Grudzień to czas wzmożonych zakupów – zarówno tych świątecznych, jak i ostatnich, przed noworoczną zabawą. Wydaje się, że dni handlowe powinny sprzyjać przygotowaniom. Ale czy końcówka miesiąca pozwala na pełną swobodę zakupów? Sprawdź, co mówi kalendarz handlowy na ten czas.
Coraz częściej poruszany jest temat godzin otwarcia sklepów w niedziele i dni ustawowo wolne od pracy. W okresie świątecznym większość sieci handlowych przestrzega zakazu handlu, do którego wciąż nie wszyscy zdołali się przyzwyczaić. Pracownicy Żabki w “turystycznym zagłębiu” opisują przypuszczony przez klientów szturm, gdy sklep był jedynym dostępnym miejscem na zakup podstawowych produktów.
Wolna od pracy wigilia opinię publiczną rozgrzewała jeszcze przed bieżącym okresem świątecznym. Niektóre zapowiedzi polityków dawały nadzieję, że nowe przepisy zdążą zostać wprowadzone w życie jeszcze w tym roku, jednak Sejm zdecydował inaczej. Ostatecznie, przy aprobacie prezydenta, ustawa miała wejść w życie od 2025 roku. Sam Andrzej Duda właśnie zapowiedział, że ją podpisze. Okazuje się jednak, że… nie do końca.
Od piątku 27 grudnia w Lidlu czekają wyjątkowe promocje, które przyciągają uwagę klientów planujących karnawałowe zakupy. Wybrane produkty już teraz zyskują status hitów, a wiele osób decyduje się na zapasy, by nie przegapić okazji. Co tym razem przygotowała sieć?
Rozpoczęły się już poświąteczne wyprzedaże, a kolejne będą pojawiać się w dużej liczbie także po Nowym Roku. Jest to okazja, by zrobić odkładane zakupy w okazyjnych cenach, ale też zagrożenie - część produktów, ale też standardy obsługi sprzedawców, mogą okazać się rozczarowaniem. Tym bardziej ważna jest znajomość praw konsumenta.
Popularna sieć sklepów poinformowała o natychmiastowym wycofaniu jednej z dziecięcych zabawek. W grę wchodzą kwestie bezpieczeństwa najmłodszych, a klienci są proszeni o podjęcie konkretnych działań. Czego dokładnie dotyczy problem?
W zeszłym tygodniu Żabka świętowała otwarcie jedenastotysięcznego sklepu, co wpisało się w strategię sieci, by uruchamiać tysiąc punktów rocznie. Ten niewątpliwy sukces miał swoją cenę, którą według franczyzobiorców ponoszą oni sami. Żabka nadesłała do naszej redakcji stanowisko, w którym wchodzi w polemikę z najczęstszymi zarzutami stawianymi przez właścicieli sklepów.
Polskie bombki słyną na całym świecie, są najpiękniejsze i najlepsze – tak lubimy myśleć o wyjątkowym polskim rękodziele. Problem w tym, że na zupełnie odmienne myślenie przestawiamy się podczas dokonywania świątecznych zakupów. W konsekwencji cała branża skurczyła się do zaledwie dziesięciu firm, które na polskim rynku przegrywają z chińską tandetą. Ratunek dla polskich bombek leży zatem daleko od Polski.
22 grudnia to ostatnia niedziela handlowa w 2024 roku. Polacy będą mogli wówczas zrobić przedświąteczne zakupy, z kolei 29 grudnia przed sylwestrem już nie. Jak wygląda sytuacja z niedzielami handlowymi w nowym roku? Podajemy pełny harmonogram.
Do Polski wraca sieć rosyjskich sklepów, która przed dwoma laty, w następstwie zakrojonego na szeroką skalę bojkotu Polaków, zamykała w naszym kraju wszystkie placówki, a następnie uciekła z naszego rynku. Teraz Rosjanie postanowili wrócić, by sprzedawać to samo i w taki sam sposób, jednak pod innym szyldem.
Sklepy Żabka podbiły Polskę, w wielu miastach są dosłownie na każdym rogu. Sieć właśnie przekazała informację o osiągnięciu kolejnego kamienia milowego w rozwoju w Polsce otwarto właśnie 11 tys. sklep. Wraz z dobrymi wiadomościami pojawiły się też kolejne kontrowersje dotyczące trudnego położenia wielu pracowników sklepów i franczyzobiorców.
Ceny masła w ostatnich tygodniach stały się tematem gorących dyskusji wśród Polaków, sięgając nawet 9, a czasami 10 zł za kostkę. Jednak równie zaskakujący jest wzrost ceny innego produktu, który osiągnął rekordowy poziom, szokując zarówno konsumentów, jak i ekspertów rynku. Co spowodowało te drastyczne podwyżki i czy istnieje szansa na poprawę sytuacji?
Święta tuż za rogiem, a sieć sklepów Biedronka pomyślała o swoich klientach, przygotowując dla nich atrakcyjną promocję, szczególnie dla miłośników wypieków Cukier w obniżonej cenie to tylko jedna z wielu ofert, które Biedronka przygotowała z okazji nadchodzących świąt. To okazja, której nie warto przegapić – w sklepach już tworzą się kolejki.
Ceny masła nie schodzą z nagłówków prasowych, interweniowała już Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, a okazji do zarobku szukają sieci sprzedaży detalicznej. Obniżone ceny przygotowała też sieć Biedronka, choć nie obyło się bez kontrowersji. Ten sam produkt jest dostępny w różnych cenach dla różnych klientów.
W ramach procesu legislacyjnego z wniosku Ministerstwa Finansów trwa wymiana uwag i koncepcji nt. wprowadzenia w 2025 r. nowego podatku, który ma istotnie ograniczyć, a według przedstawicieli samej branży niemal w całości pogrzebać, rynek, który w 2024 r. najpewniej wygeneruje 70 milionów sprzedanych produktów. Jeśli projekt podatku wejdzie w życie klienci będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, lub zrezygnować.
Sieć sklepów ALDI poinformowała o zmianach w godzinach otwarcia marketów. Wszystko z myślą o zbliżających się świętach, gdy wielu Polaków wpada w zakupowe szaleństwo. Nie wszyscy jednak będą zadowoleni.
Ceny w małych sklepach przyprawiają o zawrót głowy, zwłaszcza w porównaniu z promocjami w większych sklepach takich jak dyskonty, czy supermarkety. Dlatego często klienci niechętnie robią codziennie zakupy w małych sklepikach. Powód dysproporcji cen nie wynika jednak z chciwości drobnych przedsiębiorców. Prawdziwa przyczyna zupełnie tkwi gdzie indziej.
Nie da się ukryć, że od jakiegoś już czasu jedną z najbardziej pożądanych przez Polaków promocji w supermarketach jest ta, która obowiązuje w przypadku masła. Tym razem sieć sklepów Biedronka dla swoich klientów przygotowała prawdziwy hit. Idealnie sprawdzi się podczas zakupów przed świętami.
Kultowa hala targowa na południowym zachodzie Polski, która przez niemal 120 lat była jedną z największych handlowych wizytówek kraju, znalazła się w trudnym położeniu. Puste stoiska, które jeszcze niedawno uginały się pod ciężarem sprzedawanego towaru, są widoczne na pierwszy rzut oka. Choć wysoki czynsz jest istotnym czynnikiem, nie jest jedynym powodem, dla którego dziesiątki sprzedawców rezygnują z prowadzenia działalności.
Druga połowa grudnia, to czas, kiedy robimy ostatnie przedświąteczne zakupy i wybieramy prezenty. Szukając podarków dla najmłodszych członków rodziny powinniśmy być niezwykle czujni. Ważne są nie tylko ich upodobania, ale też bezpieczeństwo. Przedstawiciele Inspekcji Handlowej w ciągu ostatnich miesięcy sprawdzili 221 modeli zabawek w całej Polsce. Wyniki kontroli wprawiają w osłupienie.
Państwowa Inspekcja Sanitarna ma ważne informacje dla alergików, którzy mogli nieświadomie zakupić niebezpieczny dla nich produkt. Producent popularnej na polskim rynku musztardy nie poinformował na opakowaniu że w składzie znajduje się składnik wywołujący alergię. Podano markę i numer partii musztardy, która może zawierać ukryty składnik.
Wielu klientom choć raz podczas zakupów zdarzyła się sytuacja, kiedy ucieszyli się, że trafili na produkt w wyjątkowo okazyjnej cenie. Czasem jednak radość nie trwa długo. Sytuacja zmienia się przy podejściu do kasy, gdy naliczona kwota jest znacznie wyższa. Jakie prawa ma konsument, który został wprowadzony w błąd? Adwokat krok po kroku tłumaczy, jak się zachować w takiej sytuacji.
Czy Twój czekoladowy kalendarz adwentowy jest bezpieczny? Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed nieprawidłowościami w popularnym produkcie dostępnym w sieci Lidl. Sprawdź, czy dotyczy to również Ciebie.
W polskiej tradycji związanej z Bożym Narodzeniem mak symbolizuje dobrobyt. Na świątecznych stołach niektórych regionach nie może zabraknąć kutii, czyli słodkiego deseru z makiem orzechami i miodem. W innych częściach kraju Polacy zajadają się makowcem. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że zanieczyszczony mak może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Jak uniknąć zatrucia? Podpowiadamy.
W piątek 13 grudnia w życie wchodzą nowe przepisy, które zrewolucjonizują handel w Unii Europejskiej. Dla wielu firm, platform sprzedażowych czy dystrybutorów oznacza to szereg skomplikowanych wyzwań. Polski rząd nie wyrobił się na czas - to potencjalne problemy tak dla klientów, jak firm.
Nienajlepsze informacje płyną ze światowych rynków do entuzjastów porannej „małej czarnej”. Już wkrótce codzienna dawka ich porannej pobudki w kubku lub filiżance będzie kosztować więcej, niż dotychczas. Ile? Niestety, wszystko wskazuje na to, że zapowiadane podwyżki będą naprawdę dotkliwe.
Sieć sklepów Dino ogłosiła wprowadzenie nowej usługi. Ma ona pomóc klientom mieszkającym w mniejszych miejscowościach z codziennymi operacjami finansowymi. Możliwość tę docenią szczególnie te osoby, które w pobliżu miejsca zamieszkania nie mają wpłatomatu.
Delikatesy, które pokochali Polacy, zniknęły z rynku w 2021 roku, ku ich rozczarowaniu. Nadchodzą dobre wieści, bowiem teraz wracają na rynek. To świetne wieści, tym bardziej że przygotowały korzystną ofertę, z której na pewno skorzysta wielu klientów.