Andrzej Duda podpisał ustawę o wakacjach kredytowych 2024. Program wsparcia kredytobiorców zostanie wydłużony; spłaty będzie można w trakcie roku zawieszać. Co jeszcze przewiduje ustawa o wakacjach kredytowych 2024?
Program Kredyt Na Start ruszy już wkrótce. Wiemy, kto zyska najwięcej i jakie warunki będziemy musieli spełnić, by otrzymać pieniądze. Nawet 1000 zł miesięcznie dla singli, a na tym nie koniec.
Polacy będą mogli skorzystać z wakacji kredytowych także w tym roku. Kredytobiorcy będą musieli jednak spełnić szereg odpowiednich warunków. Dla kogo konkretnie będą przeznaczone nowe wakacje kredytowe? Wyjaśniamy.
Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o wakacjach kredytowych, otwierając drogę do wprowadzenia środków wsparcia dla kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej. Nowe przepisy umożliwią zawieszenie spłaty rat kredytowych dwukrotnie w ciągu roku, a także wprowadzą zmiany w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK), zwiększając maksymalną pomoc finansową i wydłużając okres jej udzielania.
Koniec z domysłami. Projekt ustawy o kredycie mieszkaniowym ”#naStart” został już opublikowany przez Rządowe Centrum Legislacji. Wiemy, kto może liczyć na wsparcie finansowe i w jakiej wysokości. Poza kryterium dochodowym trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednym limicie.
Już od jakiegoś czasu rząd pracuje nad wprowadzeniem nowego programu mieszkaniowego. Przedstawione zostały główne założenia, a także warunki, które trzeba będzie spełnić, by skorzystać ze wsparcia. Dla kogo będzie przeznaczony kredyt 0 procent?
O problemach Poczty Polskiej wiadomo już od jakiegoś czasu. Po kilku sygnałach zapowiadających, że spółka stanie na nogi, teraz padła informacja o redukcji etatów o nawet 5 tysięcy. Czy pracownicy Poczty Polskiej stracą pracę?
Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym, lepiej nie kpij sobie z przelewów, wysyłanych do przyjaciół czy rodziny. Choć niejednemu z nas zdarzyło się wpisywać w pole do tytułowania żartobliwe zwroty, ich konsekwencje mogą być całkiem poważne. Opowiedział o tym ostatnio popularny na TikToku broker Dariusz Karpowicz, który przestrzegł przed popularną praktyką. Dlaczego? Tylko w ten sposób unikniemy i wstydu, i ewentualnych nieprzyjemności w banku.
Wiele osób wciąż czeka na kolejne wieści w sprawie projektu ustawy o wydłużeniu wakacji kredytowych do końca 2024 roku. Donald Tusk ma dobre wieści dla kredytobiorców: Podjęliśmy decyzję.
Skandynawski styl wyróżnia przytulny minimalizm, prostota, funkcjonalność i naturalność. I choć zazwyczaj mówimy tutaj o aranżacji wnętrz, to cechy tego stylu z powodzeniem można przenieść na pole funkcjonowania w biznesie. Z takim modelem działania możemy spotkać się w Ikano Banku, który swoje korzenie ma właśnie w Szwecji. Został założony w 1995 roku przez twórcę znanej sieci sklepów meblowych IKEA. Od 2010 roku działa także w Polsce, gdzie znany jest ze swojego nowatorskiego podejścia do finansów. Czerpiąc inspirację ze szwedzkich korzeni, silnie koncentruje się na prostocie, przejrzystości i uczciwości wobec klientów.
W październiku ubiegłego roku Michał Wiśniewski został uznany przez sąd za winnego ”doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem”. Chodzi o blisko 3 miliony złotych. Po materiale na Kanale Zero, piosenkarz zwrócił się do fanów.
Rządowy projekt ”Bezpieczny kredyt 2 proc.” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. Większym niż banki były w stanie udźwignąć. Połowa osób, których wnioski zostały przyjęte, wciąż nie dostało pieniędzy. Wkrótce mogą stracić swoje pieniądze, a w skrajnych sytuacjach nawet mieszkania.
Wakacje kredytowe w nieco odświeżonej formie mają zostać przedłużone również w 2024 roku. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Rzecznik Finansowy twierdzą, że projekt potrzebuje sporych zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązujące limity.
Ostatnio zapowiedziano zupełnie nowy program mieszkaniowy, który zastąpi “Bezpieczny kredyt 2 procent”. Zasady rozwiązania zaproponowanego rząd Donalda Tuska są jednak nieco inne. Wiemy, która grupa skorzysta najbardziej.
Program “Bezpieczny kredyt” cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Jednak jakiś czas temu wyczerpały się środki przeznaczone na ten cel. Teraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii przekazało szczegóły dotyczące rozwiązania, które zastąpi dotychczasowy “Bezpieczny kredyt”.
Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent ma w tym roku ustąpić miejsca nowej inicjatywie. Chociaż nie podano jeszcze zbyt wielu szczegółów, jedno jest już pewne. Budżet będzie mniejszy.
Program Bezpieczny Kredyt 2 procent dobiegł końca. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy w związku z tym rząd zaproponuje jakieś inne rozwiązanie dla tych, którzy będą chcieli dokonać zakupu mieszkania. Jak może wyglądać nowy program?
Tuż przed Sylwestrem pojawiły się pierwsze informacje, teraz jest oficjalne potwierdzenie - to koniec rządowego programu. Doniesienia potwierdził Bank Gospodarstwa Krajowego - wnioski nie są już w ogóle przyjmowane.
Ziścił się czarny scenariusz co do jednego z rządowych programów wsparcia. Limit pieniędzy przewidziany przez ustawę na dopłaty został wyczerpany do dna. Ministerstwo Rozwoju i Technologii potwierdza te informacje, jednocześnie zapewniając, że trwają prace nad nowymi formami wsparcia.
W środę 27 grudnia pojawił się projekt Ministerstwa Finansów dotyczący wsparcia dla kredytobiorców w przyszłym roku. Okazuje się, że słynne wakacje kredytowe będą kontynuowane w 2024 r., ale zasady będą nieco inne niż dotychczas.
Bardzo niepokojące wieści dotyczące programu “Bezpieczny kredyt 2 proc.” docierają z banków. Część z nich zmuszona była wstrzymać przyjmowanie wniosków. Co konkretnie się stało i jakie może to mieć skutki dla kredytobiorców?
Nowy minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman ostatnio odniósł się do kwestii bezpiecznego kredytu 2 procent. Okazuje się, że rząd już pracuje nad zmianami dotyczącymi tego projektu.
Wiele osób zastanawia się, co dalej z wakacjami kredytowymi. Sejm jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie, a ostatnio prezes Narodowego Banku Polskiego wypowiedział się na ten temat. Czy Adam Glapiński jest za przedłużeniem wakacji kredytowych?
Przyszłoroczne wakacje kredytowe cały czas stoją pod znakiem zapytania. Niepewność podsycana jest plotkami rodzącymi się w kuluarach sejmowych. Teraz zaskakującą decyzję w sprawie złożonego projektu ustawy o wakacjach kredytowych podjęła Polska 2050.
Pierwsze mieszkanie to marzenie wielu młodych singli oraz rodzin, ale mało kto może sobie na nie pozwolić. Rozwiązaniem problemów przynajmniej części z nich miał być Bezpieczny Kredyt 2 proc. Ten cieszył się wielkim zainteresowaniem, ale właśnie dlatego obawiano się, że kwota finansowania nie sprosta oczekiwaniom chętnych. W piątek 1 grudnia zapadła ostateczna decyzja w sprawie dalszych losów rządowego programu. Co postanowiono?
W czwartek 23 listopada zapadł ważny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie nadmiernych pozaodsetkowych kosztów kredytu. Chodzi o pożyczki udzielane przez firmę Provident.
Od kilku dni Polacy mogą korzystać z nowej, bardzo praktycznej funkcji. Problem w tym, że mało kto przewidział efekt uboczny jej wprowadzenia - mianowicie to, co będzie się działo w urzędach.
Już od 1 lipca można składać do banków wnioski w ramach programu Bezpieczny kredyt 2 procent. Santander Bank Polska miał do niego dołączyć w przyszłym tygodniu, ale okazuje się, że tak się nie stanie i termin składania wniosków został przesunięty.