Turyści, którzy mają zamiar spędzić przyjemny czas podczas podróży do Hiszpanii, powinni zapoznać się z nowymi regulacjami, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i niepotrzebnego stresu. “Wakacyjny raj" wprowadził znaczne ograniczenia, nie tylko dla przyjezdnych, ale także dla miejscowych. Co się zmieniło?
Pojawia się coraz więcej skarg na rowerowych dostawców jedzenia, którzy nie przestrzegają podstawowych przepisów. Policja i straż miejska ma ograniczone możliwości, a problem rośnie. W końcu miejskie władze postanowiły coś z tym zrobić, a wzmożone kontrole to tylko początek. Konsekwencje odczują również pozostali rowerzyści.
Duża grupa Polaków może spodziewać się wizyty kontrolera z urzędu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości grożą surowe kary — nawet do 10 tysięcy złotych. O co należy zadbać i jakiego obowiązku dopilnować, aby nie narazić się na stres i problemy? Wyjaśniamy.
Już w piątek, 28 lutego upływa bardzo ważny termin dla wielu Polaków. Do tego dnia należy bezwzględnie dokonać obowiązkowej wpłaty, która dodatkowo uległa podwyższeniu od stycznia bieżącego roku. Za niedopełnienie obowiązku przewidziane są surowe kary. Co trzeba wiedzieć, aby uniknąć problemów?
W ramach wdrożenia unijnej dyrektywy DAC7, która ma na celu między innymi uszczelnienie systemu podatkowego, fiskus będzie przeprowadzał kontrole obejmujące okres działalności, nawet do pięciu lat wstecz. Kogo dotyczą nowe regulacje, i czemu dokładnie przyjrzy się Urząd Skarbowy? Wyjaśniamy.
Jeżeli jesteś właścicielem psa, i regularnie wyprowadzasz go na spacer, to musisz wiedzieć, że podlegasz obowiązkom, których należy bezwzględnie dopełniać. O tym koniecznie trzeba pamiętać, aby uniknąć surowych kar finansowych.
Walka z kierowcami, którzy zasiadają za kółko mimo braku uprawnień, trwa od wielu lat. Statystyki wciąż są wysokie, a obecne kary widocznie nie są wystarczająco skuteczne. Jedna z posłanek postanowiła wystąpić z propozycją, która wywołała niemałe poruszenie wśród ekspertów. Pracownicy stacji paliw nabyliby nowe uprawnienia.
Polska została obciążona gigantyczną karą finansową przez TSUE - Komisja Europejska potrąciła środki bezpośrednio z funduszy unijnych. Rząd zapowiada odwołanie od tej decyzji, a minister ds. UE podkreśla, że odpowiedzialność za sytuację ponosi poprzednia ekipa rządząca. Szanse na odzyskanie środków pozostają jednak niepewne. Czy Polska ma jakiekolwiek możliwości, by zmniejszyć wysokość kary?
1 stycznia zmieniły się zasady dotyczące segregowania określonych odpadów. Warto przyjrzeć się nowym ustaleniom, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 30 maja 2018 roku kraje członkowskie zobowiązane są do wdrożenia systemu selektywnej zbiórki poszczególnych odpadów. Co należy wiedzieć?
2 lutego wszedł w życie obowiązek, który obliguje pracodawców do podjęcia działań i zapewnienia szkoleń swoim pracownikom w zakresie określonych kompetencji, na które niezmiennie rośnie zapotrzebowanie. Obowiązku należy dopełnić, za jego zignorowanie przewidziane są kosmiczne kary.
Oficjalnie rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, a wezwania przed komisję zostały już doręczone oczywiście młodym mężczyznom, ale również kobietom i seniorom. Za stawienie się na komisji obowiązują zwroty pieniężne. Niektórych Polaków mogą spotkać do zapłacenia kary. Jak ich uniknąć?
Stawki za odbiór odpadów komunalnych rosną. Skala zjawiska jest bezprecedensowa i niespotykana w żadnej innej branży. Z powodu wysokości opłat mieszkańcy coraz częściej szukają sposobów na to, aby zminimalizować koszty. Lokalne władze postanowiły pójść “na rękę”; proponują układ, akcja trwa do końca lutego.
Niedawno weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym z dnia 21 listopada 2024 roku. Nowe regulacje sporo ułatwiają firmom transportowym, jednak pojawiły się również znaczące ograniczenia. Za naruszenia przewidziane są wysokie kary.
Zbliża się termin, po którego przekroczeniu właściciele nieruchomości narażają się na wysokie kary. Chodzi o obowiązek zgłaszania niebezpiecznej substancji, której całkowite wyeliminowanie powinno zostać przeprowadzone lata temu. Wiele wskazuje jednak na to, że to problem, z którym pójdzie nam o wiele ciężej, niż pierwotnie zakładano.