Jak wskazuje "Gazeta Wyborcza", od nowego roku mogą zajść zmiany w sposobie wynagradzanie pielęgniarek i położnych. Obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca szpitalom pieniądze z konkretnym przeznaczeniem na podwyżki dla personelu. Są to inne środki niż te, które szpitale otrzymują na obsługę administracyjną czy usługi medyczne. Oznacza to, że pieniędzy z budżetu "płacowego" nie można przeznaczać na cele inne, niż podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które wywalczyły podwyżki w wysokości 400 złotych na przestrzeni lat 2015-2018.
Znamy szczegóły wynagrodzenia minimalnego w 2021 roku. Rząd uchwalił rozporządzenie o najniższej krajowej i minimalnej stawce godzinowej w nowym roku. Podwyżka będzie niewielka, wszystko przez nienajlepszy stan polskiej gospodarki wywołany kryzysem koronawirusowym. Na jakie pieniądze mogą od stycznia liczyć zarabiający płacę minimalna?
Najczęstszymi formami w oparciu o które zarobkujemy są umowy o pracę, zlecenia oraz o dzieło. To wybór rodzaju umowy, a od pewnego czasu także… nasz wiek, wpływają na to jak kwota brutto będzie przekładała się na netto. Każda z umów jest bowiem inaczej opodatkowana. Na to ile dostaniemy „na rękę” ma wpływ szereg czynników. W naszym poradniku zdradzamy jak realnie podwyższyć miesięczne wpływy na konto oraz które rodzaje umów gwarantują najwyższe dochody.