Minęło dwa i pół roku od chwili, w której Elon Musk stał się właścicielem jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych. Od tamtej pory w X zaszły gigantyczne zmiany, które są różnie odbierane przez ekspertów. Kontrowersyjne decyzje spowodowały odpływ użytkowników i problemy finansowe. Właśnie pojawiły się informacje o sprzedaży platformy.
Globalna awaria X (dawnego Twittera) była skutkiem ataku przeprowadzonego przez grupę osób lub państwowy aparat – twierdzi szef amerykańskiego DOGE. Serwis Elona Muska, który od sporu z Radosławem Sikorskim nie schodzi z nagłówków, znów znalazł się w centrum uwagi.
Starcie Elona Muska z Radosławem Sikorskim odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Teraz marszałek Sejmu Szymon Hołownia zabiera głos i stawia sprawę jasno, podkreślając konieczność wzajemnego szacunku w relacjach międzynarodowych. Co się wydarzy, gdy jeden z najbogatszych ludzi na świecie wdaje się w słowną potyczkę z polskim ministrem?
Internetowa kłótnia o system satelitarny Starlink, z którego w czasie wojny korzysta Ukraina nabrała niewiarygodnych rozmiarów. Wymianę zdań pomiędzy szefem polskiego MSZ Radosławem Sikorskim, szefem SpaceX i współpracownikiem Trumpa - Elonem Muskiem oraz sekretarzem stanu USA Marco Rubio komentują najważniejsze zagraniczne media. Co można przeczytać na ten temat na świecie? Przedstawiamy najważniejsze cytaty.
W nocy z wtorku na środę doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę członu rakiety. Natomiast nad ranem 19 lutego odnaleziono jej szczątki. Teraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o kolejnym obiekcie, który może spaść już niedługo. MSWiA otrzymało informację ze struktur Unii Europejskiej.
Pojawiły się już zgłoszenia do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Jedną z nominowanych osób został Elon Musk. Kandydaturę przedsiębiorcy poparł europarlamentarzysta, który dobitnie uzasadnił, że Muskowi należy się to wyróżnienie.
Donald Trump swoimi decyzjami o zawieszeniu polityki klimatycznej Joe Bidena wywołał poruszenie na światowych rynkach. Tymczasem na amerykański odwrót od Inflation Reduction Act (IRA) reaguje administracja Polski; nasz sekretarz stanu przyjął wyjątkowo optymistyczną postawę, a jego słowa już niosą się po Nowym Kontynencie.
Użytkownicy mediów społecznościowych mają kolejny powód do obaw. Dopiero co było głośno o wyłączeniu TikToka, a teraz czarne chmury zebrały się nad platformą X. W sprawie serwisu toczyło się dochodzenie w spawie szeregu naruszeń.
Choć do zaprzysiężenia Donalda Trumpa jeszcze ponad dwa miesiące, nowy prezydent i jego zastępca J.D. Vance już wywołują kontrowersje swoimi zapowiedziami polityki zagranicznej. Wiceprezydent-elekt już w czasie kampanii zaczął szantażować europejskie władze wykorzystując kwestie NATO. Jego słowa wywołały poruszenie w zagranicznych mediach.
W wielu regionach kraju kulminacja pogodowego kryzysu jest już za nami, a stan wody opada. Jednocześnie sytuacja w wielu miejscach kraju jest bardzo trudna. Mieszkańcy części województw dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego wciąż żyją w napięciu. W Stroniu Śląskim woda przelała się przez tamę zalewając domy i ulice, a w Głuchołazach po tym jak zniszczyła most, woda zalała rynek. Tymczasem na południu kraju, by zapewnić niezbędną łączność, użyte zostaną Starlinki – system satelitarnego internetu od Elona Muska.
Wystartowała wyjątkowa misja kosmiczna Polaris Down. Od początku do końca odpowiedzialna jest za nią prywatna, należąca do Elona Muska, firma SpaceX. W jej ramach dojdzie do pierwszego w historii świata prywatnego spaceru w przestrzeni kosmicznej. W misji biorą udział cztery osoby, które przy okazji pobiją rekord ustanowiony w 1966 roku.
Trudny czas nadchodzi dla X – portalu społecznościowego należącego do Elona Muska. Takie wnioski wpłyną z najnowszego raportu opublikowanego przez agencję Kantar. Analitycy dowodzą, że reklamodawcy na promocję na łamach dawnego Twittera zamierzają wydawać coraz mniej pieniędzy. Co im nie odpowiada?
Już za 85 dni Amerykanie wyłonią swojego prezydenta na kolejną kadencję. Nastroje wśród wyborców na razie nie pozwalają na wyłonienie faworyta, zwłaszcza że w zasadzie bezustannie zachodzą wydarzenia, które mogą wpłynąć na sukces lub porażkę, tak Donalda J. Trumpa, jak i Kamali Harris. Kolejne z nich będzie miało miejsce jeszcze w tym tygodniu. Rozmowę z kandydatem Republikanów przeprowadzić ma dzisiejszy jego zwolennik, który w poprzednich wyborach wspierał jednak Joe Bidena. W serwisie X będzie można obejrzeć na żywo transmisję rozmowy Donalda J. Trumpa i Elona Muska.
Elon Musk, którego majątek szacuje się na ponad 245 mld dolarów, co czyni go drugim najbogatszym człowiekiem świata, zdecydował się wesprzeć walkę Donalda Trumpa o powrót do Białego Domu. Musk co miesiąc będzie przekazywał na kampanię Trumpa dziesiątki milionów dolarów.
Komisja Europejska przekazała kierownictwu X wstępne ustalenia potwierdzające naruszenia aktu o usługach cyfrowych. Portal zakupiony przez Elona Muska miał m.in. stosować praktyki manipulujące użytkownikami i nie zachowywać transparentności. Sam Musk odpowiedział kontroskarżeniami rodem z teorii spiskowych.
Elon Musk jesienią przyszłego roku ma zamiar otworzyć nowe centrum danych, które - jak przystało na inicjowane przez niego przedsięwzięcia - ma być jedyne w swoim rodzaju. “Gigafabryka mocy obliczeniowej”, bo tak ma nazywać projekt Musk, może mieć jednak rozmach nieproporcjonalny do zastosowań.
Nadchodzą kolejne zmiany w serwisie X, wcześniej Twitter. Po tym, jak w końcu udało się w całości przenieść medium na nową domenę, udostępniona ma zostać nowość, która fundamentalnie zmienia sposób, w jaki się z niego korzysta. Zniknie możliwość lubienia wpisów.
Należąca do Elona Muska spółka Neuralink rozwijająca autorski interfejs mózg-maszyna podzieliła się nowymi informacjami o trwających testach. Choć mężczyzna biorący udział w eksperymencie ma się dobrze i faktycznie może obsługiwać komputer, nie obyło się bez problemów.
Elon Musk przyznaje: opłaty za założenie konta na platformie “x” (dawniej Twitter) konieczne. Głównym powodem wolty są ataki botów, które tylko w kwietniu br. kilkukrotnie rozgrzewały emocje na skalę międzynarodową, w Polsce skutecznie utrudniając życie wielu komentatorom i dziennikarzom.
Agencja Reutera donosi, że Tesla porzuciła plany produkcji tanich elektrycznych samochodów. Choć miał to być jeden najważniejszych dalekosiężnych celów spółki Elona Muska, to szczytna idea nie wytrzymała konfrontacji z coraz bardziej konkurencyjnym rynkiem. A mówiąc mniej oględnie - z Chinami.
Odkąd władzę nad Twitterem przejął Elon Musk, doszło tam do wielu fundamentalnych zmian, które jednak nie tylko nie rozwiązały problemów tego medium, lecz w wielu przypadkach odczuwalnie pogorszyły sytuację. Teraz miliarder rozważa pozbawienie serwisu przemianowanego na X kluczowych funkcji.
Elon Musk utrzymał się na pozycji najbogatszego człowieka na świecie przez dziewięć miesięcy. Pierwsze miejsce w rankingu Bloomberga zostało mu jednak odebrane. Jak do tego doszło? Kto jest teraz najbogatszy na świecie?
Po przejęciu Twittera przez Elona Muska serwis nie tylko przemianowano na X, ale też dokonano wielu zmian w zakresie funkcjonalności. Jedną z najnowszych jest umożliwienie przeprowadzania rozmów audio i wideo. Niestety, korzystanie z tej funkcji może narazić na szwank prywatność i bezpieczeństwo użytkowników.
Ostatnie kontrowersje wokół platformy społecznościowej X (dawniej znanej jako Twitter) rzucają światło na praktyki związane z weryfikacją kont oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji przez grupy hakerskie. Doniesienia o udzieleniu znaczników weryfikacji osobom objętym sankcjami USA oraz wykorzystanie AI do zwiększenia skuteczności ataków cybernetycznych wywołują pytania o etykę i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie.
Elon Musk zdecydował się na wizytę w Polsce, podczas której planuje odwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau i spotkać się z Lechem Wałęsą, jak podaje Onet. Powodem tych nieoczekiwanych odwiedzin może być wiele rzeczy, takich jak zwiększenie świadomości historycznej, budowanie relacji międzynarodowych, czy też manifestacja zainteresowania kulturą i historią kraju. Natomiast Musk, będący właścicielem X (dawniej: Twitter), ostatnimi czasy ma za sobą sporo kontrowersji co także może być powodem tej wizyty, która może mieć na celu poprawienie swojego wizerunku w mediach. Oto kilka kwestii, które wywarły sporą burzę wśród internautów.
Były wielkie plany. Serwis X miał stać się nowoczesną platformą do wymiany myśli oraz ostoją wolności słowa. Coś jednak poszło nie tak. Serwisowi Elona Muska może grozić nawet bankructwo.
Działalność SpaceX, przede wszystkim zaś zapewniającej satelitarny dostęp do internetu inicjatywie Starlink, wzbudza jak sam twórca, Elon Musk, liczne kontrowersje. Można właśnie do nich doliczyć nową – zauważono, że po startach rakiet na niebie pojawia się zjawisko nazwane już „SpaceX aurora”.
Tesla Cybertruck już od kilku lat rozbudza wyobraźnię fanów motoryzacji i najnowszych technologii. Kilkadziesiąt miesięcy od oficjalnej zapowiedzi pierwsze egzemplarze zamówione jeszcze w 2019 roku trafiły do rąk zniecierpliwionych użytkowników. Pozostałe osoby, które chciałby nabyć wehikuł rodem z przyszłości, muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bo aktualnie ich pula jest mocno ograniczona. Sporym rozczarowaniem jest również cena bazowej wersji, która wzrosła o ponad 50 procent.