Pierwszy sklep “Dino" został otwarty w 1999 roku w Gostyniu, a pod koniec 2022 roku sieć posiadała już 2156 placówek w całej Polsce. Za powstaniem i sukcesem handlowego imperium z Polski stoi Tomasz Biernacki. I choć w 2021 roku to właśnie on uplasował się na drugiej pozycji listy najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”, przedsiębiorca ten do dziś pozostaje niemal anonimowy, a w sieci próżno szukać o nim informacji.
Niemiecka sieć domów towarowych Woolworth, która dynamicznie rozwija swoją działalność, niedawno wkroczyła na polski rynek. Rozpoczęcie nowej fazy działalności firmy miało miejsce w poniedziałek, 8 maja, kiedy to pierwszy sklep Woolworth otworzył swoje drzwi dla klientów w renomowanym krakowskim centrum handlowym Atut.
UE ma kolejny pomysł, jak radzić sobie z kryzysem klimatycznym. Jak podaje Busines Insider, powołując się na hiszpańskie media, papier toaletowy mógłby być produkowany ze słomy.
Niskie ceny, szeroki wybór produktów i biały napis na niebiesko-różowym tle – to jedne z cech charakterystycznych znanej sieci dyskontów niespożywczych. Pepco, bo to o tej firmie mowa, powstało w 1999 roku w Polsce jako oddział brytyjskiego Brown&Jackson. Teraz firma chce przeprowadzić masową ekspansję na niemieckim rynku. W planach jest otwarcie nawet 2 tys. placówek – informuje bankier.pl.
W ostatnich latach zakupy przez Internet to absolutny standard. Bez wychodzenia z domu, w kilka chwil można kupić praktycznie wszystko. W Internecie działa coraz więcej najróżniejszych sklepów oferujących szeroki zakres produktów. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z wybranej platformy sprzedażowej. Popularnym przykładem jest eobuwie.pl. Warto zapoznać się z informacjami na temat tego sklepu.
Fabryka lodu Ice Art zlokalizowana w Prusicach pod Wrocławiem przeżywa teraz prawdziwe oblężenie. „Ludzie załamują ręce, a dla nas to powód do radości” - mówi w rozmowie z money.pl Łukasz Agnieszczak, dyrektor handlowy Ice Art. Dodał, że zamówienia na lód z Polski wpływają nawet z Islandii.
Sejmowa Komisja Zdrowia odpowiedziała się za projektem zakładającym zakaz sprzedaży tzw. energetyków osobom nieletnim. W ostatniej chwili zrezygnowano z zakazu reklamy i promocji.
Niemal niewidoczna dla ludzkiego oka, żółto-zielona torebka z logo Louis Vuitton, została sprzedana za równowartość ćwierć miliona złotych. Jak podaje Business Insider, torebka nie jest produktem domu mody, a grupy MSCHF, nowojorskiego kolektywu artystycznego.
Po cieszącej się dużą popularnością subskrypcji na kawę przyszedł czas na opracowanie kolejnych tego typu propozycji. Dyrektor zarządzający Żabka Polska zapowiada wprowadzenie abonamentu na śniadania, obiady i kolacje.
Obrót podróbkami to problem globalny. Spory odsetek światowego handlu dotyczy sprzedaży fałszywek. Najczęściej podrabiane są m.in. ubrania i elektronika. Za wykroczenia w tej materii grożą teraz wysokie kary.
Sieć marketów Dino najprawdopodobniej zamierza uruchomić swój sklep internetowy. W tym celu poszukiwany jest właśnie specjalista ds. e-commerce – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.
Przedstawiciele firmy Philip Morris, jednego z największych producentów papierosów, zapowiedzieli, że firma nie zamierza w przyszłości produkować klasycznych wyrobów tytoniowych, w tym Marlboro. Zamiast tego chce skupić się na produktach niskiego ryzyka – donosi serwis dlahandlu.pl.
Serwis dlahandlu.pl informuje o budowie nowego centrum dystrybucyjnego sieci Dino. Inwestycja będzie zlokalizowana w województwie wielkopolskim i pochłonie 130 mln zł.
Instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz opracowały E-pack – inteligentną paczkę wielokrotnego użytku, która cały czas monitoruje stan oraz położenie przesyłki. Dzięki temu odbiorca będzie mógł na bieżąco sprawdzać, czy zamówiony przedmiot jest transportowany w odpowiednich warunkach. Inteligentna paczka ma być również odpowiedzią na wzrost cen papieru i potrzebę ograniczenia śladu węglowego.
W rozmowie z serwisem money.pl, Jan Woźnica, pasjonat klocków lego i autor zestawu "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego”, opowiada o tym, jak jego prywatny projekt zyskał uznanie tysięcy osób i trafił na sklepowe półki.
Rośnie sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym — wynika z opublikowanej w czwartek analizy HREIT. Deweloperzy sprzedają więcej, niż publikują ofert. Jeśli obecna sytuacja na rynku nieruchomości się utrzyma, w ciągu 9 miesięcy może zabraknąć ofert.
Jeszcze nie ucichły komentarze po głośnej aferze związanej ze zbożem z Ukrainy, a wygląda na to, iż pojawił się kolejny problem. Coraz więcej głosów mówi o problemie dotyczącym mrożonych owoców, który ma być wręcz powtórką sprawy zbożowej.
Powołując się na oświadczenie dyr. generalnego Browarów Polskich, Bartłomieja Morzyckiego, serwis bankier.pl informuje, że nowy znak 18+ pojawi się na wszystkich piwach bezalkoholowych związku do końca br. Zostaną również wprowadzone nowe piktogramy 18+ oraz przekreślone znaki kobiet w ciąży i samochodu.
Sklepy uniknęły kary za prowadzenie handlu w niedzielę i święta. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wniósł o kasację do wyroków.
Jak wynika z doniesień medialnych, amerykańska sieć sklepów 7 Eleven sonduje możliwości wejścia do Europy. Jednym z krajów, który może posłużyć za punkt startowy, jest Polska. Miałby zostać głównym konkurentem sieci Żabka, lub wykupić ją w ogóle.
Uwielbiana przez Polaków Żabka wkrótce może mieć konkurencję. Amerykańska sieć sklepów 7-eleven szuka franczyzobiorców na Starym Kontynencie, w tym również w Polsce, informuje portal dlahandlu.pl.
Przed Świętami Wielkanocnymi sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia swoich placówek. W Wielkanoc i Lany Poniedziałek większość sklepów będzie zamkniętych.
W sklepach sieci Rossmann pojawiły się kosmetyki marki Wedel. Limitowana edycja produktów powstała we współpracy z OnlyBio.life.
Marka odzieżowa Scotch & Soda złożyła wniosek o upadłość swojego holenderskiego oddziału. Sieć szuka również kupca na ponad 200 sklepów rozlokowanych poza Holandią, choć ich bankructwo bezpośrednio nie obejmuje. Właściciel marki, fundusz Sun Capital przekazał, że powodem decyzji są poważne problemy z przepływem środków pieniężnych – informuje portal dlahandlu.pl.
Branża wędliniarska zwraca uwagę, że ceny mięsa w marketach mogą być zaniżone w stosunku do rzeczywistych kosztów produkcji.
Medyczna marihuana w naszym kraju została zalegalizowana w 2017 roku. Dopiero w marcu ubiegłego roku Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która umożliwia m.in. uprawę konopi w celu uzyskiwania surowca farmaceutycznego na rodzimym rynku. Nowe przepisy weszły w życie w maju 2022 roku. Czy realnie zmieniły one sytuację? Pytamy o to ekspertów z branży konopnej.Polska jest jednym z liderów na rynku marihuany medycznej - twierdzą analitycy. Dane zebrane przez firmę Prohibition Partners pokazują, że w 2022 roku w naszym kraju z terapii konopnych korzystało ponad 9 tysięcy pacjentów. Dla porównania w 2020 roku było ich ponad 4100. W jakim stopniu wprowadzone w ubiegłym roku przepisy ułatwiają działalność w tej branży i realnie wpływają na poprawę dostępu do marihuany leczniczej?
Paweł Ruszczak, prezes zarządu spółki Arkady Wrocławskie SA, wydał oświadczenie w którym poinformował, że centrum handlowe zostanie zamknięte najprawdopodobniej w I kwartale 2024 roku.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym informuje o wycofaniu popularnego produktu. Jak wyjaśnia GIS, mogły się w nim znaleźć szkodliwe substancje.