca oferta inwestycji? Gwarantowana emerytura w wieku 50 lat? ZUS ostrzega swoich klientów przed fałszywym profilem na Facebooku. ”Tych wiadomości nie wysyła ZUS”.
Czy wiesz, że Twoje dane osobowe mogą krążyć po dark webie, nawet jeśli tylko korzystasz z Facebook Marketplace? Ostatni atak na tę platformę społecznościową ujawnił ogromną ilość danych na forum hakerskim, zagrażając prywatności setkom tysięcy użytkowników. To tylko najnowszy epizod w długiej historii problemów z bezpieczeństwem danych osobowych na Facebooku. Zagrożenie jest realne, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, co się dzieje.
Użytkownicy Facebooka zgłaszają problemy z działaniem komunikatora Messenger. Tym razem nie chodzi jednak o braki w dostępności jego funkcji, lecz o znacznie bardziej nietypową usterkę. W ostatnim czasie nie mieliśmy do czynienia z niczym podobnym.
Polskojęzyczny internet zalewają wysokiej jakości deepfake’i wykorzystujące wizerunek rozpoznawalnych osób. Fałszywe nagrania mają nas przekonać do inwestowania pieniędzy. W rzeczywistości jest to kolejna próba zaangażowania mechanizmu deepfake do dokonywania oszustw inwestycyjnych.
Dużym zagrożeniem dla nastolatków w internecie jest ryzyko natrafienia na niebezpieczne treści. Meta stara się teraz, by młodzi ludzie czuli się w ich serwisach bezpiecznie. Jakie działania podejmuje w tym celu? Czy przyniesie to oczekiwane skutki?