Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat

Usa

22-prem-q1-wt-lelum.pl
10.05.2022 17:36 Planujesz wakacje w USA? Kup dolary tak, żeby skorzystać na transakcji

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych na wakacje wiąże się z koniecznością kupna sporej ilości dolarów. Zależnie od długości urlopu, wydać na to możesz kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przy tak dużych transakcjach, znalezienie najlepszego kursu dolara to najważniejsza sprawa. Pozwoli Ci to bowiem oszczędzić bardzo wysokie kwoty, dzięki czemu cały urlop stanie się o wiele tańszy.Obecnie kurs dolara śledzić można na wiele różnych sposobów. Do dyspozycji klientów są kantory stacjonarne czy witryny działające online. Większość banków ma również konta walutowe, oferujące wymiany po kursie, który jednak nie zawsze jest najatrakcyjniejszy. Pojawia się więc pytanie, gdzie obserwować zmieniającą się cenę dolara oraz jak najlepiej dokonać zakupu?

EN 01520547 0018
24.04.2022 13:48 Ambasador Rosji w USA ogłosił zaskakującą decyzję. Amerykańskie media przypominają także o Polsce

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Waszyngtonie przerywa swoje funkcjonowanie, informuje w niedzielę Reuters, powołując się na wypowiedź ambasadora Rosji w USA dla rosyjskiej agencji informacyjnej RIA. Ambasador Rosji w Polsce grozi z kolei akcjami odwetowymi.Ambasada ma zablokowane środki finansowe na funkcjonowanie, a jej pracownicy otrzymują groźby, powiedział ambasador Anatolij Antonow. Bank of America zajął również konta konsulatów generalnych Federacji Rosyjskiej w Houston i Nowym Jorku, informuje Reuters. Amerykański bank ma pełnię kontroli nad finansami rosyjskich placówek dyplomatycznych. Wjazd do ambasady jest także prawie niemożliwy.

flaga USA
10.04.2022 17:09 Gaz łupkowy z USA ma zastąpić rosyjski surowiec w Europie. Na spotkaniu nie było Polaków

W środę w Houston doszło do spotkania przedstawicieli amerykańskich eksporterów gazu ziemnego z europejskimi politykami, informuje Reuters. Dyskutowano o możliwie szybkim zastąpieniu dostaw z Rosji gazem łupkowym LNG pochodzącym z USA. Na spotkaniu nie było przedstawicieli z Polski.

czołg Abrams MON
05.04.2022 21:17 Czołgi Abrams już w Wojsku Polskim. Ministerstwo wydało niemal 5 mld zł

We wtorek w Warszawskiej Brygadzie Pancernej, Mariusz Błaszczak- szef MON w obecności ambasadora Stanów Zjednoczonych Marka Brzezińskiego podpisał umowę na zakup 250 czołgów Abrams w najnowszej wersji dla Wojska Polskiego. Mariusz Błaszczak mówił o historycznym wydarzeniu ogromnego wzmocnienia polskiej siły militarnej. “To bardzo ważny dzień w historii naszej współpracy polsko - amerykańskiej, ale to też bardzo ważny dzień w historii wojska polskiego” - mówi Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Polska na zakupach w USA. Za F-35 zapłacimy 17 mld złotych

F-35 w liczbie 32 maszyn - tyle myśliwców bojowych amerykańskiej produkcji zdecydowała się strona Polska nabyć w Stanach Zjednoczonych. Decyzję tę chwalił bardzo amerykański prezydent, Donald Trump, który przekonywał, że F-35 to "jeden z najwspanialszych myśliwców bojowych na świecie".Polska zadeklarowała gotowość zakupu 32 samolotów F-35. To jeden z najwspanialszych myśliwców bojowych na świecie - chwalił Trump.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Zapowiadali krocie, nie dali ani centa. Notre Dame bez pomocy bogaczy

Notre Dame wzbudziła niemałe poruszenie, gdy w dniach 15-16 kwietnia doszło do pożaru słynnej katedry. Świątynia stanęła w płomieniach, na całym świecie wywołując smutek wielu ludzi, którzy szybko zadeklarowali swoją pomoc. Wśród nich znaleźli się najbogatsi tego świata.Szczególnie francuscy miliarderzy zapowiedzieli hojną pomoc. Podsumowując ich zapowiedzi katedra mogła liczyć na 850 mln dolarów. Obecnie z tej sumy zebrano niecałe 10% i kwota ta pochodzi w zasadzie od drobnych darczyńców z Francji oraz Stanów Zjednoczonych.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Na zachodzie VW karane za aferę spalinową. W Polsce prokuratura milczy

Volkswagen stracił mocno w oczach klientów z całego świata. Wszystko przez aferę spalinową, która wybuchła we wrześniu 2015 roku. To wówczas rządowa Agencja Ochrony Środowiska USA ujawniła, że w silnikach diesla samochodów VW montowane było oprogramowanie, które pozwoliło na przechodzenie testów emisji spalin, ale na drodze, podczas normalnego użytku, spaliny aut miały 40 razy więcej toksycznych tlenków azotu, niż pozwala norma.Sprawa szybko stała się głośna na cały świat, a afera spalinowa zyskała miano dieselgate. Volkswagen ujawnił wówczas, że w Europie sprzedał 8 mln aut z takim oprogramowaniem pod markami Audi, Skoda, Seat i Volkswagen właśnie. USA pod koniec 2017 roku do więzienia wsadziło byłych inżynierów firmy, a w sprawie byłego szefa VW prowadzone jest postępowanie, które może doprowadzić do jego zamknięcia za kratami na 10 lat.Jak podała Wyborczam, w sumie VW sprzedał 11 mln aut na całym świecie z tak zmanipulowanymi silnikami. Poskutkowało to wieloma bojkotami i protestami, a nawet wszczynaniem postępowań poszczególnych krajach, w których do sądu Volkswagena zaciągnęły organy odpowiedzialne za ochronę konsumentów. Jednak ominęło to całkowicie Polskę.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Chiny liczą na koniec wojny handlowej. MSZ wydało oświadczenie

Chiny i Stany Zjednoczone od lipca 2018 roku prowadzą ze sobą zażartą walkę na płaszczyźnie handlowej. Pekin i Waszyngton wyraźnie nie chcą odpuścić drugiej stronie, gdyż walka toczy się o tytuł najpotężniejszej gospodarki świata. Wiele wskazuje jednak na to, że konflikt toczony przez dwa mocarstwa zmierza już do końca.W ten weekend w Osace w Japonii spotkać się mają przywódcy państw G20. Na początku czerwca miejsce miało spotkanie przygotowawcze, które zebrało w jendym miejscu ministrów finansów i szefów banków centralnych państw grupy. Już wówczas amerykański sekretarz skarbu, Steve Mnuchin, zapowiadał, że dojdzie do spotkania Donalda Trumpa i Xi Jinpinga. Nie potwierdzały tego wtedy chińskie władze, ale teraz już wiemy, że do tego dojdzie, a chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wiąże z nim niemałe nadzieje.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:14 Chińskie MSZ pozytywnie o spotkaniu prezydentów. Media bez optymizmu

MSZ Chin, a dokładniej szef tego resortu Wang Yi, wydał oświadczenie w sprawie spotkania, które Donald Trump i Xi Inping, prezydenci prowadzących wojnę handlową państw, odbyli w kuluarach szczytu G20 w japońskiej Osace. Zdaniem Yi spotkanie przywódców państw zwaśnionych w ramach konfliktu od niemalże roku, dało światu "pozytywny sygnał".Co więcej, oficjalna chińska agencja prasowa, Xinhua, podała, że politycy zgodzili się na powrót do rozmów negocjacyjnych w oparciu o "równość i wzajemny szacunek". Przypomnijmy, że te zostały zerwane w maju, kiedy to Donald Trump zaczął oskarżać Chiny o to, że chcą ukradkiem wycofać się z zapisów obowiązujących w ramach umowy. Trump zapowiedział także na konferencji prasowej w Osace, że nie nałoży na Chiny kolejnych karnych ceł, o których wcześniej mówił. W zamian za to Chiny mają "bardzo niedługo" zacząć kupować od USA spore ilości żywności oraz produktów rolnych.

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:13 Chiny przedłużą wojnę handlową? Pekin masowo kupuje złoto

Chiny już od 7 miesięcy nieprzerwanie kupują złoto. Obecnie pekińskie rezerwy tego metalu szlachetnego są już całkiem spore, gdyż osiągnęły poziom ponad 1900 ton. Dokładne dane, które przedstawił Ludowy Bank Chin, mówią o 1926,6 tonach złota, co oznacza, że od maja rezerwy złota urosły aż o 10,3 tony.Od 7 stycznia 2019 roku, kiedy to w Chinach zaczęło się skupowanie złota, rezerwy urosły aż o 84 tony. Od tamtego czasu miesięcznie rezerwy rosły średnio o 10 ton. Możliwe, że Chińczycy idą na rekord i pobiją passę z przełomu lat 2015 i 2016, kiedy to Pekin kupował złoto przez 11 miesięcy. Warto także wspomnieć informacje o "nagłym odnalezieniu" wielkich zasobów złota, co miało miejsce w 2009 roku i 2015, kiedy to z miesiąca na miesiąc nagle rezerwy Pekinu powiększały się o 450 ton i 600 ton.

ważne świat (1)
17.02.2022 01:00 Rosja wydaliła amerykańskiego dyplomatę. Wojska nadal nie zostały wycofane

Rosja wydaliła zastępcę szefa misji dyplomatycznej USA w Moskwie Barta Gormana –poinformowała ambasada USA w Moskwie. Stany Zjednoczone już zapowiedziały adekwatną do tej decyzji odpowiedź. – Gorman był drugim, po ambasadorze USA w Rosji Johnie Sullivanie, najważniejszym urzędnikiem misji dyplomatycznej i "kluczowym członkiem ścisłego kierownictwa ambasady – cytuje słowa rzecznika amerykańskiej ambasady w Moskwie Jasona Rebholza agencja RIA Novosti. Do tej pory nie podano powodu wydalenia amerykańskiego urzędnika.

EN 01508640 0232
13.02.2022 01:00 Sasin leci do USA. Chodzi o małe reaktory atomowe w Polsce

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w poniedziałek będzie uczestniczyć w podpisaniu umowy między polskim KGHM i amerykańskim NuScale Power w sprawie budowy małych reaktorów atomowych – podała ambasada RP w Waszyngtonie. Wicepremier ma spotkać się również z szefową MFW Kristaliną Georgiewą i minister energii USA Jennifer Granholm. Jak podała polska ambasada, Jacek Sasin wyleci do Waszyngtonu w niedzielę13.02, ale pierwszy oficjalny i główny punkt wizyty nastąpi w poniedziałek, kiedy wicepremier weźmie udział w uroczystości podpisania umowy między KGHM a NuScale. W poniedziałek ma dojść do sfinalizowania transakcji na budowę małych reaktorów modularnych. Mowa o budowie czterech jednostek NuScale, o mocy 77 MWe każda. Zgodnie z Polityką Energetyczną Polski do 2040 r. budowa pierwszego reaktora atomowego w Polsce powinna ruszyć najpóźniej w 2026 r. W efekcie w 2033 r. w Polsce ma działać jeden blok elektrowni jądrowej o mocy ok. 1-1,6 GW. W sumie, w odstępstwie kolejnych 2-3 lat, powstać ma sześć takich bloków, o łącznej mocy 6-9 GW. Polski Instytut Ekonomiczny wylicza, że nakłady na budowę kolejnych reaktorów atomowych do 2040 r. wyniosą ok. 105 mld zł z blisko w sumie 350 mld zł przeznaczonych w PEP2040 na stworzenie nowych mocy wytwórczych, które za chwile mają być w naszym kraju niezbędne.

ważne świat
04.02.2022 01:00 Amerykańskie samoloty lądują w Polsce. To kolejny etap przemieszczania wojsk

Kolejne samoloty USA lądują w 🇵🇱. To jeden z etapów przygotowawczych do przemieszczenia sił 🇺🇸. Wkrótce do Polski dotrą siły 82 Dywizji Powietrznodesantowej, jednej z najbardziej renomowanych jednostek USA. pic.twitter.com/jMnB6Q9E30— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) February 4, 2022 W środę 2 lutego Pentagon zapowiedział czasowe zwiększenie liczby wojsk USA w Europie w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO w związku z koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy. 2 tys. żołnierzy zostanie wysłanych do Polski i Niemiec, z tego 1700 trafi do Polski. Około tysiąca zostanie przebazowanych z Niemiec do Rumunii. W związku z napięciem wokół Ukrainy Stany Zjednoczone zdecydowały o wysłaniu do Polski 1700 żołnierzy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Na lotnisku w Jasionce wylądował dziś kolejny samolot amerykańskich sił powietrznych.W piątek 4 lutego około południa na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce wylądował kolejny samolot Hercules amerykańskich sił powietrznych. Kolejny taki samolot wylądował przed godziną 15.30. Przyleciał z bazy lotniczej w niemieckim Ramstein.– Kolejne samoloty USA lądują w Polsce. To jeden z etapów przygotowawczych do przemieszczenia sił Amerykańskich. Wkrótce do Polski dotrą siły 82 Dywizji Powietrznodesantowej, jednej z najbardziej renomowanych jednostek USA – podał na swoim Twitterze Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej .

soldiers-gf2138e844 1920
02.02.2022 01:00 USA wyślą do Polski tysiące żołnierzy. Joe Biden podjął decyzję

Z informacji Pentagonu wynika, że prezydent Joe Biden zatwierdził wysłanie dodatkowych 3 tys. żołnierzy USA do Polski, Niemiec i Rumunii, aby wesprzeć sojuszników Stanów Zjednoczonych w obliczu koncentracji wojsk Rosji wokół Ukrainy.– Niedługo wyślę amerykańskie wojska do Europy Wschodniej i krajów NATO. Niewiele – powiedział dziennikarzom prezydent USA. Nowe siły mają zostać wysłane do Europy w przeciągu kilku najbliższych dni, a amerykańscy żołnierze zostaną rozmieszczeni w kilku krajach wschodniej flanki NATO. Do Polski zostaną przerzuceni żołnierze elitarnej 82. dywizji powietrznodesantowej.Stany Zjednoczone postawiły już w stan pogotowia 8,5 tys. żołnierzy, aby wzmocnić NATO. Joe Biden zaznaczył, że nie ma mowy o wysłaniu wojsk amerykańskich na Ukrainę, która nie jest członkiem sojuszu wojskowego. – To ważne, by wysłać jasny sygnał panu Putinowi i całemu światu, że NATO ma znaczenie (...) i że jesteśmy gotowi do obrony naszych sojuszników – podkreślił rzecznik Pentagonu John Kirby.

ważne świat
20.01.2022 01:00 Biden ostro o sytuacji na Ukrainie. Mówił też o zwiększeniu liczby żołnierzy w Polsce

Joe Biden podczas konferencji podsumowującej rok jego prezydentury w Stanach Zjednoczonych powiedział, że jeśli Ukraina zostanie zaatakowana, "to będzie katastrofa dla Rosji". – Putin jeszcze nigdy nie widział takich sankcji, jakie mu obiecałem, jeśli zaatakuje Ukrainę – dodał. Joe Biden wystąpił w środę na konferencji prasowej z okazji rocznicy swojej prezydentury. Amerykański prezydent odniósł się m.in. do napięcia na linii Rosja - USA. Prezydent USA zadeklarował, że jeśli dojdzie do zaatakowania Ukrainy przez Rosję, to Stany Zjednoczone zwiększą liczbę żołnierzy w Polsce i Rumunii.– Jeżeli zrobią to, co są w stanie zrobić, to będzie katastrofa dla Rosji. Jeśli będą dalej uderzać na Ukrainę, nasi sojusznicy i partnerzy będą gotowi zmusić Rosję, aby naprawdę konkretnie za to zapłaciła – powiedział. Przypomniał, że Stany Zjednoczone przeznaczyły już 600 mln. dolarów na sprzęt obronny, który już trafił na Ukrainę.

putin-g38ff1897b 1920
31.12.2021 01:00 USA grożą sankcjami, Rosja ostrzega przed "kolosalnym błędem"

Podczas 50-minutowej rozmowy telefonicznej Joe Biden i Władimir Putin "grozili sobie nawzajem i jednocześnie sygnalizowali chęć nawiązania dialogu" – podał w piątek 31 grudnia dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Prezydent USA Joe Biden przestrzegł rosyjskiego szefa państwa Władimira Putina przed próbą inwazji na Ukrainę. Jak podały media inicjatorem rozmowy, był prezydent Rosji Władimir Putin. Obydwaj szefowie państw ostrzegli przed możliwością eskalacji konfliktu na Ukrainie.Biały Dom zakomunikował, że Joe Biden przedstawił Władimirowi Putinowi "dwie ścieżki działań" - jedną opartą na dyplomacji i drugą opartą na odstraszaniu, w postaci sankcji, pomocy wojskowej Ukrainie oraz wzmocnieniu obrony wschodniej flanki NATO. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił, że nowe zachodnie sankcje wobec Rosji byłyby kolosalnym błędem.Biden stwierdził też, że nie ma szans na spełnienie części z rosyjskich propozycji. Powtórzyć miał też dotychczasową politykę USA na temat członkostwa w NATO: tj., że jest to sprawa leżąca w gestii samego Sojuszu i ewentualnych nowych kandydatów. Biden wezwał Putina do deeskalacji napięć wokół Ukrainy i oznajmił, że rozmowy mają szanse na dokonanie postępów tylko w atmosferze "deeskalacji, a nie eskalacji".

Mandatory Credit: Photo by Doug Mills/Shutterstock (11719538e) President Joe Biden signs executive orders during his first minutes in the Oval Office on Wednesday, January 20, 2021 at the White House in Washington, DC. President Biden as the 46th presiden
21.12.2021 01:00 Wy spaliście, a Joe Biden zaczął pracę. Nowy prezydent podpisał już szereg bardzo ważnych ustaw

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie decyzje podjął Joe BidenW jaki sposób wpłyną one na kształt światowego porządkuCo prezydentura Joe Bidena oznacza dla Polski

biznesinfo-1
11.12.2021 01:00 Stany Zjednoczone nie będą prowadzić rozmów o bezpieczeństwie Polski bez Polski

Czołowa dyplomatka USA Karen Donfried, zapewniła w rozmowie z PAP, że Stany Zjednoczone nie będą prowadzić rozmów o bezpieczeństwie Polski bez Polski. Dodała, również, że planowane są rozmowy z Rosją, które będą okazją do obniżenia napięć, ale to do Moskwy należy wykonanie kroku w kierunku deeskalacji.Karen Donfried, asystent sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji, uważa, że warto zrobić najpierw krok wstecz. To wszystko związane jest z rozmową prezydenta Bidena z prezydentem Putinem i tym, co było podczas niej będzie poruszone. Wiemy, że dla prezydenta Bidena było ważne, by bezpośrednio podjąć rozmowę z prezydentem Putinem na temat głębokich obaw Ameryki dotyczących koncentracji wojsk przy granicach Ukrainy. I by jasno wyłożyć mu dotkliwe konsekwencje, jeśli Rosja podejmie dalsze napady na Ukrainę. Joe Biden wyjaśnił mu, że wykorzystane zostaną ostre środki ekonomiczne, USA w dalszym ciągu będą wysyłać defensywną broń Ukrainie i razem z sojusznikami z NATO zastanowimy się jak wzmocnić wschodnią flankę Sojuszu.Jak podano w rozmowie przed rozmową z Putinem sekretarz stanu Antony Blinken rozmawiał z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, a w czwartek rozmawiał z nim prezydent Biden. Mieliśmy rozmowy w ramach Kwintetu, czyli z Wielką Brytanią, Francją, Niemcami i Włochami; była rozmowa z (przewodniczącym Rady Europejskiej) Charlesem Michelem oraz w czwartek z Bukaresztańską Dziewiątką (w jej skład wchodzą: Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry - PAP). Wszystkie te działania są prowadzone po to, by naradzić się, jak pójść naprzód. Poinformowano również, że w dyskusje na tematy strategiczne będą włączeni sojusznicy.

EN 01481906 1257
24.11.2021 01:00 Fundacja klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego pomaga w realizacji Nord Stream 2

Kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie (MV) jest bardziej zaangażowany w starania o uruchomienie bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2 niż do tej pory wiedziano. Fundacja Klimatyczna MV aktywnie pomaga w realizacji rurociągu - ku niezadowoleniu USA – podał dziennik "Handelsblatt". Jak poinformował we wtorek 24 listopada dziennik "Handelsblatt", fundacja "Klimat i ochrona środowiska" powołana przez rząd landu i Nord Stream 2 AG "jest właścicielem statku biorącego udział w ostatnich pracach nad ukończeniem gazociągu. Jest to "Blue Ship", który pojawia się również w najnowszym raporcie rządu USA dla Kongresu na temat sankcji". Ta informacja ma pochodzić z amerykańskich kręgów rządowych, do których dotarł dziennik. – Raport nie wymienia bezpośrednio nazwy fundacji, ale wskazuje, że statek należy do organizacji związanej z rządem niemieckim. Waszyngton dyskutuje obecnie, czy nałożyć nowe środki karne na Nord Stream 2. Spór o sankcje transatlantyckie, który wydawał się być rozstrzygnięty, wchodzi więc w nową rundę – czytamy "Handlesblatt".

Kreml odpowiada na sankcje USA fot.ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News
23.11.2021 01:00 Kreml reaguje na sankcje USA w sprawie Nord Stream 2

Kreml odniósł się do sankcji nałożone przez Stany Zjednoczone na dwa powiązane z Rosją podmioty. Uznał je za niezgodne z prawem i niesłuszne oraz odniósł się do nich negatywnie.– Kreml uważa ewentualne nowe sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Nord Stream 2 za niezgodne z prawem i niesłuszne oraz odnosi się do nich nadzwyczaj negatywnie – powiedział we wtorek rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow.Uważa, że restrykcje wobec Nord Stream 2 to „kontynuacja języka sankcji, z którego Waszyngton uparcie nie chce zrezygnować”.

EN 01440682 0005
08.11.2021 01:00 Amerykanie chcą zatrzymać „postępującą erozję demokracji” w Polsce

„Po cichu USA rozważają, czy ograniczyć współpracę wojskową, aby ratować rządy prawa nad Wisłą”, podała w poniedziałkowym wydaniu „Rzeczpospolita”.Powołując się na swoje „źródła dyplomatyczne w Waszyngtonie” dzinnik „Rzeczpospolita” podaje, że „od kilku miesięcy w amerykańskiej administracji toczy się za zamkniętymi drzwiami debata, czy wobec postępującej erozji demokracji USA powinny sięgnąć po najskuteczniejszy instrument, jaki mają do dyspozycji: powiązanie współpracy wojskowej z praworządnością”.

Flickr/Gennie Stafford, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
18.07.2021 02:00 Niemieckie służby ostrzegają przed Państwem Islamskim. Rośnie w siłę

ISIS znów rośnie w siłę. Szef Federalnej Służby Wywiadu - Bruno Kahl, ostrzega przed odradzającym się islamskim terroryzmem zwłaszcza w obszarze afrykańskiego Sahelu. Jedo zdaniem zdecydowana reakcja Zachodu jest konieczna.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy udało się unicestwić ISISGdzie ISIS stanowi obecnie zagrożenieJakie działania powinny podjąć państwa Zachodu zdaniem Kahla

Biznes Info
11.07.2021 02:00 Już nie tylko osiedle, powstaje całe miasto tylko dla katolików. Chętnych mnóstwo

Ave Maria to aglomeracja przeznaczona dla katolików, którą obecnie zamieszkuje 10 tys. osób. Budowniczym Ave Maria jest założyciel sieci Domino’s Pizza, multimilioner Tom Monaghan.Z tego artykułu dowiesz się:Czym charakteryzuje się osiedle Ave MariaIle pieniędzy pochłonęła budowa miasta

Pixabay/pasja1000
08.07.2021 02:00 Skarb miał w szafie przez 50 lat i żadnego pojęcia. Był wart 575 tys. zł

Na skarb o gigantycznej wartości natrafił mieszkaniec Maine w USA. W starej szafie odnalazł rysunek oprawiony w ramki. Po dokładnej analizie niepozornej grafiki okazało się, że jej autorem jest Pablo Picasso. Dzieło jest warte ponad 575 tys. zł.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki skarb znalazł w swoim domu AmerykaninJak obraz trafił do rodzinyZa ile został sprzedany

Pexels/MART PRODUCTION
03.07.2021 02:00 Orchard Lake do zamknięcia. Afera finansowa i doniesienia o molestowaniu gwoździem do trumny

Orchard Lake, seminarium kształcące polonijnych kleryków w Michigan, zostanie zamknięte. Uczelnia przekonuje, że powodem tej decyzji jest sytuacja demograficzna w USA i większe możliwości zawodowe w Polsce. W sprawie rektora ks. Mirosława Króla, współpracownika kard. Stanisława Dziwisza oskarżonego o molestowanie seksualne, milczy.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są oficjalne powody zamknięcia Orchard LakeJakie są powiązania ks. Mirosława Króla z kard. Stanisławem DziwiszemO co jest oskarżany rektor uczelni

SplashNews.com/East News
01.07.2021 02:00 James Franco zapłacił 2 mln dolarów, żeby uniknąć oskarżenia o molestowanie seksualne

2 mln dolarów, czyli blisko 8 mln zł - równowartość takiej sumy zapłacił znany amerykański aktor James Franco za ugodę za sprawą której może uniknąć procesu. Gwiazdora takich produkcji jak m.in. "Spider-Man", czy "Tristan i Izolda" oskarżono o molestowanie seksualne jego byłych studentek.Z tego artykułu dowiesz się:Aktor James Franco zapłacił 2 mln dolarów by uniknąć procesuCo zarzucają aktorowi jego były studentkiDlaczego porozumienie z aktorkami nie przesądza o winie bądź niewinności Franco

Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 15.08.2020. Spotkanie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z przebywajacym w Polsce Sekretarzem Stanu USA Mikem Pompeo, w Palacu na Wodzie, w warszawskich Lazienkach Krolewskich.
29.06.2021 02:00 Amerykanie chcą, aby Polska wstrzymała pracę nad jednym przepisem sądowym

Ned Price, rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych apeluje do Polski o wstrzymanie prac nad nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego. Ma być ona ograniczeniem odzyskania mienia żydowskiego.Z tego artykułu dowiesz się:Czemu sprawa nowelizacji przepisów wywołała dyplomatyczną burzęW jaki sposób zareagowali AmerykanieW jaki sposób do zarzutów odniosła się strona polska

Piwo za zaszczepienie? Ministerstwo nie pozostawia złudzeń
04.06.2021 02:00 Piwo za zaszczepienie nie tylko w USA, ale też w Polsce? Mamy komentarz ministerstwa

Darmowe piwo za zaszczepienie się przeciw Covid-19? Takie zachęty do przyjęcia preparatu pojawiają się w Stanach Zjednoczonych. Czy podobna opcja byłaby możliwa w Polsce? Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia. Z tego artykułu dowiesz się:W USA jest szansa na darmowe piwo za zaszczepienie się przeciw Covid-19Czy wprowadzenie podobnego rozwiązania w Polsce jest możliweW którym kraju płaci się za przyjęcie preparatu