Klienci z Dolnego Śląska będą zawiedzeni. Znana w całej zachodniej Polsce piekarnia po 24 latach zamyka działalność. Sąd wydał postanowienie o upadłości tradycyjnej polskiej piekarni Machela. Wiadomo, gdzie mogą zgłaszać się dłużnicy przedsiębiorstwa.
Avon działa dziś niemal na całym świecie, zatrudnia ponad 40 tys. osób, a jego historia sięga roku 1886. W Polsce Avon rozpoczął działalność niedługo po zmianach ustrojowych - spółka zajmująca się sprzedażą została powołana w 1992 r., a od 1997 r. produkowane są u nas kosmetyki. Wszystko wskazuje jednak na to, że ta historia się kończy.
Jeszcze niedawno stawiano go za przykład, jako zakład, który przeszedł wzorcową rewitalizację. Po tym, jak mający początki w XVI wieku browar wznowił działalność i rozszerzył paletę produkowanych napojów, teraz ogłasza upadłość.
Od stycznia do czerwca 2024 roku upadło w Polsce zauważalnie więcej firm, niż rok temu - wynika z raportu opublikowanego przez Krajowy Rejestr Długów. Zauważalne wzrosty występują też w przypadku postępowań restrukturyzacyjnych. Opublikowane w raporcie dane nie pozostawiają wątpliwości wobec tego, jakie firmy upadają nad Wisłą najczęściej. Z tego tekstu dowiesz się:● Jak wygląda tegoroczna skala upadłości i zadłużenia firm.● Czym spowodowana jest obecna sytuacja.● Jakie firmy upadają najczęściej, a jakie popadają w zadłużenie.● Które rejony Polski charakteryzują się najwyższym zadłużeniem.
Ubrania tej sieci uwielbiali także Polacy. Teraz jednak sklepy w całej Europie zostaną zamknięte, ponieważ ”nie znalazł się nikt, kto chciałby podjąć ryzyko”. To jednak nie pierwszy raz, gdy firma znalazła się pod ścianą. Niemiecka sieć odzieżowa powtórzy tragiczną decyzję sprzed 4 lat? Tym razem pracę może stracić aż 1300 osób.
Poprawa sytuacji gospodarczej w Polsce nie przekłada się natychmiastowo na kondycję samych przedsiębiotstw - dowiadujemy się z raportu Allianz Trade. Inercja ta doprowadza do dalszych wzrostów liczby firm, które ogłaszają niewypłacalność i na razie ubezpieczyciel nie widzi szans na poprawę. To oznacza kolejne upadłe przedsiębiorstwa, przy czym można już wskazać zarówno regiony, jak i branże, które są na to najbardziej narażone. Dane z pierwszego półrocza 2024 r. nie dają przedsiębiorcom borykającym się z niską rentownością zbyt wiele powodów do optymizmu.
Sąd ogłosił upadłość szczycącego się ponad 160-letnią historią Browaru Kościerzyna. Był on wymieniany jako przykład niezwykle udanej rewitalizacji zabytkowej manufaktury, a na kompleks składały się nie tylko zakłady produkcyjne, fermentownia czy spichlerz, ale też hotel i restauracja. Jakie będą dalsze losy inwestycji?
Wszyscy Polacy w latach 90. mieli w swojej kuchni szklanki tej firmy. Okazuje się, że słynna marka kończy swoją działalność po niemal 80 latach. Choć całkiem niedawno koncern otrzymał pomoc finansową, to finalnie przegrał z konkurencją i wymogami UE.
Legendarna polska firma ogłosiła upadłość i została wystawiona na sprzedaż. Chodzi o najstarszą firmę zajmującą się produkcją silników i maszyn rolniczych. Licytacja została zaplanowana na marzec, a jej nowy właściciel będzie mógł ją reaktywować. Przedstawiamy szczegóły.
Dopełnia się upadek znanej w całej Europie sieci marketów. 7 lat po ogłoszeniu upadłości polskiego oddziału, zarzuty otrzymało kierownictwo sieci. Były prezes oraz były pełnomocnik sieci mogą teraz trafić do więzienia.
Po dekadach walki o utrzymanie na rynku, stało się nieuniknione. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek została wystawiona na sprzedaż. Syndyk ustalił cenę wywoławczą na 125 mln zł.
Klienci galerii handlowych nie mają powodów do radości. W stan likwidacji postawiono bowiem kolejną sieć obuwniczą - tym razem powiązaną z firmą Deichmann. Kłopoty likwidowanej marki zaczęły się w zeszłym miesiącu.
Tylko w pierwszym kwartale br. w Niemczech zbankrutowały przeszło 4 tys. firm (wzrost o 18,2 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2022 roku). Najwięcej upadłości wystąpiło w branży transportowej i magazynowej. Teraz przyszła pora na jedną z najbardziej znanych i najstarszych tamtejszych marek akcesoriów samochodowych – informuje portal dlahandlu.pl.
Ursus, największy polski producent nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych walczy o życie. Sąd odrzucił wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne, co wzmacnia wyrok ogłaszający upadłość. Firma jednak jeszcze się nie poddała i walczy o utrzymanie na rynku. Sąd rejonowy w Warszawie odrzucił wniosek spółki o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Tym samym wyrok ogłaszający upadłość spółki Ursus, choć nieprawomocny jest skuteczny.
To koniec legendarnej marki. Na początku tego tygodnia Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Ursusa. Czołowy producent ciągników i maszyn rolniczych od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Z tego artykułu dowiesz się:Sąd ogłosił upadłość UrsusaIle wynosi zadłużenie spółki
Z tego artykułu dowiesz się:Czy wprowadzone do 9 kwietnia obostrzenia zostaną przedłużoneO zniesieniu których restrykcji rząd będzie decydował w pierwszej kolejnościPo jakim czasie efekty obostrzeń powinny być widoczne
Z tego artykułu dowiesz się:Rafako jest na krawędzi bankructwaCo przyczyniło się do fatalnej kondycji firmyCo może uratować Rafako
Z tego artykułu dowiesz się:Douglas planuje zamknięcie 500 sklepów w EuropieDo kiedy drogerie te mają zostać zamknięteCo poza pandemią jest przyczyną tej decyzji
Z tego artykułu dowiesz się:2/3 zakładów z branży beauty rozważa zamknięcie lub zawieszenie działalnościDlaczego spadło zapotrzebowanie na usługi zakładów fryzjerskichCzego branża oczekuje od rządu
Z tego artykułu dowiesz się:Jak wygląda bunt przedsiębiorcówKiedy możemy liczyć na odmrażanie gospodarkiCo na temat buntu myśli wiceminister rozwoju
Z tego artykułu dowiesz się:Jak gastronomia znosi kryzysJaką historię ma Gospoda pod Modrym FartuchemNa jaki krok zdecydowali się restauratorzy
Z tego artykułu dowiesz się:O ile wzrosły ceny napojów w sklepachJakie problemy stwarza dla producenta Oranżady Helleny nowa daninaCzym jest podatek cukrowy
500 plus może przestać być wypłacane w formie gotówki, a zacząć funkcjonować w formie bonów, podobnie jak bon turystyczny. Minister rozwoju przyznała, że jest zadowolona z tego, jak świadczenie mające pomóc w opłaceniu dzieciom wakacji funkcjonuje i chcą tę samą metodę przerzucić do świadczenia 500 plus.