Po tragicznym pożarze, który miał miejsce w Poznaniu, a w wyniku którego zginęło dwóch dzielnych strażaków, władze zdecydowały się na wprowadzenie wyrywkowych kontroli piwnic w budynkach mieszkalnych. Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Czesław Mroczek, ogłosił tę decyzję jako środek zapobiegawczy mający na celu uniknięcie podobnych katastrof w przyszłości.
Sezon grzewczy coraz bliżej, co oznacza rozpoczęcie ogólnopolskich kontroli przewodów kominowych i wentylacyjnych. Coroczne kontrole to obowiązek każdego właściciela nieruchomości - jeśli kominiarz zapuka do naszych drzwi, a my zdecydujemy się go nie wpuścić, będziemy musieli liczyć się z konsekwencjami. W grę wchodzą wysokie kary. W niektórych przypadkach kominiarz zawita u nas znacznie częściej niż tylko raz w roku.
Tego urlopu mieszkanka Łodzi długo nie zapomni. Polacy często popełniają podobny błąd, nawet nieświadomie. Jeśli tylko przebywamy na zwolnieniu lekarskim, ZUS może przeprowadzić kontrole — a ta będzie nas słono kosztować, jeśli nie spełnimy określonych warunków. Każdy pracownik musi o tym wiedzieć. ZUS może nawet cofnąć świadczenie!
W ostatni weekend w Grzybowie (woj. wielkopolskie) odbył się festyn, którego motywem przewodnim było “Rzemiosło”. Oprócz uczestników, na imprezie pojawił się także dość nietypowy gość. Na teren wydarzenia wkroczył… kontroler skarbówki. Miał tylko wystawić mandaty, a skończyło się skandalem. Przedstawiamy szczegóły.
Straż Miejska zyskała nowe uprawnienia, dzięki którym może przeprowadzać kontrole w domach Polaków. Strażnicy mogą zapukać do drzwi domów w celu sprawdzenia, czy właściciele nieruchomości posiadają jedną rzecz. Jeżeli jednak jej nie mają, zapłacą wysoką karę finansową. Lepiej mieć się na baczności. Przedstawiamy szczegóły.
W Polsce problem odprowadzania wód opadowych i roztopowych nabiera coraz większego znaczenia, zwłaszcza w kontekście rosnącej urbanizacji i zmieniających się warunków klimatycznych. Niewłaściwe postępowanie z deszczówką może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych. Właściciele nieruchomości muszą być świadomi obowiązujących przepisów, aby uniknąć kar i jednocześnie efektywnie zarządzać zasobami wodnymi.
Wakacje to okres, gdy plaże przyciągają uwagę zarówno turystów, jak i przedsiębiorców i... władz. Prawdziwą plagą, są zjawiska takie jak "parawaning" czy zajmowanie publicznych plaż przez należące do ośrodków wypoczynkowych i nadmorskich barów leżaki. Nic dziwnego, że coraz częściej podejmowane są działania, które mają na celu ukrócenie podobnych zachowań - do jednego z nich zaprzęgnięto drony.
Do drzwi domów Polaków w całym kraju masowo pukają kontrolerzy, którzy sprawdzają jedną rzecz. Jeśli na jaw wyjdą nieprawidłowości, to czekają nas poważne konsekwencje, Kary są naprawdę potężne. Wiemy także, w jakich godzinach możemy spodziewać się kontroli. Przedstawiamy szczegóły.
W całej Polsce rozpoczęły się intensywne kontrole dotyczące gospodarstw domowych, które korzystają z szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Te działania są częścią szerszego planu mającego na celu poprawę czystości środowiska oraz przestrzeganie przepisów dotyczących gospodarki wodno-ściekowej. Jakie kary mogą grozić za uchybienia?
Wszyscy Polacy powinni być na to przygotowani. Zmiany planowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii będą dotyczyć zarówno właścicieli, jak i wynajmujących domy i mieszkania. W życie wejdą nowe przepisy, później przyjdzie czas na kontrole.
Kontrolerzy Poczty Polskiej masowo odwiedzają domy Polaków w celu zweryfikowania, czy płacą abonament RTV. Dzięki ogłoszeniu o pracę zamieszczonym przez Pocztę wiemy, w jakich godzinach można spodziewać się kontroli. Przedstawiamy szczegóły.
ZUS przeprowadza masowe kontrole w domach Polaków na terenie całego kraju. Wizyty urzędnika mogą spodziewać się tak naprawdę wszyscy pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim. Kontrole będą jednak dotyczyły także lekarzy, którzy te zwolnienia wypisują. Wykrycie nieprawidłowości będzie wiązało się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.
Aktualnie trwają masowe kontrole domów Polaków. Na właścicieli nieruchomości nakładane są wysokie kary finansowe. Jak się okazuje, nie wszyscy przyjmują mandaty i część osób decyduje się na walkę w sądzie. Czego konkretnie dotyczą kontrole i co sprawdzają urzędnicy?
Popularna platforma handlowa utrudniała Polakom wypłatę pieniędzy za sprzedane za jej pośrednictwem towary - przekazuje w raporcie z międzynarodowego śledztwa UODO - Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Spływają nowe dane podsumowujące funkcjonujący w Polsce system zarządzania pandemią COVID-19. Ponad półtora miliona błędów w numerach seryjnych szczepionek, system teleinformatyczny uwzględniający osoby nieżyjące od kilkunastu lat, 101 rozporządzeń ws. zagrożenia epidemicznego bez pokrycia w danych i puste krzesło Głównego Inspektora Sanitarnego. Najnowsze dane miażdżą decydentów z lat 2020-2023.
W całej Polsce trwają kontrole Poczty Polskiej. Pukanie do drzwi może w konsekwencji zwiastować mandat sięgający nawet powyżej 1 tys. zł. Można go jednak uniknąć. Polacy w przypadku kontroli zwykle popełniają trzy podstawowe błędy.
To ”wykroczenie” dotyczy niemal wszystkich działkowców. Wielu z nich nie ma pojęcia, że robi coś nielegalnego. W rzeczywistości jednak ryzykują nie tylko wysoką karą finansową, ale nawet aresztem.
Trwają masowe kontrole na terenie całego kraju. Pracownicy Poczty Polskiej odwiedzają domy Polaków i sprawdzają, czy dopełniają obowiązku związanego z abonamentem RTV. Kary za niepłacenie daniny są naprawdę gigantyczne, więc lepiej mieć się na baczności. Najnowsze dane Ministerstwa Finansów mówią same za siebie.
Osoby przebywające na zwolnieniu lekarskim mogą spodziewać się kontroli z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko dlatego, że coraz więcej osób wykorzystuje zwolnienia w niewłaściwy sposób. Okazuje się, że jeśli na jaw wyjdą nieprawidłowości, urzędnicy mogą wstrzymać wypłatę świadczenia lub zażądać zwrotu wypłaconych pieniędzy.
Do końca sierpnia bieżącego roku zostaną przeprowadzone masowe kontrole domów w całej Polsce. Są one związane z niedawno wprowadzonym obowiązkiem dla gmin. Wiadomo, co będą sprawdzali urzędnicy. Jeśli podczas wizyty wyjdą na jaw nieprawidłowości, posypią się gigantyczne kary.
Kontrolerzy Poczty Polskiej ruszyli w teren. Już niedługo do twoich drzwi może zapukać urzędnik legitymujący się specjalnym dokumentem. Sprawdzi, czy płacisz abonament RTV. W czterech miesiącach 2024 r. kary liczone są w milionach.
Urzędnicy przeprowadzają masowe kontrole domów na terenie całego kraju. To obowiązek wszystkich gmin, które muszą sporządzić specjalne sprawozdania do końca sierpnia. Wiadomo, co będą sprawdzać kontrolerzy podczas takich wizyt. Jeśli zostaną ujawnione nieprawidłowości, mieszkańcy zapłacą surowe kary. Przedstawiamy szczegóły.
Sezon na polskie owoce rozkwita, a w sklepach widzimy coraz więcej koszyków z truskawkami, malinami i borówkami. Wbrew pozorom, sprzedaż owoców może spowodować wiele zagrożeń dla klientów. Sprawa przyciągnęła już uwagę Głównego Inspektoratu Sanitarnego i nie tylko. Możliwe wysokie kary.
Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.
Od kwietnia ubiegłego roku obowiązuje nowe prawo o świadectwie energetycznym. Dla wielu osób jego posiadanie jest od tego czasu obligatoryjne. Przy okazji obowiązkowe zostały cykliczne kontrole systemów grzewczych, które kontrolerzy również mogą chcieć sprawdzić. Kto nie musi się przejmować?
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwiększa kontrolę nad treściami emitowanymi w polskich mediach. W 2023 roku nałożono setki tysięcy złotych kar, głównie za nadmierną ilość reklam, przerywanie programów informacyjnych i emisję treści zagrażających nieletnim. Najwięcej skarg skierowano przeciwko "starej TVP".
Niepokojące informacje tuż przed Dniem Dziecka. Kontrola zabawek i pluszaków ujawniła szereg nieprawidłowości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta przedstawił dokument, który pokazuje, że rodzice nie zawsze mogą ufać temu, co napisane jest na opakowaniu prezentu dla dziecka. - Więcej niż 1/3 miała nieprawidłowości formalne lub konstrukcyjne - wyjaśnia UOKiK w specjalnym komunikacie.
Gminy przeprowadzają masowe kontrole Polaków. Wiele osób powinno spodziewać się wizyty urzędników. Samorządy weryfikują przydomowe szamba. Jeżeli na jaw wyjdą nieprawidłowości, właściciele zapłacą ogromne kary finansowe.