Z tego artykułu dowiesz się:Czym są dopłaty do czynszuKogo obejmuje nowy rządowy program wsparciaIle pieniędzy mogą otrzymać obywatele
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są potencjalne zagrożenia znaleziono w blokach z wielkiej płytyJakie działania mogą być podjęteCzy budynki są bezpieczne
Z tego artykułu dowiesz się:Jak można wykorzystać książeczki mieszkanioweNa jakie cele można wykorzystać premię gwarancyjnąIle przeciętnie dostają świadczeniobiorcy
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są założenia pakietu mieszkaniowegoKto zyska na pakiecie mieszkaniowym dodatkowe 1500 złJakie jest stanowisko rządu w tej sprawieW jaki sposób rządzący rozumieją cyfryzację procedur budowlanych
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Ile płacimy za ogrzewanie mieszkania,Jak oszczędzić na ogrzewaniu.
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie trendy panują na rynku nieruchomości w Polsce,Kto kupuje najwięcej polskich mieszkań,Jak przedstawia się sprzedaż mieszkań w Polsce na przestrzeni lat.
W końcu się udało. Będzie znacznie łatwiej o budowę obwodnic na drogach wojewódzkich. Samorządy dostaną na to dodatkowe pieniądze. Ponadto wczoraj rząd dokonał nowelizacji ustawy o mieszkalnictwie. W miastach będzie łatwiej o tanie mieszkania. Zmiany, na które Polacy czekali od lat wchodzą w życie.
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ogłasza, że chce zmian w pakiecie mieszkaniowym. Poszerzony ma zostać zakres wydatków uprawniających do wypłaty premii za likwidację książeczki mieszkaniowej.
Polacy wiedzą jak szukać tanich mieszkań. Portal Rynek Pierwotny wskazuje, że przez 16 lat w naszym kraju kupiono ponad 400 tysięcy mieszkań za bezcen. Warunek jest jeden: należały wcześniej one do zakładów pracy. Przyglądamy się eksperckiej analizie i sprawdzamy jak stać się właścicielem własnego mieszkania nie wydając przy tym fortuny.
Ceny mieszkań znów w górę. Dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują, że w II kwartale 2020 roku (kwiecień-czerwiec, to najświeższe dane) ceny na polskim rynku wtórny wzrosły o niebagatelne 15,4 proc w stosunku rok do roku. Jest to kolejne przyśpieszenie dynamiki wzrostu cen, w pierwszym kwartale rosły one w tempie 15,2 proc.
Mieszkania i domy będą drukowane? Niemieckie ministerstwo ds. budownictwa wspiera niezwykły projekt drukowania domów w 3D. Resort budownictwa liczy, że po pomyślnym przejściu przez pilotażowe testy technologia stanie się powszechnie stosowana. Dzięki drukowi domów może udać się zażegnać kryzys związany z budownictwem i brakiem mieszkań na rynku.
"Rzeczpospolita" dociera do kontrowersyjnych danych. Na "rządowym osiedlu", czyli przy ul. Grzesiuka w Warszawie znajduje się 59 mieszkań do dyspozycji najważniejszych osób w państwie. Zajętych jest 50, ale aż 33 z nich są wynajmowane przez osoby, które nie pełnią najważniejszych funkcji w państwie.
Okazuje się, że przy budowie własnego domu możemy liczyć na solidne wsparcie od państwa. Programy dotacji i dopłat mogą w znaczący sposób wspomóc fundusz, który przeznaczyliśmy na postawienie domu. Sprawdzamy jakie świadczenia przysługują "idącym na swoje" Polakom, skąd wziąć pieniądze i jak o nie wnioskować.
Tanie mieszkanie w Warszawie to nie oksymoron. Dzięki ofertom przetargowym Agencji Mienia Wojskowego można zdobyć lokale za bezcen. W przetargach wystawiono wiele lokali użytkowych, mieszkań, ale także parkingów czy gruntów pod zabudowę. Sprawdzamy co ma do zaoferowania mieszkańcom województwa mazowieckiego AMW.
Emerycki rynek budowlany nie zwalnia. Mimo, że epidemia koronawirusa nieco wyhamowała lokowanie środków w mieszkania dla seniorów, to przed tym sektorem jawi się wizja ogromnych perspektyw. Europa już od dawna unosi się na fali budownictwa przeznaczonego dla osób starszych, ale do Polski ten trend dopiero wkracza.
Mieszkania z roku na rok drożeją. Firma Expander Advisors działająca w branży finansowej sprawdziła ile średnich pensji musimy wydać, by kupić swoje mieszkanie. Analiza poraża, okazuje się, że aby kupić "kawałek podłogi" za gotówkę, osoba zarabiająca średnią krajową musi przez 9 lat odkładać całą swoją pensję wyłącznie na ten cel.
Mieszkanie za grosze? Tak, to możliwe. Agencja Mienia Wojskowego znów organizuje przetarg na sprzedaż nieruchomości. Przyglądamy się ofertom lokali od wojska. Położone są one zarówno w dużych miastach, jak i w niewielkich i spokojnych wioskach. Na co uważać i jakie są warunki zakupu mieszkania od wojska? Warto wiedzieć, bo ceny powalają - są nawet dwukrotnie niższe od średniej. Trzeba jednak uważać na haczyki.
Mieszkania wciąż są budowane, a Polacy interesują się kredytami hipotetyczny na zakupy lokali. Mimo wszystko dane płynące od deweloperów nie zachwycają.
Mieszkania od wojskowych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Atrakcyjne ceny oraz dobra lokalizacja powoduje, że po lokale ustawiają się tłumy chętnych. Agencja Mienia Wojskowego ogłasza kolejny przetarg na nieruchomości. Tym razem mundurowi sprzedają mieszkania w Polsce zachodniej. Oferty są naprawdę bardzo kuszące, przyglądamy się szczegółom ogłoszonych przetargów.