Z tego artykułu dowiesz się:Czy urząd skarbowy może sprawdzić konto prywatne,Czy banki przekazują urzędowi skarbowemu informacje o rachunkach osobistych,Na co powinieneś uważać, by Twoje konto nie zostało poddane kontroli.
Z tego artykułu dowiesz się:Czy urząd skarbowy może zająć wynagrodzenieW jaki sposób urząd skarbowy może ściągać należnościJaka część wynagrodzenia może zostać zajęta
Z tego artykułu dowiesz się:Od 11 stycznia skarbówka rozpoczęła kontrolę firmJaki zdaniem ekspertów jest cel tych kontroliJak kontrole wyjaśnia Ministerstwo Finansów
Z tego artykułu dowiesz się:Jaką część wynagrodzenia może zająć urząd skarbowyCzego urząd skarbowy nie może zająćJak osoby pracujące na zleceniu mogą uchronić się przed stratą dochodu
Z tego artykułu dowiesz się:Jak z nowego systemu skorzysta podatnikW jaki sposób ułatwi to pracę komornikomJakie wyzwania stoją jeszcze przed Ministerstwem Finansów
Z tego artykułu dowiesz się:Jak przebiegał upadek zakładów mięsnychO co oskarżono Henryka K.Kto przejął aktywa firmy
Faktury, dokumenty, paragony, umowy. Sterty papierów zalegają w twoich szufladach, a na kolejne segregatory brakuje już miejsca na półkach? Sprawdzamy jak długo należy przechowywać dokumentację, aby uniknąć kłopotów. Niestety, nie jest to takie oczywiste.
Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że praktyka wszczynania postępowań karno-skarbowych tylko po to by kontrolować przedsiębiorców i nie dopuścić do przedawnienia sprawy jest bezzasadna. Sąd mówi wprost: urzędy skarbowe nadużywają prawa.
Kontrowersje wzbudziło to, że abonament RTV był często ściągany od osób, które wcale nie musiały za niego płacić. O przypadku pana Pawła napisała Rzeczpospolita, choć mężczyzna wyrejestrował przed laty odbiorniki, Urząd Skarbowy zajął mu konto za nieopłacanie abonamentu.
Urzędy Skarbowe będą kontrolowały osoby, które otrzymały pomocy z tarcz antykryzysowych. Jeśli otrzymałeś takie świadczenie, kontrolo możesz się jej spodziewać także u siebie. Okazuje się, że znowelizowane przepisy dają większą możliwość zaglądania podatnikom na konta bankowe. W ten sposób państwo zweryfikuje, czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa rzeczywiście dotknął wnioskujących o zapomogi.
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR) to system, w którym są gromadzone i przetwarzane informacje o beneficjentach rzeczywistych, tj. osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką. Ministerstwo Finansów podkreśla, że główne zadania rejestru to przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.- Posiadanie dokładnych i aktualnych danych o beneficjentach rzeczywistych ma kluczowe znaczenie dla zwalczania tych zjawisk, ponieważ uniemożliwia przestępcom ukrycie swojej tożsamości w skomplikowanej strukturze korporacyjnej. Publiczny charakter rejestru, umożliwiający każdemu nieodpłatny dostęp do informacji o beneficjentach rzeczywistych, zapewnia również większą kontrolę informacji przez społeczeństwo obywatelskie oraz przyczynia się do zwiększenia zaufania do rynku finansowego i uczestników obrotu gospodarczego – informuje resort na swojej stronie internetowej. Firmom, które nie wpiszą się do nowego rejestru grożą kary pieniężne, w wysokości nawet do miliona złotych.