W całej Polsce trwają kontrole Polaków. Pracownicy skarbówki odwiedzają właścicieli mieszkań i sprawdzają jedną rzecz. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, to mieszkańcy zapłacą potężne kary finansowe. Przedstawiamy szczegóły.
Polacy, którzy są na zwolnieniu lekarskim powinni spodziewać się wizyty urzędnika w swoim domu. Okazuje się, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych coraz częściej przeprowadza kontrole i sprawdza pracowników na L4. Co w przypadku, gdy urzędnik wykryje nieprawidłowości?
Oszuści coraz częściej podszywają się pod policjantów, urzędników czy kontrolerów. Pukają do drzwi Polaków pod pretekstem sprawdzenia pieców i kotłów lub tworzą ulotki, w których przekazują błędne informacje. W jaki sposób uchronić się przed oszustami?
Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV.
Polacy powinni przygotować się na kontrole. Urzędnicy zapukają do domów na terenie całego kraju i będą sprawdzać jedną rzecz. Konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Jeśli właściciele nie będą ich mieć, zapłacą wysoką karę. Kontrole są związane z wywozem nieczystości. Przedstawiamy szczegóły.
Urzędnicy będą pukać do drzwi Polaków w całej Polsce. Jeśli podczas wizyty zostaną ujawnione nieprawidłowości, mieszkańcy zapłacą ogromne kary finansowe. Wiadomo już, co dokładnie sprawdzą kontrolerzy. Przedstawiamy szczegóły.
Część Polaków w najbliższym czasie może spodziewać się kontroli urzędników. Wszyscy użytkownicy gródków działkowych powinni mieć się na baczności. Jeśli podczas takich wizyt wyjdą na jaw nieprawidłowości, działkowców czekają surowe kary.
Chociaż przepisy mają już swoje lata, wiele osób wciąż je ignoruje. Wynajmujący i właściciele ogródków działkowych często nie mają pojęcia, że ryzykują karą rzędu nawet 5 tysięcy złotych. Wystarczy brak jednego dokumentu. W całej Polsce zaczęły się masowe kontrole, mające na celu sprawdzenie, czy wszyscy zobowiązani przestrzegają litery prawa.
Pracownicy bardzo często wykorzystują zwolnienia lekarskie w niewłaściwy sposób i na przykład w tym czasie jadą na urlop. Zakład Ubezpieczeń Społecznych masowo kontroluje zwolnienia, a najczęstszą przyczyną wizyt urzędników są donosy.
W 2024 roku w Polsce obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Poczta Polska właśnie ujawniła, kogo dotyczą kontrole w zakresie rejestracji odbiorników i opłacania abonamentu. Czy do drzwi mogą zapukać kontrolerzy?
W najbliższym czasie gminy planują przeprowadzenie niezapowiedzianych kontroli w domach Polaków. Ma to związek z nielegalnym odprowadzaniem deszczówki. Za ujawnione nieprawidłowości grożą wysokie mandaty. Przedstawiamy szczegóły.
Zatrważające zdjęcia ze zgierskiego oddziału ZUS obiegły sieć. Fotografie opublikował na swoim profilu na Facebooku Związek Zawodowy “Związkowa Alternatywa”. Jego przedstawiciele twierdzą, że władze placówki przydzieliły pracownikom firmy sprzątającej pomieszczenie “urągające ludzkiej godności”. Rzecznik ZUS zaprzecza jednak tym rewelacjom i zapewnia, że do zajęcia rzekomego magazynku doszło w wyniku samowoli.
W ubiegłym roku fiskus przeprowadził aż o 30% kontroli mniej niż w roku 2022. To samo w sobie nie jest jeszcze alarmujący — taki właśnie trend był już wcześniej zapowiadany. Eksperci są jednak zaniepokojeni. Problemem jest utrzymująca się od lat niska skuteczność egzekucji.
Przedsiębiorcy chcieli zarobić, a stracili ogromne pieniądze. Wszystko przez paragon fiskalny i kontrole, które ujawniły szereg nieprawidłowości. Niektóre mandaty wystawione zostały na 10 i 20 tysięcy złotych. Krajowa Administracja Skarbowa nie miała litości.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych masowo kontroluje Polaków, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim. Wszystko to dlatego, że ogromna część osób wykorzystuje L4 w niewłaściwy sposób i na przykład wybiera się w tym czasie na wakacje. Co konkretnie sprawdza ZUS podczas takich kontroli?
Już niebawem polscy kierowcy mogą spodziewać się kontroli związanych z odbiornikami radiowymi. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj jednak o kwestię związaną z abonamentem RTV. Co konkretnie będą sprawdzać podczas takich kontroli? Przedstawiamy szczegóły.
Abonament RTV to temat, który zwłaszcza w ostatnim czasie powoduje u obywateli wielki ból głowy i ogrom pytań. Mimo iż opłata miała zostać zniesiona, to wciąż obowiązuje. Mało tego, za nieopłacanie abonamentu przewidziane są srogie konsekwencje. Kontrolerzy w ostatnim czasie pukają do domów Polaków i sprawdzają, czy stosujemy się do przepisów. Kto musi opłacać abonament i kiedy mija termin? Wyjaśniamy.
Poczta Polska od kilku tygodni ostrzega o przeprowadzanych w całej Polsce kontrolach. Nie wszyscy użytkownicy radia i telewizji pamiętali bowiem, by zapłacić abonament RTV. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) będzie pobierać zaległe opłaty. Na celowniku konta bankowe i emerytury.
Polska Spółka Gazownictwa (PSG) od czwartku, 22 lutego, kontaktuje się ze swoimi klientami przy pomocy wiadomości SMS. Chociaż może to budzić obawy, gazownia zapewnia, że komunikat jest jak najbardziej autentyczny. O co chodzi?
O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.
Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.
Posiadanie tzw. świadectwa energetycznego wymagane jest już od 28 kwietnia 2023 roku. Wiele osób jednak o nim nie pamięta lub nie wie, kiedy powinno je załatwić. A kontrola może stanąć w naszych drzwiach już wkrótce. Kto musi się na nią przygotować? Sprawdzamy, co mówią przepisy o kontrolach systemów grzewczych.
Wyjmując przesyłki ze skrzynki pocztowej, możemy natknąć się na niespodziewany list ze skarbówki. Jego treść wielu wprowadzi w osłupienie. Co więcej, okazuje się, że skarbówka odbiorców takich listów uważnie obserwuje.
Wiele osób wciąż nie jest przygotowanych na kontrole, a te ruszył już z początkiem stycznia. Właściciele nieruchomości często zapominają bowiem o przepisach dotyczących właściwego oznakowania domów. Za brak numeru grozi nawet 250 zł, a nawet jeśli nie zapomnieliśmy o tabliczce, nie zawsze możemy być spokojni.
Pojawiły się doniesienia o kolejnych, intensywnie przeprowadzanych kontrolach mieszkań. Tym razem kontrolerzy nie sprawdzają jednak szczegółów technicznych nieruchomości, a dokumenty. Wykrycie uchybień może oznaczać sporą karę pieniężną dla właściciela.
System STIR cieszy się coraz większą popularnością wśród urzędników kontroli skarbowej. Zablokowano już 5 tysięcy kont bankowych. Eksperci nie mają wątpliwości, że ta liczba będzie wzrastać.
Często zdarza się, że pracownicy wykorzystują zwolnienia lekarskie w niewłaściwy sposób. Problem ten stale rośnie, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych próbuje z nim walczyć. Robi to za pomocą masowych kontroli.
Spora część Polaków może spodziewać się kontroli straży miejskiej w swoim miejscu zamieszkania. Odwiedziny te będą związane z nowymi przepisami, które weszły w życie wraz z początkiem nowego roku w siedmiu województwach. Trzeba mieć się na baczności, bo mogą posypać się mandaty.