To nie jest dobra informacja dla kawoszy. Od kilku dni można obserwować nerwową sytuację na rynku kawy. Pod koniec stycznie ceny ziaren osiągnęły rekordową wysokość i prawdopodobnie będą wciąż rosły. Taki stan rzeczy jest wynikiem nałożenia się na siebie kilku czynników.
Zaczęły pojawiać się informacje, że właściciel galerii handlowej w jednym z największych miast w Polsce złożył wniosek o zezwolenie na przeprowadzenie rozbiórki obiektu. Choć okazało się to zgodne z prawdą, najemcy lokali mieli nie doczekać się oficjalnego komunikatu.
Cotygodniowe zakupy w dyskoncie to dla wielu klientów stresujący obowiązek. Niemiecka sieć sklepów Lidla znalazła sposób na to, jak przyciągnąć do siebie klientów, którzy nie lubią spędzać czasu krążąc z wózkiem między półkami. Żeby to rozwiązanie zostało wcielone w życie, przedstawiciele sieciówki musieli najpierw wygrać kilkuletnią batalię sądzie. Teraz mogą już ogłosić sukces.
Jednym z miejsc, gdzie Polacy najchętniej kupują obuwie, są sklepy sieci CCC. Już oficjalnie wiadomo, że niebawem zostanie przejęta przez nią kolejna znana marka obuwnicza. Czy wpłynie to na zakupy?
Wzrost cen w sklepach dał w kość Polakom. Część produktów, które niegdyś uchodziły za te, których nie może zabraknąć w domach, dziś stała się niezwykle droga. Rezolutny Polak wymyślił jednak aplikację, która pomaga zidentyfikować najtańsze opcje.
Rynek europejskich dyskontów czeka na istotne zmiany. Brytyjski inwestor zapowiedział sprzedaż jednej z sieci, która działa także w Polsce. Na transakcję ma ochotę nasz lokalny gracz.
Przedstawiciele kolejnego miasta rozważają wprowadzenie nocnej prohibicji. Pomysł przejdzie konsultacje społeczne i analizy opinii osiedlowych rad. Po ich wynikach będzie wiadomo, czy regulacja wejdzie w życie. Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy coraz bardziej zyskuje na popularności w Polsce.
Wykrycie zakażonych borówek w jednej z sieci supermarketów w Holandii zaalarmowało tamtejsze władze. Wywołało też pewną konsternację w Polsce - w końcu to właśnie z naszego kraju pochodziła wadliwa dostawa. Polacy zaczęli zastanawiać się, czy to możliwe, by i w naszych sklepach znalazły się skażone owoce. Przedstawiciele największych sieci zabrali głos w tej sprawie.
Czy w tym tygodniu będziemy mieli szansę zrobić zakupy w niedzielę? Wiadomo, w które weekendy w 2025 roku sklepy będą otwarte. Co ciekawe, w bieżącym roku liczba niedziel handlowych będzie większa o jedną. A czy 26 stycznia jest niedziela handlowa?
Nowa polityka handlowa Donalda Trumpa zwiastuje okres napięć w relacjach międzynarodowych. Stawki ceł, która proponuje nowa amerykańska administracja mogą odmienić obraz globalnego handlu, a dotychczasowych partnerów skłonić do rewizji swoich dotychczasowych strategii. Oto najważniejsze zmiany.
Związkowcy z Solidarności po tym, jak sieć z początkiem stycznia odpowiedziała na ich zarzuty, opublikowali kolejny apel, tym razem jeszcze dociążając zarzuty. Piszą o pracy niepełnosprawnych, wyzysku i przekraczaniu “ludzkich możliwości" podczas codziennych zmian. W odpowiedzi na nasz artykuł w tej sprawie sieć przekazała szczegóły dotyczące benefitów swoich pracowników.
Polacy uwielbiają ten owoc – zarówno świeży, jak i mrożony. Jednak ostatnie wydarzenia na rynku mogą sprawić, że ich dostępność i cena zmienią się diametralnie. Co takiego się dzieje, że plantatorzy zaciskają kciuki, a konsumenci mogą nie być zadowoleni? Sprawdzamy, jak sytuacja na globalnym rynku wpływa na to, co znajdziemy w sklepach.
Kasy samoobsługowe w Biedronce niejednokrotnie potrafią testować cierpliwość klientów. W „podejrzanych” sytuacjach stanowisko ulega blokadzie, podczas której konieczna jest interwencja kasjera, bądź asystenta. Jakich zachowań unikać przy kasie, aby nie prowokować zbędnego alarmu?
Lidl ogłosił wdrożenie nowej strategii asortymentowej, której celem jest dostosowanie oferty do zasad tzw. diety planetarnej. Działania sieci obejmą zwiększenie dostępności specjalnych produktów we wszystkich sklepach, działających w 31 krajach. O co dokładnie chodzi?
Ostatnie dni stycznia w Biedronce miały upłynąć pod znakiem wielkiej promocji, której wyczekiwali klienci. Kupujący będą musieli obejść się smakiem, już wiadomo, że nie otrzymają obiecanych upominków. Sieć w ostatniej chwili zrezygnowała z organizacji akcji. Powód decyzji jest dosyć zaskakujący.
Unia Europejska wzięła pod lupę produkty codziennego użytku, zawierające tzw. wieczne chemikalia. Zaproponowano wprowadzenie zakazu używania szkodliwej substancji w produktach konsumenckich. W związku z tym przygotowywane są odpowiednie regulacje, a kilka państw członkowskich już zaaprobowało ten pomysł.
Polacy od dawna wyrażają niezadowolenie z cen niektórych produktów w sklepach. O tym, ile obecnie należy zapłacić za masło, huczy w mediach i sklepowych alejkach od dobrych kilku miesięcy. A jak sytuacja wygląda z perspektywy naszych zachodnich sąsiadów? W tej sprawie wypowiedziała się Niemka, która była wyraźnie zaskoczona, gdy zobaczyła rachunek za zakupy.
Około 2010 r. darknetowy rynek Silk Road był symbolem wolnego handlu pozostającego poza nadzorem jakiegokolwiek państwa. Libertariański sen o wolności szybko skończył się po aresztowaniu twórcy Silk Road, Rossa Ulbrichta. Ten miał spędzić w więzieniu resztę swoich dni, ale właśnie wyszedł na wolność.
Klienci, którzy kupują akcesoria do domu w sieci sklepów TEDI, muszą być szczególnie ostrożni. Niemiecka sieć wydała właśnie komunikat o dwóch produktach, które mogą być szkodliwe dla użytkowników. Podano też informacje, jak powinni zachować się konsumenci, którzy mają te przedmioty w domu.
Chińskie serwisy zakupowe takie jak Temu, Shein czy AliExpress cieszą się dużą popularnością wśród polskich oraz innych europejskich konsumentów. Dzieje się tak głównie z uwagi na bardzo niskie ceny oferowanych produktów. Wkrótce sytuacja może ulec zmianie ze sprawą nowych regulacji.
Związkowcy sieci supermarketów Stokrotka, zrzeszeni w strukturze Solidarności regionu środkowo wschodniego, piszą do pracodawcy list, zaostrzając przekaz z poprzedniej korespondencji i dodając kontekst "wyzysku" i “eksploatowania do granic możliwości” m.in. pracowników niepełnosprawnych. Tłumaczenie podmiotu z początku, jak mówią, nie wystarcza.
Haier, który od 16 lat jest światowym liderem w produkcji urządzeń AGD, kolejny raz wspiera najpiękniejszą orkiestrę świata. Tym razem producent przekazał na licytację prawdziwe arcydzieło – lodówkę side by side HFR79F19EFGK, jedyną taką na świecie. Jej unikalny design powstał w ramach artystycznej współpracy z utalentowaną artystką Zuzanną Zu Jankowską, która specjalizuje się w malarstwie realistycznym z motywami geometrycznymi. Zwycięzca aukcji zyska nie tylko lodówkę z dożywotnią gwarancją, ale co najważniejsze, pomoże dzieciom w ich walce z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi, bo taki jest właśnie cel 33. Finału WOŚP.
Pepco, sieć sklepów z polskim rodowodem, opublikowała swoją ofertę promocyjną na styczeń 2025 r. W ramach dostępnych w promocji sekcji znajdzie się i taka, w której za wszystkie produkty zapłacimy… 4 zł.
Sieci handlowe z zagranicznym kapitałem takie jak Biedronka, Lidl czy Żabka mają mocną pozycję na polskim rynku, chociaż jedna z rodzimych firm już ściga konkurencję. W momencie, w którym zamyka się coraz więcej punktów handlu detalicznego, to spore osiągnięcie. Firma odnotowała kilkanaście miliardów zysku i będzie dalej wdrażać swoją ekspansywną strategię.
Biedronka ponownie zaskakuje klientów ofertą, która może cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Ponownie populacyjny top należy do jednego produktu: masła. Co dokładnie przygotował popularny dyskont i jak skorzystać z promocji?
Nad Chinami wisi widmo kryzysu, aby mu zapobiec, rząd zapowiada szereg przemian gospodarczo-ekonomicznych. Jednakże konsekwencje nowych regulacji odczuwalne będą globalnie, ponieważ do Chin należy ponad jedna trzecia światowej produkcji. Nowa ustawa może sprawić, że pekiński rząd zastosuje retorsje handlowe w stosunkach z każdym krajem, w tym również z Polską.
Do jednej z holederskich sieci sklepów spożywczych trafiły skażone borówki polskiego pochodzenia. Produkty, które importowano z naszego kraju, usunięto z półek. Sytuacja ta rodzi obawy, że owoce mogły zostać dostarczone także do polskich sklepów. Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki zabrało głos.
Kultowa sieć kawiarni rygorystycznie zmienia swoją politykę względem klientów. To koniec z otwartym dostępem do lokali i przesiadywanie w nich przez długi czas. Osoby łamiące wprowadzone zasady muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Żeby skorzystać z usług lokalu, należy spełnić określone warunki.